Dni Seniora Wrocław. Odliczanie do Inauguracji

Dni Seniora tuż tuż, świętowanie rozpocznie uroczysta inauguracja na Wrocławskim Rynku i koncert gwiazdy – Czerwonych Gitar. Podajemy terminy najważniejszych wydarzeń, aby zanotować je w kalendarzu na wrzesień i zgłosić swój udział.

14 września od godz. 9.00 na placu Nowy Targ będą gromadzić się seniorzy w przyozdobionych kapeluszach, by pobić Rekord Polski w kategorii największej liczby osób w kapeluszach jednocześnie. W zeszłym roku były to 1493 kapelusze! W fotobudce będzie można gratis zrobić pamiątkowe zdjęcie. Uczestnicy dostaną czerwono-białe kotyliony z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości. Konkurs główny Dni Seniora 2018 – na najlepszą stylizację historyczną – również nawiązuje do tej ważnej rocznicy. Laureatów konkursów i wyróżnienia „Przyjaciel Seniora” poznamy już 14 września! Więcej informacji: www.seniorzy.wroclaw.pl 

fot. A. Gronowska

Dodatkową atrakcją podczas oczekiwania na wymarsz będą tańce afrykańskie. Wrocławskie seniorki zainspirowane tradycyjnym tańcem z Afryki Zachodniej (Gwinea/ Mali) zapraszają wszystkich ciekawych świata w niezwykłą podróż do źródeł tańca i muzyki! – Taniec rozwija koordynację ruchową i świadomość ciała oraz dodaje pewności siebie. Dzięki niemu zbliżamy się do naszej prawdziwej natury – mówi Aneta Szlacheta, instruktorka tańca afrykańskiego, podróżniczka.
16 września od godz. 10.00 ruszą Targi Senioralne –  w nowym miejscu! Będą prezentacje ofert dla seniorów, warsztaty, bezpłatne porady i konsultacje, konkursy. Odbędzie się także Przegląd kapel ludowych i zespołów folklorystycznych. Strefa Kultury Wrocław, ul. Mazowiecka 17 (dawny Impart). Wstęp wolny.
24 września w podwórku Teatru Muzycznego Capitol rusza Przegląd Amatorskich Chórów Senioralnych. Zgłoszenia przyjmowane są już od 1 sierpnia, mailowo: info@scenakamienica.pl lub telefonicznie: Maciej Michałkowski, tel. 884 898 268.
Nie zapomnijcie zgłosić się na Igrzyska Sportowe dla Seniorów – Senioriadę. W tym roku seniorzy będą rywalizować w następujących dyscyplinach: szachy, badminton, jazda na rowerze, boule, kręgle, nordic walking, biegi, pływanie, scrabble. Zapisy na turniej badmintona i boule: Wrocławskie Centrum Seniora, pl. Dominikański 6, tel. 71 772 49 40. Zapisy i informacje dotyczące pozostałych konkurencji: www.fan.org.pl/senioriada. Kontakt: senioriada.wroclaw@gmail.com.

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds