Dni Senior Wrocław 2018 – zapowiedź

Jesień zapowiada się dla seniorów bardzo interesująco. Przede wszystkim rusza moc atrakcji w związku z Dniami Seniora. To aż 30 dni wydarzeń, spotkań, wykładów, spacerów, potańcówek, badań, pokazów, zmagań sportowych i występów teatralnych w całym mieście!

14 maja we Wrocławskim Centrum Seniora odbyło się pierwsze spotkanie organizacji, instytucji i przedsiębiorców, które chcą zaproponować seniorom coś wyjątkowego z okazji ich święta. Robert Pawliszko, dyrektor WCS podkreślił, że Wrocław ma szczęście być wiodącym ośrodkiem senioralnym w kraju dzięki kreatywności i energii partnerów centrum seniora.
Kapelusze i koncert Czerwonych Gitar
Świętowanie rozpocznie Marsz Kapeluszy i próba pobicia Rekordu Polski na największą liczbę kapeluszy w jednym miejscu (Plac Nowy Targ). W zeszłym roku doliczono się aż 1493 kapeluszu! Zapraszamy wszystkich seniorów do przyozdabiania kapeluszy i pojawienia się w nich 14 września na wrocławskim Rynku. Wspólnie pobijmy ubiegłoroczny rekord!
Inaugurację Dni Seniora uświetni koncert gwiazdy – Czerwonych Gitar.
Potańcówki, Targi Seniora
W tym roku organizatorzy chcą powtórzyć wiele sprawdzonych atrakcji. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się potańcówka na dachu Muzeum Współczesnego. Chętnie odwiedzano Targi Seniora. Akademię Zdrowego Seniora urozmaicą m.in. bezpłatne badania i wykłady z wrocławską geriatrą lek. n. med. Edytą Karasek. Nie zapomnijcie wpaść na Trening Pamięci do biblioteki na wrocławskim rynku. Wrocławski Tor Wyścigów Konnych będzie nowością – okazją nie tylko do jazd konnych, ale także do bezpiecznego zaprzyjaźnienia się, oswojenia się z tymi pięknymi zwierzętami.
Konkurs na najdłuższe wąsy i postać historyczną
Nie zabraknie konkursów z nagrodami. Konkurs główny nawiąże do polskiej historii, będzie to rywalizacja o najlepszą stylizację na postać historyczną. Konkurs fotograficzny, tym razem pod hasłem „Pasje i zainteresowania seniorów”, pojawią się także międzypokoleniowe konkursy na najdłuższe wąsy i włosy. Kapituła przyzna po raz kolejny statuetki „Przyjaciel Seniora” dla osób zasłużonych za działania na rzecz osób starszych we Wrocławiu.

„Proszę sobie wyobrazić przemarsz, którego uczestnicy mają na głowach kapelusze. 1500 kapeluszy! Takie coś jest możliwe tylko we Wrocławiu. Słynny już Marsz Kapeluszy kolejny raz zainauguruje tegoroczne Dni Seniora w naszym mieście. Dla mnie to zawsze wyjątkowy czas. Możliwość spotkania z niezwykłymi osobami: uśmiechniętymi, tryskającymi energią i z pozytywnym nastawieniem do świata. W tym roku Dni Seniora to tradycyjne już Targi Seniora czy Akademia Zdrowego Seniora z możliwością przeprowadzenia bezpłatnych badań. Po raz kolejny przyznane zostaną statuetki „Przyjaciel Seniora” dla osób zasłużonych za działania na rzecz osób starszych we Wrocławiu. Na scenie w Rynku swoje największe przeboje zagrają Czerwone Gitary, a my wspólnie zaśpiewamy niezapomniane „Kwiaty we włosach”. Całkiem niedawno prezydent Dutkiewicz wręczał klucze do miasta wrocławskim studentom, którzy świętowali w ramach Juwenaliów. Patrząc na Państwa radość życia i energię myślę, że niejeden żak mógłby poczuć się zawstydzony! Za te piękne emocje bardzo Państwu dziękuję!” Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych we wrocławskim magistracie.

Po szczegółowy harmonogram zapraszamy w sierpniu do WCS na pl. Dominikański 6.

Kontakt dla partnerów społecznych i komercyjnych
Wakacje to czas intensywnych przygotowań do Dni Seniora, wszystkich chętnych do udziału zapraszamy do kontaktu z organizatorami: Kamila Polańska, koordynator Dni Seniora, e-mail: kamila.polanska@wcrs.wrocław.pl, tel. 71 772 49 13, WCS pl. Dominikański 6 (pok. 22).

Relacje z Dni Seniora Wrocław z poprzednich lat znajdziecie TUTAJ

źródło: Gazeta Senior, wyd. 5.20180

fot. Jerzy Dudzik

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds