Wieczóry dla Seniora w Arsenale

Orkiestra Kameralna Wratislavia oraz dyrektor artystyczny Jan Stanienda mają zaszczyt zaprosić na XXI Festiwal Muzyki Kameralnej „Wieczory w Arsenale ”. Jak każdego roku, u progu lata publiczność spotyka się z artystami na pięknym, zabytkowym dziedzińcu wrocławskiego Arsenału. W tym roku festiwal trwać będzie od 2 do 9 lipca a na widzów czeka pięć wyjątkowych koncertów!

Wieczory w Arsenale_ 2017

Zaproszenie do uczestnictwa w festiwalu przyjęli m.in. ceniony i lubiany aktor Piotr Machalica w repertuarze Wojciecha Młynarskiego, znany doskonale wrocławianom gitarzysta Krzysztof Pełech, a także niemiecki pianista Hinrich Alpers. Największą muzyczną sensacją będzie niewątpliwie koncert wiolonczelisty niemiecko-japońskiego pochodzenia Danjulo Ishizaki, który odwiedzi wrocławską publiczność po raz pierwszy.

Danjulo Ishizaka jest prawdziwą muzyczną osobowością. Ma na swoim koncie wiele artystycznych sukcesów, wystarczy przypomnieć, że w roku 2001 był zwycięzcą Międzynarodowego Konkursu Muzycznego ARD w Monachium, a dwa lata wcześniej triumfował w Międzynarodowym Konkursie Wiolonczelowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie. Ten wybitny artysta, z towarzyszeniem pianisty Hinricha Alpersa, wykona dzieła Beethovena, Griega i… Fryderyka Chopina.

Nie sposób przejść obojętnie obok niezwykłego koncertu inauguracyjnego, zatytułowanego „Mój ulubiony Młynarski”. Wybitny aktor Piotr Machalica z towarzyszeniem zespołu instrumentalnego przedstawi swoje interpretacje genialnych piosenek niedawno zmarłego Wojciecha Młynarskiego. Takie niezapomniane tytuły, jak „Jeszcze w zielone gramy”, „Nie ma jak u mamy”, „Bynajmniej”, „Moje ulubione drzewo” czy „Najpiękniejszy list miłosny” nie potrzebują żadnych komentarzy, od dawna tworzą historię polskiej piosenki. Z pewnością Piotr Machalica wniesie do nich własny, niepowtarzalny ton.
Krzysztof Pełech, od wielu lat uważany za jednego z czołowych polskich gitarzystów, 5 lipca wystąpi z Orkiestrą Kameralną Wratislavia. W interpretacji gitarzysty usłyszymy jeden z koncertów Antonia Vivaldiego, a także utwór „Jeromita Linares” argentyńskiego kompozytora Carlosa Guastavino. Trzeci z festiwalowych „Wieczorów w Arsenale” (7 lipca) będzie należał do altówki: altowiolista Piotr Reichert wraz z grupą instrumentalistów orkiestry „Wratislavia” zagra kompozycje, w których altówka odgrywa kluczową rolę, a będzie to m.in. Kwintet klarnetowy h-moll op. 115 (w wersji altówkowej) Johannesa Brahmsa. Bohaterem zaś koncertu finałowego (9 lipca) będzie jeden z ulubionych twórców – Antonio Vivaldi. Zabrzmią wybrane koncerty włoskiego mistrza, z legendarnymi „Czterema Porami Roku” na czele.

Informacja o biletach dostępna na stronie www.wieczorywarsenale.pl

Karnet ulgowy na cały festiwal w cenie: 100 zł. Cena specjalna karnetu za okazaniem Wrocławskiej Karty Seniora: 90 zł
Bilet ulgowy w cenie: 55 zł (Wieczór 1) oraz 27 zł na pozostałe koncerty.

Gazeta Senior objęła wydarzenie patronatem medialnym.

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds