Dzień Seniora na wesoło

Dzień Seniora na wesoło

Przedstawiciele sekcji wolontariackiej Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy spotkali się z młodzieżową grupą wolontariuszy zrzeszoną w Fundacji Dr Clown. Spotkanie odbyło się w Międzynarodowym Dniu Seniora 14 listopada.

W jego trakcie seniorzy podzielili się z młodzieżą swoimi zdolnościami manualnymi. Przy okazji KUTW-owicze zapoznali młodzież z fenomenem Uniwersytetów Trzeciego Wieku. Przewodnicząca Rady Słuchaczy przedstawiła organizację pracy KUTW. Opowiedziała o poszczególnych sekcjach oraz ich osiągnięciach. – Zofia Jaworska pochwaliła się tym, co robimy dla środowiska, dla dzieci i siebie samych. Wypowiedź potwierdzały zdjęcia zamieszczone na stronie www.kutw.pl – relacjonuje Danuta Kulas.

Anna Kuś zapoznała wolontariuszy z japońską sztuką origami. Pokazała, jak zrobić żurawia, aniołka świątecznego oraz butki Mikołaja z czerwonych serwetek. Przerywnikiem zajęć origami były mnemotechniki. Bożena Sałacińska zaprezentowała młodzieży metodę szybkiego zapamiętywania w oparciu o „haki”.

Zajęcia przebiegały bardzo sprawnie i dynamicznie. Wolontariusze poznali metody pracy, które wykorzystają do nauki własnej. Mogą je również zaprezentować je swoim podopiecznym, którymi zajmują się w domach i szpitalu – mówi Alicja Moczulska.

Otrzymaliśmy wspaniałą książkę pt.”Bioróżnorodność to także My”. Zawiera ona treści przeznaczone dla dzieci i osób dorosłych. Stanowi ciekawy materiał do wykorzystania podczas prowadzonych zajęć z podopiecznymi. W czasie zajęć mogliśmy sprawdzić również swoją wiedzę o klimacie. Test był dosyć trudny. Byłem najlepszy z czego jestem bardzo dumny – cieszy się Kamil Dylewicz, uczeń II klasy IX LO w Bydgoszczy.

4

2

1 i 2

5

1

Tekst i zdjęcia: Miłosz Sałaciński

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds