Bezpłatna gimnastyka dla seniorów

Bezpłatna gimnastyka dla seniorów

Fundacja Aktywni Dłużej zaprasza seniorów na Polanę Lipków w każdą sobotę wakacji. W programie bezpłatna gimnastyka pod okiem wykwalifikowanego trenera, a podczas inauguracji 23 czerwca, również darmowe porady w zakresie zdrowego trybu życia i odżywiania.

Projekt Fundacji Aktywni Dłużej startuje w sobotę 23 czerwca o godz. 10.00 na Polanie Lipków, położonej w Kampinoskim Parku Narodowym. W każdą sobotę, aż do 25 sierpnia, instruktorzy Fundacji Aktywni Dłużej będą prowadzić zajęcia na świeżym powietrzu, na trawie oraz z wykorzystaniem dostępnej na Polanie infrastruktury – zadaszonej przestrzeni z ławkami. Bezpłatna gimnastyka dla seniorów to nie tylko sposób na aktywne spędzanie czasu, ale również szansa na poprawę kondycji i samopoczucia.

Trendy demograficzne potwierdzają, że Polska jest najszybciej starzejącym się społeczeństwem UE. Jednocześnie szereg badań dowodzi, że aktywność ruchowa jest najlepszym sposobem na to, by każdy Senior cieszył się dobrą kondycją psychofizyczną – zaznacza Monika Zięba, dyrektor Domu Opieki MEDI-system Ostoya w Starych Babicach.

Bezpłatne porady i wskazówki

Podczas inauguracyjnych zajęć na seniorów oraz ich rodziny z Warszawy i okolic czekają darmowe porady w zakresie zdrowego trybu życia i odżywania. Wskazówek będą udzielać specjaliści (m.in. fizjoterapeuta) z MEDI-system – największej sieci domów opieki w Polsce. Uczestnicy będą mogli zmierzyć ciśnienie i poziom cukru, otrzymają specjalne karty z zestawami ćwiczeń w warunkach domowych, zalecanych przy podstawowych schorzeniach, takich jak rwa kulszowa, czy zespół bólowy odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa. Personel MEDI-system odpowie na pytania dotyczące opieki nad osobami starszymi.

Aktywność na świeżym powietrzu

Zajęcia w Lipkowie poprowadzi Małgorzata Baranowska, prezes Fundacji Aktywni Dłużej, która na co dzień pracuje z seniorami. – Trening w oparciu o nasze podejście jest dla Seniorów i nie tylko, najmniej forsowną i wysiłkową formą ruchu. Szczególnie polecany jest osobom, u których pojawiają się problemy z chodzeniem, siedzeniem i wykonywaniem codziennych czynności. Statyczny ruch, jaki wykonuje się w trakcie zajęć, jest wręcz wskazany dla osób 60+. Nie wymaga od nich kondycji i dużej sprawności fizycznej, a jest w pełni bezpieczny – tłumaczy Małgorzata Baranowska.

Zajęcia dostosowane do seniorów będą prowadzone w oparciu o autorską metodę Fundacji Aktywni Dłużej. Punktem wyjścia ćwiczeń jest system hathajogi (koncertujący się na precyzji wykonania ruchów), wzbogacony o podejście jogi akademickiej, która daje szersze pole do poszukiwań i przystosowania pozycji do ograniczeń i możliwości ćwiczącego. Podczas warsztatów zaplanowano również ćwiczenia z zakresu gimnastyki korekcyjnej, Metody Ruchu Rozwijającego, Metody Feldenkraisa a także mindfulness i relaksacji. Regularny trening według połączenia tych metod w widoczny sposób wpływa na poprawę kondycji psychofizycznej uczestników.

Bezpłatna gimnastyka

Bezpłatna gimnastyka

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds