Czekacie na baby boom w ZOO? Nadchodzi!

Czekacie na baby boom w ZOO? Nadchodzi!

Małymi wiosennymi kroczkami nadchodzi we wrocławskim ogrodzie baby boom. Gdyby tak jeszcze było trochę cieplej.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Narodziny we wrocławskim ZOO

baby boom

radość w czystej postaci, fot.© J.Dudzik

Pierwsze młode już przyszły na świat. Mamy troskliwie zajmują się potomstwem – mówią pracownicy. Przychodzą na świat, a to jakieś jaszczurki, a to któryś ze ssaków kopytnych. Maluchy ssaków na maminym mleku szybko rośną i nawet nie zauważcie, jak ta najładniejsza faza rozwoju zwierzaka już minęła.

Maluchy mają szeroko otwarte oczy i ciekawie spoglądają na otoczenie. To charakterystyczne dla tego okresu wzrostu zwierząt. U młodych fascynujące są rzęsy.

Reklama Reklama PolisyTravel

Żyrafy

Jednym z pierwszych ssaków tej wiosny na świat przyszła samiczka żyrafy siatkowanej. To świetna informacja dla innych ogrodów zoologicznych.

Będzie wymiana i poszerzenie puli genów. Czasy, kiedy ogrody zoologiczne opłacały myśliwych i poławiaczy zwierząt, na szczęście minęły bezpowrotnie. Teraz to raczej zwierzęta są przemieszczane w drugą stronę z ogrodów zoologicznych do rezerwatów przyrody. Sytuacja egzotycznych zwierząt jest krytyczna, uważają naukowcy. Zmiany klimatu, coraz więcej zwierząt hodowlanych i coraz mniejsze siedliska. Do tego przerwane drogami i liniami kolejowymi szlaki migracji. Jak mają żyć w takich warunkach dzikie zwierzęta?

Reklama Reklama SU Bałtyk

Wiosenny baby boom

baby boom

ciotki z zaciekawienie spoglądają, fot.© J.Dudzik

Z dnia na dzień coraz cieplej i pora, by na świat przychodziły młode. To najlepszy czas na wiosenne spacery po ogrodzie. Tym bardziej, ze na terenie obowiązują takie same zasady jak w parku, tylko tutaj jeszcze macie do dyspozycji dezynfektory.

Dla Seniorów

Dla osób z ograniczoną mobilnością ZOO we Wrocławiu przygotowało 2 wózki inwalidzkie. Możesz je wypożyczyć nieodpłatnie, o ile są dostępne. Tutaj znajdziecie zasady użyczenia sprzętu. Można rezerwować wcześniej.

Zwierzęta w ogrodach przez lata przyzwyczaiły się do ludzi. Teraz ruch mniejszy i zwierzęta nudzą się bez ludzi. Brakuje zapachów, brakuje ruchu, wrzawy i obiektów do śledzenia.

Karta roczna

Najkorzystniejszym biletem wstępu jest Karta Roczna. Wyrobisz ją w Punkcie Obsługi Klienta w cenie 80 lub 120 złotych.

Co tam u sokołów? Zobaczcie sami

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds