Czy zwierzęta tęsknią za odwiedzającymi ogród zoologiczny? Czy może wolą samotność.

Czy zwierzęta tęsknią za odwiedzającymi ogród zoologiczny? Czy może wolą samotność.

Doniesienia z różnych ogrodów zoologicznych zgodnie informują, że zwierzęta, te większe, wiedzą, że coś jest nie tak. Brak ludzi w zoo to dla zwierząt równie dziwna sytuacja, jak pusty wrocławski rynek w niedzielne słoneczne popołudnie.

zwierzęta

tęsknię, fot. J.Dudzik

Ludzie zamknęli się w domach. Władza zakazała chodzenia do lasu, do parku. Ogrody zoologiczne w trosce o zwierzęta zakazały wszelkich odwiedzin. Opiekunowie zwierząt to specjaliści wysokiej klasy i znają zachowania swoich podopiecznych. Niebezpieczne dla opiekunów i zwierząt są wszelkie zmiany. Dlatego opiekunowie zwierząt dokładają starań, by uniknąć zarażenia koronawirusem, by była zachowana ciągłość opieki nad zwierzętami.

Czytaj także  o ZOO Wrocław


Zapisz się do Newslettera Gazety Senior, a otrzymasz na swój adres e-mailowy zbiór najciekawszych artykułów publikowanych w serwisie GazetaSenior.pl Zapisz się do Newslettera


Wrocławski ogród zoologiczny jest odwiedzany przez prawie 2 miliony osób rocznie. Z pieniędzy uzyskanych z biletów wstępu finansowane jest oprócz płac opiekunów także karma dla zwierząt, energia i to wszystko, co powoduje, że wrocławski ogród zoologiczny  tak chętnie odwiedzamy. A, że zwierząt jest ponad 12 tysięcy to i paszy trzeba kilka samochodów dziennie, i to bardzo różnorodnej. Przecież co innego jedzą lwy i tygrysy a co innego żyrafy. Pelikany wolą ryby, podobnie jak uchatki i foki. Jednak rysie i wilki preferują mięso. Siano dla parzysto i nieparzystokopytnych dostarczają rolnicy spod Wrocławia. Teraz ten skomplikowany system zależności został zakłócony przez pandemię, a ogród zoologiczny zaczyna odczuwać brak dopływu pieniędzy z biletów wstępu.

zwierzęta

smutny kotek, fot©J.Dudzik

Wiosną zwykle pisaliśmy o narodzinach, o nowych mieszkańcach, o nowych atrakcjach. Teraz wszystkie doniesienia skupiają się na ochronie ludności przed zarazą. Tymczasem natura nie czeka. W zoo rodzą się młode osobniki. Jest wiosna, czas odradzania się życia.

Apel dyrektora ZOO

Narodził się pomysł, by już teraz kupić bilety wstępu, a zoo odwiedzić jak to będzie możliwe po zniesieniu rządowych ograniczeń. Kupujcie teraz vouchery na bilety, by zapewnić finansowanie bieżącej działalności ogrodu zoologicznego. Apeluje o to dyrektor wrocławskiego ogrodu Radosław Ratajszczak. Tutaj znajdziecie film z apelem. Więcej szczegółów po wpisaniu do wyszukiwarki #biletnaprzyszłość.

zwierzęta

w co się bawić, fot©J.Dudzik

 

 

 

 

 

 

 

 

Co jedzą manaty w tłusty czwartek. Może warto sprawdzić we wrocławskim ZOO?

 

Mała żabka z jeziora Titicaca. Nowe akwarium i atrakcja w ZOO Wrocław

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds