SZTUKA na wielkim ekranie. Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu [Repertuar MAJ]

SZTUKA na wielkim ekranie. Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu [Repertuar MAJ]

Filmowe podróże po najważniejszych światowych muzeach, spektakle z legendarnej, londyńskiej sceny oraz widowiska prezentowane na jednej z najsłynniejszych przestrzeni operowych na świecie w Nowym Jorku – Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu zaprasza na majowe spotkanie ze sztuką na wielkim ekranie.

Materiał reklamowy Kina Nowe Horyzonty

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Dokument „Nowy Vermeer. Wystawa wszech czasów”

Dokument „Nowy Vermeer. Wystawa wszech czasów” zabierze widzów w zupełnie nową wycieczkę po legendarnym amsterdamskim Rijksmuseum, gdzie w 2023 roku będzie miała miejsce największa w historii wystawa arcydzieł Vermeera. Zostały na nią wypożyczone najsłynniejsze płótna tego dawnego mistrza: „Dziewczyna z perłą”, „Geograf”, „Mleczarka”, „Mała ulica”, „Pani pisząca list ze swoją pokojówką” czy „Kobieta trzymająca równowagę”. Po wystawie oprowadzi nas jej kurator i zarazem dyrektor Rijksmuseum – Taco Dibbits.

Nowy Vermeer. Wystawa wszech czasów, 14 maja, niedziela 12.00

Opera „Czempion” z Met

Z cyklu spotkań z operą widzowie będą mogli zobaczyć „Czempiona” – kolejną realizację sześciokrotnego laureata nagrody Grammy, kompozytora Terence Blanchard, który powraca do Met po zeszłorocznym sukcesie jego debiutanckiej opery „W moich kościach ogień”.

W widowisku bas-baryton Ryan Speedo Green wciela się w młodego boksera Emile’a Griffitha, który pnie się po szczeblach sportowej kariery, zaś bas-baryton Eric Owens pojawi się na scenie jako starsza wersja bohatera, prześladowana przez wydarzenia z przeszłości.

Czempion, 9 maja, wtorek, 19.00

„Don Giovanni” z Met

Na wielkim ekranie zobaczymy również nową inscenizację tragikomedii Mozarta, za której reżyserię odpowiedzialny jest laureat nagrody Tony, Ivo van Hove. „Don Giovanni” to opowieść o oszustwie i potępieniu, która rozgrywa się w abstrakcyjnym krajobrazie architektonicznym oddającym mroczne strony historii i jej bohaterów.

Jest to również debiut dyrygentki Nathalie Stutzmann w Met. W tytułowej roli gwiazdorską obsadę poprowadzi baryton Peter Mattei.

Don Giovanni, 20 maja, sobota, 18.55

„Otello” National Theatre z Londynu

W maju na miłośników teatru czeka z kolei „Otello”: niezwykła inscenizacja niezmiennie aktualnej sztuki Szekspira w reżyserii Clinta Dyera. Na scenie wystąpią: Giles Terera (Hamilton), Rosy McEwen (The Alienist) oraz Paul Hilton (The Inheritance).

Otello 5 maja, piątek, 19.00, 27 maja, sobota, 14.00


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


Zobacz również: 

TEATR na WIELKIM EKRANIE. Kino Nowe Horyzonty we Wrocławiu [PROGRAM]

Nowe Horyzonty dla seniora [więcej niż Oskary] FILM, PRELEKCJA, DYSKUSJA. Repertuar MARZEC

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds