XXV Opolskie Dni Seniora pod hasłem „Sięgamy gwiazd” harmonogram [22-25 maja]

XXV Opolskie Dni Seniora pod hasłem „Sięgamy gwiazd” harmonogram [22-25 maja]

Występy artystyczne, zajęcia sportowe, gra miejska, bal na 300 par, wizyty w Obserwatorium Astronomicznym, Kopule Astronomicznej, podróż w czasie Promem Kosmicznym, zaznaczenie obecności seniorów w opolskiej Alei Gwiazd – to tylko niektóre z wydarzeń XXV Opolskich Dni Seniora.

Patronat medialny „Gazeta Senior”

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej gazetasenior.pl

Opolskie Dni Seniora 2023

XXV Opolskie Dni Seniora rozpoczną się 22 maja i potrwają cały tydzień. W tym roku impreza odbywa się pod hasłem „SIĘGAMY GWIAZD”. Wydarzenie tradycyjnie już podzielono na bloki tematyczne: zabawa, edukacja, sport, relaks, integracja.

W okresie pandemii opolscy seniorzy świętowali skromnie za miastem, brakowało pełnej integracji i zabaw w licznym gronie. Dlatego w tym roku apetyt na atrakcje jest wielki i stąd pomysł, aby tegoroczne obchody zorganizować pod hasłem „SIĘGAMY GWIAZD”. Opolscy seniorzy pragną zrekompensować sobie czas długiej izolacji, która najbardziej dotknęła właśnie ludzi starszych. Dlatego tegoroczny program został tak ułożony, aby mogło w nim wziąć jak najwięcej seniorów i żeby nic nie popsuło dobrej zabawy.

Reklama Reklama SU Bałtyk

XXV Opolskie Dni Seniora – Inauguracja

22 maja pierwszym akcentem obchodów będzie uroczysta msza św. w intencji seniorów, po której z placu katedralnego wyruszy barwny korowód – w tym roku w gwiazdorskim wykonaniu z udziałem gwiazd – który zakończy się pod opolskim ratuszem. Następnie seniorzy odbiorą z rąk Prezydenta Miasta symboliczny klucz do bram grodu. Na scenie przed opolskim ratuszem zaprezentują się senioralne zespoły taneczne, muzyczne, kabaretowe i śpiewacze.

Dla organizatorów Opolskie Dni Seniora to okazja do pokazania mieszkańcom, że seniorzy są mieście większością i jak sami o sobie mówią – dobrą paką. W Opolu mówią również, że seniorów trzeba wysłuchać, a wszystkie formy aktywizacji w mieście są właśnie tego efektem.

Reklama Reklama PolisyTravel

Opolskie Dni Seniora 2023. Harmonogram

22 maja (poniedziałek)

  • godz. 10.00 Msza Święta w Kościele franciszkanów w intencji opolskich seniorów
  • godz. 11.00 Gwiazdorski Korowód. Przemarsz seniorów od Kościoła pod Opolski Ratusz
  • godz. 12.00 Uroczyste rozpoczęcie XXV Opolskich Dni Seniora. Wystąpienie Prezydenta Miasta Opola, wręczenie kluczy do bram miasta, występy artystyczne na opolskim Rynku

23 maja (wtorek)

  • godz. 18.00 Gra miejska — Śladami gwiazd. Zapisy Centrum Senior w Opolu

24 maja (środa)

  • godz. 17.00 Kosmiczny Bal. Zapisy: Centrum Senior w Opolu, Domy Dziennego Pobytu

25 maja (czwartek)

  • Podróż w czasie kosmiczny promem. Zapisy: Centrum Senior w Opolu, Domy Dziennego Pobytu

25 maja (piątek)

  • godz. 12.00 Kosmiczne Opowieści — otwarcie wystawy plastycznej. MBP ul Minorytów

Opolskie Dni Seniora. Historia

To właśnie w Opolu 25 lat temu zorganizowano pierwsze w Polsce obchody dni seniora, które stały się inspiracją dla innych miast. Ponadto Opole od kilku lat może poszczycić się tytułem „Miasta Przyjaznego Seniorom”, który nadaje Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

Wiek nie jest kwestią metryki, ale samopoczucia i wewnętrznej siły. Opolscy emeryci często podkreślają, że nie są przeszłością narodu, a młodzi mogą się jeszcze wiele od nich nauczyć.

Opolskie Dni Seniora z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Chętniej w nim uczestniczą także opolskie instytucje oraz młodzi mieszkańcy miasta.


Jeżeli interesują Cię te i podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior i bądź na bieżąco! Zapisz się do Newslettera


Zobacz również:

Dni Seniora 2023. Senioriady, targi seniora i święta seniorów. KALENDARZ wydarzeń senioralnych. Co, gdzie, kiedy?

IX Łódzkie Senioralia [Informator do pobrania, Alicja Majewska, bicie rekordu i 14 dni atrakcji]

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds