Centrum Medyczne FutureMeds Wrocław zmienia swoją siedzibę

Centrum Medyczne FutureMeds Wrocław zmienia swoją siedzibę

5 grudnia 2023 odbyło się oficjalne otwarcie jednej z najnowocześniejszych w Polsce placówek zajmujących się prowadzeniem badań klinicznych – Centrum Medycznego FutureMeds Wrocław przy ul. Legnickiej 16. Dzięki otwarciu placówki mieszkańcy Wrocławia i okolic zyskają jeszcze lepszy dostęp do badań klinicznych nowych leków i terapii oraz licznych programów profilaktycznych prowadzonych przez placówkę.

Materiał reklamowy FutureMeds

FutureMeds – jeden z liderów w branży badań klinicznych w Europie

FutureMeds to sieć placówek zajmujących się prowadzeniem badań klinicznych, która powstała w 2019 roku, a dziś posiada 17 ośrodków zlokalizowanych w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Hiszpanii, Bułgarii, Szkocji oraz na Ukrainie. Nowoczesne centra medyczne należące do Grupy FutureMeds specjalizują się w prowadzeniu badań klinicznych nowych leków i terapii na zlecenie największych firm farmaceutycznych na świecie. W Polsce placówki sieci obecne są w 5 miastach: Wrocławiu, Warszawie, Krakowie, Łodzi oraz w Olsztynie. W stolicy Dolnego Śląska – Wrocławiu mieści się również międzynarodowa centrala firmy.

Placówka FutureMeds Wrocław

Nowa placówka FutureMeds we Wrocławiu

Na co dzień ośrodki FutureMeds realizują akcje promocji zdrowia, obejmujące różnego rodzaju bezpłatne badania i konsultacje, dzięki czemu pacjenci mają łatwy dostęp do wczesnej diagnostyki, a po spełnieniu odpowiednich kryteriów i wyrażeniu zgody mogą wziąć udział w prowadzonych przez nie badaniach klinicznych – zyskując tym samym szansę na skorzystanie z najnowocześniejszych leków oraz terapii. FutureMeds jest jednym z europejskich liderów w branży badań klinicznych i specjalizuje się w obszarach terapeutycznych takich jak: kardiologia, reumatologia, pulmonologia, alergologia, dermatologia, gastroenterologia, diabetologia, neurologia, szczepienia czy onkologia, w której to firma planuje mocny rozwój w najbliższych miesiącach.

Nowy początek dla wrocławskiego ośrodka FutureMeds

W trzecim kwartale 2023 r. wrocławski oddział FutureMeds został przeniesiony z ul. Swobodnej 8A do nowoczesnej siedziby, zlokalizowanej na Placu Jana Pawła II.

Naszym priorytetem jest zapewnienie pacjentom, klientom, pracownikom i partnerom nowoczesnego, komfortowego i bezpiecznego miejsca, w którym możemy kontynuować misję FutureMeds – dostarczanie najnowszych leków i terapii tym, którzy ich potrzebują, szybciej i niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Wierzymy, że nowa siedziba FutureMeds będzie inspiracją do realizacji kolejnych planów zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami – mówi dr Radosław Janiak, Prezes Zarządu spółki FutureMeds.

FutureMeds zajmuje łącznie 1100 m2 powierzchni nowoczesnego biurowca Infinity. Na 500 m2, na parterze budynku zostało zaaranżowane nowe centrum medyczne, wyposażone w specjalistyczny sprzęt i aparaturę, zapewniające dalsze prowadzenie rzetelnych badań i sprawną diagnostykę na najwyższym poziomie. Zastosowane, nowoczesne rozwiązania, a także przyjemne otoczenie nowych wnętrz sprawią, że wszyscy pacjenci oraz odwiedzający goście będą czuli się swobodnie i komfortowo. Z kolei na pierwszym piętrze nowoczesnej przestrzeni biurowej, na powierzchni ok. 600 m2 znajduje się nowa siedziba międzynarodowej centrali firmy.

FutureMeds Wrocław recepcja

Recepcja w nowej placówce FutureMeds Wrocław

Jesteśmy przekonani, że nowa lokalizacja wraz ze wszystkimi swoimi atutami da mieszkańcom Wrocławia i okolic jeszcze szybszy dostęp do nowych możliwości terapeutycznych w ramach prowadzonych w FutureMeds badań klinicznych, a także najwyższy standard opieki medycznej oferowanej przez doświadczony zespół wrocławskiej placówki – mówi Monika Paradyż, Dyrektor Centrum Medycznego FutureMeds Wrocław.

Do największych atutów budynku stanowiącego nową siedzibę FutureMeds należy również doskonała lokalizacja – centrum Wrocławia. Podziemny garaż o trzech poziomach, oferujący 311 miejsc parkingowych (w tym stanowiska z ładowarkami do pojazdów elektrycznych), umożliwia wygodne korzystanie z usług placówki medycznej kierowcom, którzy przyjeżdżają własnym samochodem. Dla rowerzystów dostępnych jest również 120 stanowisk rowerowych. Lokalizacja biurowca jest także atrakcyjna dla zwolenników komunikacji miejskiej, ze względu na bliskość przystanków autobusowych, takich jak Plac Jana Pawła II, Plac Solidarności czy Dworzec Świebodzki (linie 102, 103, 122, 127, 132, 142, 144), oraz tramwajowych (linie 3, 4, 10, 12, 13, 14, 15, 19, 20, 21, 22). Dodatkowo biurowiec znajduje się w niewielkiej odległości od dworca kolejowego (ok. 2 km) i Rynku Wrocławia (ok. 1 km).

Wielkie zmiany dla mieszkańców Wrocławia

Przeniesienie wrocławskiego ośrodka FutureMeds to jedno z kluczowych wydarzeń na drodze do osiągnięcia przyszłych sukcesów firmy. Ta zmiana umożliwi kontynuację ciągłego rozwoju sieci placówek medycznych, zapewniając jednocześnie pacjentom komfortowe i nowoczesne warunki podczas wizyt. Nowy ośrodek stał się również kolejnym ważnym elementem postępu zarówno w dziedzinie badań klinicznych, jak i w całej branży medycznej.

Dzięki relokacji, mieszkańcy Wrocławia i okolic zyskują lepszy dostęp do najnowocześniejszych leków i terapii w ramach prowadzonych programów badań klinicznych, a także większe możliwości skorzystania z akcji bezpłatnych badań profilaktycznych, takich jak badanie krwi, pomiar gęstości kości w kierunku osteoporozy czy specjalistyczne badanie wątroby metodą Fibroscan.

Szczegóły oferty dostępne są na stronie www.futuremeds.pl lub pod numerem: +48 71 300 39 89.

FutureMeds we Wrocławiu

Przyjemne wnętrze nowej placówki FutureMeds we Wrocławiu

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds