„Gazeta Senior” czerwiec 2023 [6/2023]. Sprawdź, co w numerze?

Czerwcowy numer „Gazety Senior” otwieramy rozmową z Katarzyną Miller, charyzmatyczną psycholożką, która właśnie wydała swoją drugą płytę. Tak, Pani Kasia także śpiewa. Rozprawiamy o muzyce, psychologii i długim życiu. Gorąco polecamy.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Portfel seniora, czyli najważniejsze wiadomości ekonomiczne [Finanse]

„Gazeta Senior” w czerwcu to oczywiście doniesienia dotyczące emerytur i dodatków dla seniorów. Piszemy m.in. o 14. emeryturze, sejm przyjął już ustawę o dodatkowym świadczeniu, które będzie stałym rocznym dodatkiem do emerytury. Tzw. Tuskowe, czyli podniesienie kwoty wolnej od podatku to potencjalny brak podatku od 13 i 14-tki.
Waloryzacja 2024, czyli pierwsze prognozy i nowe rozwiązania na stole – na czym miałyby polegać? Zapowiedź nowego dodatku dla emerytowanych sołtysów – tzw. Sołtysowe.

Waloryzacja składek emerytalnych na koncie w ZUS to wiadomości dla przyszłych emerytów.

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

Postępów prac nad programem bezpłatnych leków 65+ i dużo więcej [Zdrowie, Sanatorium, Uroda]

Program bezpłatnych leków budzi emocje, polecamy artykuł pt. Bezpłatne leki 65+ bez tajemnic, które leki będą za darmo, a które nie? Nie zapominamy, że seniorzy 75+ wciąż czekają na zniesienie przez resort zdrowia kłopotliwego wymogu dotyczącego tzw. Recepty S, czyli recepty na bezpłatne leki dla seniorów 75 plus.

Ponadto: kolejka do sanatorium 2023 – tabela z czasem oczekiwania w poszczególnych województwach. W ABC Psychologii dla seniorów dr Jadwiga Kwiek pisze o wychodzeniu na prostą, czyli o rezyliencji. Dla zdrowia i urody polecamy naturalny sposób na młodszy wygląd, czyli masaż KOBIDO i BOROWINĘ, polskie „czarne złoto”.

Reklama Reklama PolisyTravel

Najważniejsze eventy senioralne w kraju [Wydarzenia]

Będziecie?

Prawo dla osób starszych. Prosto i bez żargonu [Prawo]

W cyklu Masz do tego PRAWO notariusze Izby Notarialnej we Wrocławiu wyjaśniają, kiedy możliwa jest wizyta notariusza w DOMU, SZPITALU, ZAKŁADZIE OPIEKI.
Czy musisz za każdym razem podać dane z dowodu, aby odebrać emeryturę? Jednak nie! Listonosze wywalczyli zmianę. Kolejarze, motorniczy, kierowcy miejskich autobusów chronieni jak funkcjonariusze publiczni [nowe przepisy]. Po „chwilówkę” tylko ze zdolnością kredytową – plusy i minusy rozwiązania.

Uważaj na te SMS-y! To oszustwo na ZUS [ostrzeżenie].

Modele 60+ poszukiwani! [Akcja Senior/ka miesiąca w „Gazecie Senior”]

Poznaj Martę Baranowską i dowiedz się, jak nasza Senior/ka miesiąca [czerwiec] została dojrzałą modelką?
Zaproszenie do Akcji Senior/ka miesiąca w „Gazecie Senior”. Jak się zgłosić? Instrukcja krok po kroku.

„Gazeta Senior” lokalnie [Małe ojczyzny]

Senior w powiecie, czyli kilka słów o małej polityce senioralnej. Wioletta Kaszak, starosta powiatu choszczeńskiego w rozmowie z Andrzejem Wiśniewskim.

Koncerty, festiwale, propozycje teatralne i książkowe, oraz felietony [Kultura]

Jaki jest TEATR współczesny? Felieton Krystyny Ziętak, blogerki Wirtualna Kultura 60+ oraz recenzja spektaklu muzycznego Andrzeja Wiśniewskiego pt. Seniorzy wskrzesili Annę Jantar.

Zniżki dla grup senioralnych na wybrane wydarzenia.

Prenumerata „Gazety Senior” zamawiaj on-line i telefonicznie [NOWOŚĆ]

„Gazeta Senior” to drukowany ogólnopolski miesięcznik dla osób 60+ dostępny wyłącznie w prenumeracie – cyfrowej, jak i drukowanej. Teraz zamówisz „Gazetę Senior” w sklepie internetowym lub telefonicznie. Zaprenumeruj swoje ulubione czasopismo bezpośrednio w wydawnictwie przez cały rok.

„Gazeta Senior” – numer czerwiec 06/2023 – otrzymasz na swój adres e-mail lub do skrzynki pocztowej, kupując prenumeratę cyfrową i/lub papierową – WYBIERZ TUTAJ


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


 

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds