Fortepian w Centrum Seniora

Wywołuje sporo pięknych emocji, ociepla i łagodzi obyczaje. Coś fenomenalnego zadziało się dzięki nowemu podarunkowi. Fortepian stał się miejscem spotkań, wymiany rozmów i emocji.

Seniorzy siadają, przypominają sobie lekcje gry z dzieciństwa. Pojawia się radość z muzyki. – Nie po raz pierwszy zdarza nam się taka propozycja. To swoiste wyróżnienie, że seniorzy chcą nam powierzać ważne i cenne dla nich przedmioty – mówi Robert Pawliszko, dyrektor WCS.
W serwisie Facebook (www.facebook.com/centrum.seniora) znajdziemy kilka krótkich filmików z mini koncertów seniorów, zapraszamy do ich odsłuchania. Już pojawiły się trzy osoby, które co prawda muszą poćwiczyć, bo miały sporą przerwę w grze na tym instrumencie, ale chcą grać dla seniorów. – Zgłosiła się do nas pani Halinka, która bierze lekcje fortepianu i chce dawać koncerty we Wrocławskim Centrum Seniora. Pani Beata, pracownik WCS, w dzieciństwie ćwiczyła sumiennie, ale wówczas chciała spalić wszystkie fortepiany, a dziś z dużą swobodą i przyjemnością zasiadła do gry. W moim domu przez lata leżały nuty i nie bardzo miałem pomysł co z tym zrobić. A dziś znalazły swoje miejsce obok fortepianu – dodaje Robert Pawliszko.

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds