Bon turystyczny dla zaszczepionych seniorów?

Bon turystyczny dla zaszczepionych seniorów?

Bon turystyczny dla seniorów 70+, którzy się zaszczepili. Jak wskazał Dominik Borek, dyrektor departamentu turystyki Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, to jedna z form rozwoju bonu turystycznego analizowana przez resort.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

„Polski bon turystyczny odniósł duży sukces, branża turystyczna wskazuje, że jest to element, który pobudził rynek turystyczny. Trwają analizy, co w sytuacji kiedy np. chcielibyśmy rozszerzyć program bonów turystycznych na seniorów, bo to jest kolejna (poza rodzinami) duża grupa, która jest zainteresowana możliwością wykorzystania takiego bonu turystycznego” – powiedział Dominik Borek 300Gospodarce podczas konferencji Impact’21 w Warszawie.

✔ Przeczytaj również: Wybieramy TELEFON dla SENIORA – prosty, nowoczesny lub tradycyjny.

Bon turystyczny dla zaszczepionych seniorów?

Jak dodał dyrektor, osoby w wieku 70+ to grupa, która mimo możliwości szczepienia się w pierwszej kolejności wciąż w niewystarczającym zakresie skorzystała z tej formy zabezpieczenia przed pandemią Covid-19 (odsetek zaszczepionych wciąż jest znacznie poniżej 70 proc.) Dlatego jednym z pomysłów resortu rozwoju jest powiązanie bonu turystycznego dla seniorów z warunkiem zaszczepienia przeciw Covid-19. Analizy odbywają się w trybie roboczym, decyzja zapadnie na szczeblu politycznym.

Reklama Reklama PolisyTravel

Komu dziś przysługuje bon turystyczny?

Bon turystyczny to dokument elektroniczny uprawniający do kwoty 500 zł na każde dziecko, który można wykorzystać do końca marca 2022 roku. Dziś z bonu turystycznego można skorzystać, jeśli posiada się co najmniej jedno dziecko do 18 roku życia. Na każde dziecko przysługuje jeden bon w wysokości 500 zł. Na dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności przysługuje 1000 zł.

Źródło: 300gospodarka.pl, fot. Adobestock

Może Cię zainteresować:

Wakacje z wnukami a bon turystyczny

UZDROWISKO BUSKO-ZDRÓJ S.A. Zaprasza po Zdrowie i Wypoczynek

OTWARCIE SANATORIUM 2021! Sanatorium NFZ 2021 zmiany, obostrzenia i nowe zasady skierowań

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds