Wieczóry dla Seniora w Arsenale

Orkiestra Kameralna Wratislavia oraz dyrektor artystyczny Jan Stanienda mają zaszczyt zaprosić na XXI Festiwal Muzyki Kameralnej „Wieczory w Arsenale ”. Jak każdego roku, u progu lata publiczność spotyka się z artystami na pięknym, zabytkowym dziedzińcu wrocławskiego Arsenału. W tym roku festiwal trwać będzie od 2 do 9 lipca a na widzów czeka pięć wyjątkowych koncertów!

Wieczory w Arsenale_ 2017

Zaproszenie do uczestnictwa w festiwalu przyjęli m.in. ceniony i lubiany aktor Piotr Machalica w repertuarze Wojciecha Młynarskiego, znany doskonale wrocławianom gitarzysta Krzysztof Pełech, a także niemiecki pianista Hinrich Alpers. Największą muzyczną sensacją będzie niewątpliwie koncert wiolonczelisty niemiecko-japońskiego pochodzenia Danjulo Ishizaki, który odwiedzi wrocławską publiczność po raz pierwszy.

Danjulo Ishizaka jest prawdziwą muzyczną osobowością. Ma na swoim koncie wiele artystycznych sukcesów, wystarczy przypomnieć, że w roku 2001 był zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Muzycznego ARD w Monachium, a dwa lata wcześniej triumfował w Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Ten wybitny artysta, z towarzyszeniem pianisty Hinricha Alpersa, wykona dzieła Beethovena, Griega i… Fryderyka Chopina.

Nie sposób przejść obojętnie obok niezwykłego koncertu inauguracyjnego, zatytułowanego „Mój ulubiony Młynarski”. Wybitny aktor Piotr Machalica z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego przedstawi swoje interpretacje genialnych piosenek niedawno zmarłego Wojciecha Młynarskiego. Takie niezapomniane tytuły, jak „Jeszcze w zielone gramy”, „Nie ma jak u mamy”, „Bynajmniej”, „Moje ulubione drzewo” czy „Najpiękniejszy list miłosny” nie potrzebują żadnych komentarzy, od dawna tworzą historię polskiej piosenki. Z pewnością Piotr Machalica wniesie do nich własny, niepowtarzalny ton.
Krzysztof Pełech, od wielu lat uważany za jednego z czołowych polskich gitarzystów, 5 lipca wystąpi z Orkiestrą Kameralną Wratislavia. W interpretacji gitarzysty usłyszymy jeden z koncertów Antonia Vivaldiego, a także utwór „Jeromita Linares” argentyńskiego kompozytora Carlosa Guastavino. Trzeci z festiwalowych „Wieczorów w Arsenale” (7 lipca) będzie należał do altówki: altowiolista Piotr Reichert wraz z grupą instrumentalistów orkiestry „Wratislavia” zagra kompozycje, w których altówka odgrywa kluczową rolę, a będzie to m.in. Kwintet klarnetowy h-moll op. 115 (w wersji altówkowej) Johannesa Brahmsa. Bohaterem zaś koncertu finałowego (9 lipca) będzie jeden z ulubionych twórców – Antonio Vivaldi. Zabrzmią wybrane koncerty włoskiego mistrza, z legendarnymi „Czterema Porami Roku” na czele.

Informacja o biletach dostępna na stronie www.wieczorywarsenale.pl

Karnet ulgowy na cały festiwal w cenie: 100 zł. Cena specjalna karnetu za okazaniem Wrocławskiej Karty Seniora: 90 zł
Bilet ulgowy w cenie: 55 zł (Wieczór 1) oraz 27 zł na pozostałe koncerty.

Gazeta Senior objęła wydarzenie patronatem medialnym.

Redakcja
Kategorie
Tagi
Udostępnij