Comarch Opaska Życia – funkcje, zalety, cena

Comarch Opaska Życia – funkcje, zalety, cena

Opaska Życia to cyfrowy opiekun, który jest zawsze pod ręką, zapewniając bliskim bezpieczeństwo i niezależność. Wyjaśniamy, jak działa, ile kosztuje i komu może pomóc uratować zdrowie, a nawet życie.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Czym jest Opaska Życia?

Comarch Opaska Życia swoim wyglądem przypomina zegarek – podopieczny nosi ją na nadgarstku. Ze względu na nierzucający się w oczy wygląd, nie staje się obiektem niepożądanego zainteresowania innych osób. Dzięki temu pozwala na dyskretne monitorowanie, bez zbędnej ingerencji, która mogłaby krępować bliskich. Dzięki funkcjom takim jak krokomierz czy monitoring tętna w czasie rzeczywistym sprawdzamy, czy senior potrzebuje pomocy. Opaskę można nosić także podczas prac domowych i snu. W przypadku zdjęcia opaski opiekun zostanie o tym fakcie poinformowany.

W razie potrzeby, dzięki przyciskowi SOS, senior w łatwy, a przede wszystkim szybki sposób może poinformować swojego opiekuna o gorszym samopoczuciu czy problemach ze zdrowiem. Natomiast przycisk oznaczony słuchawką pozwala wykonać standardowe połączenie z opiekunem lub odebrać przychodzące połączenie. Urządzenie umożliwia opiekę nad bliskimi przez całą dobę, niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. U wielu seniorów już sam fakt posiadania Opaski Życia powoduje wzrost poczucia bezpieczeństwa.

Opaska Życia – u kogo się sprawdzi?

Wydawać by się mogło, że urządzenie, jakim jest Opaska Życia, kierowane jest głównie do osób starszych, choć w praktyce sprawdzić może się także u dziecka.

W pewnym wieku mierzymy się z różnego rodzaju dolegliwościami, które bardziej lub mniej zagrażają życiu. Rzadko jednak mamy możliwość sprawowania całodobowej opieki. Opaska sprawdzi się więc u osób przewlekle chorych, cierpiących na zaniki pamięci, kłopoty z orientacją w terenie, a także w czasie przejściowego pogorszenia stanu zdrowia (np. Covid-19) czy nastroju (okres żałoby). Dzięki funkcji GPS możemy z łatwością zlokalizować bliską nam osobę, wezwać pomoc pod wskazany adres lub odebrać seniora z konkretnego miejsca. W przypadku zawału, udaru, upadku i unieruchomienia szybkość reakcji i udzielonej pomocy ma kluczowe znaczenie. Rozwiązanie to sprawdzi się także, w przypadku gdy senior zażywa leki o określonych godzinach i chcemy mu o tym przypomnieć – wystarczy jedno szybkie połączenie głosowe z opaską.

Jak działa Opaska Życia?

Całą funkcjonalność Opaski Życia zawdzięczamy wyposażeniu jej w kartę SIM. Dzięki temu mamy możliwość połączenia się z naszym telefonem komórkowym, bądź tabletem. Dzięki dedykowanej aplikacji, którą pobrać możemy bezpłatnie na urządzenia z systemem Android oraz iOS, dane z Opaski Życia, wysyłane są bezpośrednio na aplikację, dzięki czemu opiekun ma możliwość zdalnego monitorowania podopiecznego, a także przekazywania tych informacji innym, którzy wspólnie pełnią pieczę. Opaska posiada takie funkcje jak:

  • krokomierz,
  • pulsometr,
  • geolokalizacja,
  • wykonywanie i odbieranie połączeń głosowych,
  • przycisk SOS, oznaczony dodatkowo w alfabecie Braille’a,
  • odczytywanie komunikatów głosowych, m.in. o stanie naładowania baterii (urządzenie należy ładować co 24h).

Szczegółowe informacje, a także opis wszelkich funkcji urządzenia dostępny jest na stronie producenta.

Gdzie kupić Opaskę Życia? Ile kosztuje?

Opaska Życia to urządzenie, w które warto zaopatrzyć swoich bliskich. To doskonały pomysł na prezent, ale można podarować ją również całkowicie bez okazji. Aby mieć pewność, że podarujemy pełnowartościowy produkt, warto kupić go z pewnego źródła. Wybór nowej opaski zapewni bezawaryjne działanie, a także gwarancję i serwis. Opaska Życia to jednorazowy koszt 445 zł. Załączona w zestawie karta SIM ważna jest przez rok, po tym czasie należy doliczyć koszt jej przedłużenia.

Opaskę Życia od Comarch kupimy w wygodny sposób, bez wychodzenia z domu, w oficjalnym sklepie producenta.

Tysiące seniorów już sprawdziły Opaskę Życia

Dzięki takim projektom jak „MOPR Słupsk” czy „Małopolski Tele-Anioł” tysiące osób starszych, o ograniczonej samodzielności, a także cierpiących na przewlekłe schorzenia, miało okazję poznać możliwości Opaski Życia. Wielu z nich przekonało się, że opaska ta, jest dla nich narzędziem, z którego skorzystać mogą w kryzysowych sytuacjach. Daje im ona poczucie bezpieczeństwa, jednocześnie nie ingerując w ich niezależność i samodzielność. To urządzenie z powodzeniem wykorzystywane w opiece indywidualnej, jak i instytucjonalnej nad seniorem.

Ty też możesz podarować swoim bliskim komfort i bezpieczeństwo. Wystarczy, że sprezentujesz im Opaskę Życia od Comarch.

Artykuł Partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds