Zdrowie i Style Życia 2024: wyzwania starzejącego się społeczeństwa [Międzynarodowa Konferencja Naukowa]

Zdrowie i Style Życia 2024: wyzwania starzejącego się społeczeństwa [Międzynarodowa Konferencja Naukowa]

Zapraszamy na Międzynarodową Konferencję Naukową Zdrowie i Style Życia – Wrocław 2024, która odbędzie się w dniach 23-24 maja br. na Uniwersytecie Wrocławskim. Konferencja poświęcona będzie tematyce ekonomicznych, społecznych i zdrowotnych wyzwań, z jakimi mierzy się starzejące się społeczeństwo.

Patronat medialny „Gazeta Senior”

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Podczas konferencji zostaną omówione wybrane aspekty aktywnego starzenia się, nawyki żywieniowe oraz kulturowe, religijne i prawne uwarunkowania jakości życia seniorów. Dyskusja skoncentruje się także na roli innowacji społecznych i technologicznych w srebrnej gospodarce, ze szczególnym uwzględnieniem sztucznej inteligencji i robotyki w usługach opiekuńczych dla osób starszych.

W ramach konferencji przedstawione zostaną także kwestie dotyczące metod i jakości badań statystycznych z zakresu pomiaru warunków i jakości życia w starzejącym się społeczeństwie. Pokazane zostanie znaczenie spisów powszechnych dla analiz przemian demograficzno-społecznych i ekonomicznych, a także wybrane wyniki Narodowego Spisu Powszechnego 2021.

Zobacz również: Program senioralny Aktywni+ pod lupą NIK: zawiadomienie do prokuratury. Zamiast konkursu ofert kampania wyborcza

Konferencja WAICHL-2024 jest ósmą konferencją z cyklu WAICHL oraz dziesiątą o zdrowiu i jakości życia organizowaną przez Instytut Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Wrocławskiego wraz z partnerami. Celem tegorocznej konferencji jest prezentacja wyników badań oraz wymiana poglądów na temat ekonomicznych, społecznych i zdrowotnych wyzwań w srebrnej gospodarce.

Na konferencję zapraszamy przedstawicieli środowiska akademickiego i medycznego, władz lokalnych i regionalnych, a także reprezentantów instytucji publicznych, praktyki gospodarczej i środowiska biznesu, którzy zajmują się problemami starzejącego się społeczeństwa.

Zobacz również: Nabór ofert: program Aktywni+; dla osób starszych [edycja 2024]

Organizatorami tegorocznej konferencji są: Uniwersytet Wrocławski – Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii, Instytut Nauk Ekonomicznych, Interdyscyplinarna Pracownia Prawa Medycznego i Bioetyki, Uniwersytet w Białymstoku – Wydział Ekonomii i Finansów oraz Urząd Statystyczny we Wrocławiu. W gronie partnerów konferencji znajdują się liczne uczelnie oraz instytucje naukowe i społeczne. „Gazeta Senior” objęła wydarzenie patronatem medialnym.

Więcej informacji na temat konferencji dostępnych jest na stronie internetowej https://wichl.uni.wroc.pl/


Chcesz być na bieżąco z wydarzeniami na temat starzejącego się społeczeństwa, zapisz się do Newslettera Gazety Senior Zapisz się do Newslettera[/btn


Zobacz również: Polska geriatria wymaga natychmiastowych zmian systemowych! Wnioski Najwyższej Izby Kontroli [RAPORT]

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds