Filmowe podróże w Kinie Nowe Horyzonty [CZERWIEC]

Filmowe podróże w Kinie Nowe Horyzonty [CZERWIEC]

Przez Lizbonę, Paryż i Rzym. Kino Nowe Horyzonty zaprasza na filmowe podróże przed wielkim ekranie. Po przystanku w kinie krajów portugalskojęzycznych w czerwcu na widzów czekają najgłośniejsze produkcje znad Sekwany oraz najnowsze tytuły ze słonecznej Italii.

Materiał reklamowy Kina Nowe Horyzonty

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Filmowy tour de France

2 czerwca wrocławską odsłonę Przeglądu Nowego Kina Francuskiego otworzy premierowy pokaz filmu „Houria”: francusko-algierskiej koprodukcji o pasji i miłości do tańca. Tego samego dnia zaprezentowany zostanie wielki przebój francuskich kin „Winny czy niewinny” w reżyserii Louisa Garrela z brawurową rolą Noémi Merlant.

Podczas wydarzenia zobaczymy również pokazywany w Cannes i wyróżniony Nagrodą Louis-Delluc, intrygujący film o dojrzewaniu w reżyserii Charlotte Le Bon – „Falcon Lake”. W gatunku kina opowiadającego o dorastaniu porusza się również „Rodeo”: tętniąca buntowniczą energią i warczeniem silników historia młodej dziewczyny, która bierze udział w ulicznych wyścigach motocyklowych i próbuje utorować sobie drogę w zdominowanym przez mężczyzn świecie.

Przegląd rozświetlają też znane nazwiska z francuskiej branży filmowej. Na wielkim ekranie pojawi się gwiazda kina Isabelle Huppert, która w dramacie „Obietnice” wciela się w rolę nieustraszonej burmistrz z regionu Paryża, a także osadzoną w latach 30., przewrotna komedia „Moja zbrodnia” w reżyserii François Ozona.

Filmy z ojczyzny Felliniego

Chwilę później, od 9 czerwca, ekrany Kina Nowe Horyzonty przejmą filmy, które biły rekordy oglądalności we Włoszech, urzekły krytyków i zdobyły nagrody na festiwalach w kraju i za granicą. W programie przeglądu Cinema Italia Oggi znalazł się między innymi „Pierwszy dzień mojego życia” Paolo Genovese, twórcy przeboju „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” opowiadający o odnajdywaniu nowego sensu w życiu i sile, by zacząć wszystko od nowa. W główną rolę wcielił się znakomity Toni Servillo, którego zobaczymy również w komedii „Osobliwości sycylijskie” w reżyserii Roberto Andò.

Podczas wydarzenia odbędzie się również przedpremierowy pokaz „Nostalgii” – poruszającej opowieść o rozliczaniu się z przeszłością z charyzmatycznym Pierfrancesco Favino. Poza fabułami zobaczymy również dokument „Kordon” przybliżający historię pięciu zwykłych kobiet, które robią niezwykłe rzeczy, aby pomóc i dać nadzieję ukraińskim uchodźcom zgromadzonym na ponadczasowym dworcu kolejowym na granicy ukraińsko-węgierskiej.

14. Przegląd Nowego Kina Francuskiego odbędzie się w dniach 2-8 czerwca. Na seanse w ramach Cinema Italia Oggi zapraszamy od 9 do 15 czerwca.

Program wydarzeń i bilety w kasach kina i na kinonh.pl


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


Zobacz również: 

SZTUKA na wielkim ekranie. Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu [Repertuar MAJ]

TEATR na WIELKIM EKRANIE. Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu [PROGRAM]

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds