Bajki lubię okropnie

Bajki lubię okropnie

Był sobie król, był sobie paź i była też królewna. Lubicie bajki?

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Pamiętacie taką kołysankę? Ale teraz czasy inne i królewna już nie ma pięknych szatek i rozmarzonego wzroku. Królewny teraz mówią o sobie celebrytki. Co nie powiedzą, to święte dla milionów fanek. Księżniczki są démodé lub mówiąc bardziej zrozumiale, przestarzałe. Jeszcze księciu z Monaco udało się z amerykańskiej aktorki zrobić księżną. Jednak wszyscy wiedzą jakie tragiczne losy spotkały dynastię z tego księstwa. Teraz Monaco oprócz kasyna, słynie z festiwali cyrkowych.

Baju, baju będziesz w raju

Nie wszyscy wprawdzie dowierzają bajarzom. Jednak w czasie Prima Aprilis zdarzają się sytuacje, kiedy bajarz trafi w oczekiwania słuchacza. Specjalistami w opowiadaniu bajek są zwykle politycy. Mówią na ten przykład, że do polityki nie idą dla pieniędzy. Ta, myślałby sceptyk. Do polityki idą i będą do tego dokładać z własnej kieszeni? To świetnie widać w sejmowych restauracjach. Taniej tam, niż w barze mlecznym, za to frykasy jak od Magdy Gessler. Naprawę mamy w takie bzdury uwierzyć? A może będą naprawiać wszystkie patologie. Uważają, że są tacy prawi i troskliwi. To z czego te luksusy niczym z biskupiego dworu. Pochylą się nad zbłąkaną owieczką niczym dobry pasterz. Dajecie się nabierać na te bajki?

Owieczki to na tylko na landszafcie ładnie wyglądają. W życiu baca owieczki na wełnę hoduje i strzyże kiedy tylko się da. Dla mięsa, skór i oscypków przez całe lato na hali siedział. Zamiast w karczmie gorzałeczkę popijać. Dla pieniądzorów z dala od domu w szałasie w czasie wichury i deszczu pasał owce. Między bajki sobie włóżcie, że te chłopy po górach ot tak dla przyjemności, dla ładnego obrazka. To nie baca, to głupek byłby.

Reklama Reklama PolisyTravel

Bajki politycy opowiadają

O uczciwych i prawdomównych politykach mówią naiwny. W polityce obowiązują teczki, haki i przekupstwo. To, że kraje jeszcze całkiem się nie rozpadły to czysty przypadek. Tak nie do końca wiadomo, co ludzi trzyma w źle rządzonym kraju. Hasła, lenistwo, a może brak odwagi do tego, by wyruszyć w młodym wieku po przygodę. By zobaczyć, czy gdzie indziej jak w bajce przez cały rok dostatek, muzyka, uczty.

Reklama Reklama SU Bałtyk

Lubicie bajki?

bajki

zdziczałe osły na ciepłej wyspie Fuerteventura, fot.© Jerzy Dudzik

A przecież mogłoby zdarzyć się jak w bajce. Znajdujesz sobie taki bajkowy stoliczek „nakryj się” wyjeżdżasz z nim na ciepłe wyspy, rozstawiasz na parkingu przy plaży i zatrudniasz dżina do obsługi. Dżin zasuwa, „stoliczek, nakryj się” ledwo nadąża, a powolutku pociągasz łyczek schłodzonego napoju i zbierasz do kabzy grosiki, dolary, euro. Zawsze są jacyś złaknieni i spragnieni turyści. Karmisz dobrze przechodniów to i żyjesz luksusowo w przyjemnym nadmorskim klimacie.

A polityków, tych co bajki opowiadają, niech owce żywią, skoro takie głupie, albo osły.

Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior   Zapisz się do Newslettera

Czy w Lubiążu powstanie muzeum Willmanna?

 

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds