Nabór ofert: program „Aktywni+” dla osób starszych [edycja 2024]

Nabór ofert: program „Aktywni+” dla osób starszych [edycja 2024]

13 maja br. ruszyła kolejna edycja Programu Wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025. Organizacje pozarządowe mają wyjątkową okazję, by wnioskować o wsparcie finansowe na projekty zwiększające aktywność społeczną oraz poprawiające jakość życia osób starszych. Termin składania ofert mija 3 czerwca br.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Aktywni+: cele programu 

Celem programu „Aktywni+” jest nie tylko zwiększenie uczestnictwa osób starszych we wszelkich aspektach życia społecznego, ale także wspieranie ich w różnorodnych dziedzinach. W latach 2021-2025 przeznaczono 200 mln zł na realizację tego ambitnego przedsięwzięcia, z czego tegoroczny budżet wynosi 40 mln zł.

Zobacz również: Program senioralny Aktywni+ pod lupą NIK: zawiadomienie do prokuratury. Zamiast konkursu ofert kampania wyborcza

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

Obszary działania: 4 priorytety programu Aktywni+

Organizacje pozarządowe mogą starać się o dofinansowanie w zakresie od 25 tys. zł do aż 250 tys. zł na projekty związane z czterema głównymi obszarami programu „Aktywni+”:

Aktywność Społeczna: obejmuje inicjatywy wspierające osoby starsze w aktywnym spędzaniu wolnego czasu, rozwijanie wolontariatu, zainteresowanie rynkiem pracy oraz wsparcie dla seniorów mniej samodzielnych.

Partycypacja Społeczna: dąży do wzmocnienia samoorganizacji seniorów oraz zwiększenia ich wpływu na życie lokalnych społeczności.

Wsparcie Cyfrowe: zapewnia pomoc osobom starszym w obszarze cyfrowym, poprzez naukę obsługi nowych technologii oraz zapewnienie bezpiecznego korzystania z narzędzi cyfrowych.

Przygotowanie do Starości: kładzie nacisk na budowanie trwałych relacji międzypokoleniowych, rozwijanie postaw empatycznych wobec osób starszych oraz promowanie pozytywnego wizerunku seniorów.

Zobacz również: Seniorzy w Suntago: Nowość! Promocja dla aktywnych! Odkryj oazę zdrowia i relaksu

Aktywni+ 2024: składanie wniosków [terminy, generator wniosku]

Oferty można składać wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą Generatora Ofert dostępnego na stronie https://das.mrips.gov.pl/ od 13 maja 2024 r. do 3 czerwca 2024 r. do godziny 23:59.

Projekty będą realizowane na podstawie jednorocznych umów w terminie od 1 maja 2024 r. do 31 grudnia 2024 r. Ostateczne wyniki konkursu zostaną ogłoszone najpóźniej do 28 czerwca 2024 r.

Zobacz również: Program „Aktywny Samorząd” 2024: zasady dofinansowania. Jak złożyć wniosek o wózek elektryczny?

Aktywni+ 2024: więcej informacji

Więcej szczegółowych informacji, w tym regulamin konkursu, można znaleźć na stronie internetowej Programu Wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025, edycja 2024, pod adresem [Regulamin]. Dodatkowo, w celu uzyskania konkretnych informacji, można skontaktować się z organizatorami konkursu pod numerem telefonu 538 117 264 w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-13:00 w okresie od 13 maja do 3 czerwca 2024 r.

Zobacz również: AUTO DLA SENIORA: praktyczne porady oraz ranking ADAC [20 modeli w różnych kategoriach cenowych]

Podsumowanie

To doskonała okazja dla organizacji pozarządowych, by zaangażować się w działania na rzecz osób starszych oraz wspólnie pracować nad budową społeczeństwa, które dba o swoich najstarszych członków.

Źródło: Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert w ramach programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025 – Edycja 2024 Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.


Chcesz być na bieżąco z ważnymi dla seniorów zagadnieniami, zapisz się do Newslettera Gazety Senior Zapisz się do Newslettera[/btn


Zobacz również: Polska geriatria wymaga natychmiastowych zmian systemowych! Wnioski Najwyższej Izby Kontroli [RAPORT]

Łukasz Marszałek
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds