Międzynarodowy Dzień Reumatyzmu – pomóż swoim stawom! Domowe sanatorium z produktami Sulphur Zdrój

Międzynarodowy Dzień Reumatyzmu – pomóż swoim stawom! Domowe sanatorium z produktami Sulphur Zdrój

12 października przypada Międzynarodowy Dzień Reumatyzmu. To dobry moment, aby przypomnieć, czym jest reumatyzm i jak możemy wzmacniać stawy, żeby uniknąć przykrych dolegliwości. Szczególnie polecamy buskie SPA i kąpiel siarczkową w domowym sanatorium. Zobacz, jak ją przygotować!

Potocznie nazywany „reumatyzm” to tak naprawdę około 200 różnych chorób, które atakują układ ruchu, w tym przeważnie stawy. Późno zdiagnozowana i źle leczona choroba może w ciągu kilku lat doprowadzić do niepełnosprawności, pozbawiając pacjentów nawet możliwości samodzielnego funkcjonowania. Wszystkie choroby reumatyczne charakteryzują się przewlekłym, nawracającym bólem.

Choroby reumatyczne to jednak nie tylko „reumatyzm” kojarzony powszechnie ze starością i zmianami zwyrodnieniowymi stawów. Wśród chorób reumatycznych wyróżnia się także choroby o podłożu zapalnym atakujące cały organizm, te najbardziej znane to: reumatoidalne zapalenie stawów (RZS), zesztywniające zapalenie stawów (ZZSK), łuszczycowe zapalenie stawów (ŁZS), toczeń rumieniowaty układowy (TRU), fibromialgia. Schorzenie te dotykają ludzi niezależnie od wieku.

Przyczyną chorób reumatycznych jest nieprawidłowe działania układu odpornościowego. W Polsce może cierpieć na choroby reumatyczne od 300 do 500 tysięcy osób. Aby zapewnić chorym jak najlepszą jakość życia i dać szansę na zachowanie sprawności, konieczne jest postawienie jak najszybciej prawidłowej diagnozy oraz wdrożenie właściwego postępowania terapeutycznego.

Terapeutyczne działanie wód siarczkowych

Prozdrowotne właściwości wód siarczkowych wykorzystane są w terapii chorób zwyrodnieniowych, zapalnych stawów, stanów pourazowych narządu ruchu oraz chorób skóry (łuszczycy, atopii, zapalenia łojotokowego), skutecznie pomagając chorym. – Wody siarczkowe dodatkowo pielęgnują i regenerują skórę, a zawarte w nich olejki eteryczne dobroczynnie wpływają na skórę oraz zmniejszają napięcie mięśniowe – mówi Beata Krawczyk z Sulphur Zdrój Exim sp. z o.o.

Domowe sanatorium – zestaw Kąpiele siarczkowe

Kąpiel siarczkowa

Kąpiel siarczkowa 1000 g przedłuża kurację sanatoryjną. To preparat opracowany na bazie wody siarczkowej z Uzdrowiska Busko-Zdrój, który wzmacnia chrząstkę stawową oraz działa odprężająco. Zawarty w nim olejek z kocanki posiada właściwości regeneracyjne, wspomagając procesy odnowy naskórka oraz zapobiegając pojawianiu się rozstępów. Działanie kąpieli siarczkowej związane jest z aktywnymi biologicznie składnikami naturalnych wód siarczkowych. – Zawierają one bogactwo cennych jonów siarczkowych, wodorosiarczkowych, siarkę koloidalną, jodki, bromki, sole wapnia, magnezu, potasu i inne mikroelementy – mówi Beata Krawczyk.

Kąpiel siarczkowa Buskie SPA od Sulphur Zdrój

Buskie SPA siarczkowe

Powstało na bazie solanki siarczkowej z Uzdrowiska Solec-Zdrój i wody siarczkowej z Uzdrowiska Busko-Zdrój. Buskie SPA siarczkowe zmniejsza napięcie i rozluźnia, niwelując zmęczenie.
Jego działanie związane jest z aktywnymi biologicznie składnikami naturalnych wód siarczkowych, a olejek bergamotowy zawarty w preparacie łagodzi podrażnienia i stany zapalne skóry. – Co istotne, szczególnie dla pań, buskie SPA naturalnie oczyszcza skórę tłustą i problematyczną. A jego przyjemnie orzeźwiający, cytrusowy aromat wykorzystywany jest jako naturalny dezodorant – dodaje Pani Beata. 

Buskie SPA siarczkowe od Sulphur Zdrój

Kąpiel siarczkowa 1000g i buskie SPA siarczkowe to zestaw stworzony na bazie wieloletniego doświadczenia w terapii schorzeń reumatycznych. Idealnie sprawdza się w przypadku bólu stawów, reumatyzmu, RZS.

Kąpiel siarczkowa – przygotowanie

Przygotuj kąpiel, dodając pod strumień wody 250 ml (5 zakrętek) kąpieli siarczkowej. Połóż się w wannie uzupełnionej do połowy wodą i relaksuj się przez 15 minut. Potem delikatnie osusz skórę ręcznikiem.

Fasony (kąpiel rąk i nóg) przygotuj, dodając do 5-10 litrów ciepłej wody 2 zakrętki preparatu. Trzymaj 15-20 minut. Stosuj 3 razy w tygodniu w seriach 2-3 tygodniowych.

Buskie SPA siarczkowe – przygotowanie

Przygotuj kąpiel, dodając pod strumień wody 50-100 ml buskiego SPA siarczkowego. Połóż się w wannie uzupełnionej do połowy wodą i relaksuj się przez 15 minut. Preparat może być używany również pod prysznicem. W tym celu wmasuj preparat w skórę, szczególnie w okolicach stawów. Po krótkiej chwili opłucz ciało i delikatnie osusz ręcznikiem.

Preparaty stosuj naprzemiennie.

Kupon rabatowy

Kupon rabatowy na powyższy zestaw. 10% rabatu, hasło: SENIOR, w okresie od 12.10 do 31.10.2020.
Aktualna cena zestawu to 63 zł. Z rabatem – 56,70 zł. Bezpośredni LINK  do sklepu internetowego z zestawem do kuracji siarczkowej znajdziesz TUTAJ.

Artykuł sponsorowany

Może Cię również zainteresować: 

Kuracja wodami siarczkowymi i borowiną. Domowe sanatorium krok po kroku

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds