VII Kongres Gospodarki Senioralnej [Bezpłatny udział ZAPROSZENIE]

VII Kongres Gospodarki Senioralnej [Bezpłatny udział ZAPROSZENIE]

Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej zaprasza seniorów oraz przedstawicieli organizacji do wzięcia udziału w roli słuchacza i widza w jednym z najważniejszych wydarzeń senioralnych w Polsce, które odbędzie się 15 czerwca 2023 roku w Warszawie.

Udział w kongresie jest nieodpłatny dla każdego. Można dołączyć do wydarzenia stacjonarnie w Warszawie lub oglądać transmisję on-line – szczegóły na stronie www.KongresGospodarkiSenioralnej.pl.

Tytuł VII Kongresu Gospodarki Senioralnej to „Dialog pokoleń – społeczeństwo, zdrowie, praca, konsumenci”. Dziś w Polsce osoby w wieku 50+, których jest już 14,3 mln, stanowią 46% dorosłej populacji (18+) i 38% całej populacji.

Liczba osób starszych zaś, czyli tych po 60. r.ż. jest większa od liczby dzieci i młodzieży o ponad 2,5 mln.

Dlaczego zatem, wobec takiej struktury wiekowej w naszym społeczeństwie, osoby 50+ są wykluczane z rynku pracy a tzw. grupa komercyjna, do której adresuje się reklamy produktów i usług, kończy się na 50. r.ż.?

Patronat medialny

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Kongres Gospodarki Senioralnej 2023

Twórcy tegorocznego Kongresu Gospodarki Senioralnej postanowili zmierzyć się z ageizmem (dyskryminacja z uwagi na wiek) na rynku pracy oraz na odpowiedzialności organizacji za włączenie starszych konsumentów.

Gościem specjalnym kongresu będzie Bradley Schurman ze Stanów Zjednoczonych, który opowie o tym, jak społeczeństwa na świecie radzą sobie z przejściem demograficznej zmiany.

„Kiedy już dziś 25% naszego społeczeństwa ma 60 lat i więcej, a za 27 lat populacja osób starszych sięgnie 40% mieszkańców naszego kraju, już dziś powinniśmy na tę zmianę zareagować w zdecydowany sposób. Ponadto wskutek zderzenia dwóch megatrendów – historycznej zmiany demograficznej oraz rewolucji technologicznej powstają nowe rozwiązania, nowe produkty i usługi. Rynek konsumencki wymaga przekalibrowania na potrzeby coraz starszego klienta a rynek pracy powinien być bardziej przyjazny starszym pracownikom. Nie bez znaczenia pozostają kwestie odpowiedzialności społecznej w obszarze dyskryminacji z uwagi na wiek. O tym będziemy również dużo mówić podczas kongresu”. – mówi Marzena Rudnicka, Prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej.

Reklama Reklama wynajmijseniora.pl

VII Kongres Gospodarki Senioralnej — bloki tematyczne

Wydarzenie podzielono na pięć bloków tematycznych:

 1. Nowe technologie i edukacja klientów
 2. Zdrowie i długowieczność
 3. Pokolenia w pracy
 4. Klient Generacji Silver
 5. Marketing Generacji Silver

VII Kongres Gospodarki Senioralnej — dla kogo?

Kongres Gospodarki Senioralnej jest wydarzeniem dedykowanym:

 • środowiskom senioralnym,
 • przedstawicielom biznesu,
 • samorządów,
 • badaczom,
 • ekspertom
 • oraz osobom indywidualnym, dla których ważna jest jakość życia, niezależnie od wieku i chcą wpływać na otaczającą je rzeczywistość.

Kongres Gospodarki Senioralnej 2023 — zapisy

Udział w kongresie jest nieodpłatny dla każdego i aby wziąć w nim udział, niezależnie czy stacjonarnie w Warszawie, czy on-line wystarczy się zarejestrować pod linkiem: www.KongresGospodarkiSenioralnej.pl

Na miejscu podczas wydarzenia będą rozdawane Paszporty OK SENIOR®, paczki z gadżetami dla gości i dla ich zwierząt domowych oraz będą odbywały się zajęcia edukacyjne, warsztaty. Będzie też strefa relaksu i zdrowia psychicznego.

Wieczorem na gości czeka integracja, bogaty międzypokoleniowy program artystyczny oraz wiele wrażeń.

Fundacja Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej (KIGS) co roku organizuje Kongres Gospodarki Senioralnej. Tegoroczna VII  edycja wydarzenia pod hasłem „Dialog Pokoleń – społeczeństwo, zdrowie, praca, konsumenci” odbędzie się już 15 czerwca 2023 r. w Warszawie.

Do zobaczenia!

Krajowy Kongres Gospodarski Senioralnej 2023


Jeżeli chcesz być na bieżąco z senioralnymi wydarzeniami? Zapisz się do Newslettera Gazety Senior   Zapisz się do Newslettera


Zobacz również: 

Dni Seniora 2023. Senioriady, targi seniora i święta seniorów. KALENDARZ wydarzeń senioralnych. Co, gdzie, kiedy?

XXV Opolskie Dni Seniora pod hasłem „Sięgamy gwiazd” harmonogram [22-25 maja]

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds