Gazeta Senior wydanie lipiec 07/2021

W wakacyjnym numerze „Gazety Senior” nie może zabraknąć ciekawych kierunków letnich wycieczek, ale to nie jedyne tematy, które znalazły się w lipcowym wydaniu.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Polecamy m.in. rozmowy Andrzej Wiśniewskiego z Jolantą Janus, bohaterką filmu „Lekcja miłości” oraz Jorge Luis Valcarcel Gregorio, Kubańczykiem z pochodzenia, Polakiem z przypadku.

Historia Jolanty Janus, jej trudna relacja z mężem tyranem oraz walka o siebie stały się inspiracją dla filmu dokumentalnego „Lekcja miłości”. Pani Jolanta to niezwykła osoba, która nie traci nadziei, pogody ducha i zapału do dbania o nienaganny i absolutnie wyjątkowy wygląd. Niech rozmowa zachęci was do obejrzenia filmu.

Pamiętajcie o piciu wody!

Obalamy mity, które narosły wokół wody z kranu, jak i wody butelkowanej. Niezależnie od tego, którą wybierasz, warto zapoznać się z faktami i zawsze mieć przy sobie bidon z wodą. Poza domem, w podróży oraz w upały wspieraj organizm elektrolitami, aby uniknąć groźnego odwodnienia.

Reklama Reklama SU Bałtyk

Forma na lato

Lato zapowiada się łaskawie, to czas pięknej, słonecznej pogody bez obostrzeń i idealny moment, aby zadbać o siebie i wrócić do formy fizycznej, jak i psychicznej. Jak zrobić to z głową radzą: w ABC Psychologii dla seniora dr Jadwiga Kwiek podpowiada, jak pokonać stres; Urszula Zdanowicz, lekarka wyjaśnia, dlaczego warto postawić na spacery; jeśli cierpisz z powodu meteoropatii, dowiedz się, jak możesz sobie pomóc oraz koniecznie sprawdź: Jak żyć, żeby nie żałować… w cyklu NA 2 GŁOSY … A CZASAMI 3 Bogny Bartosz i Ilony Zakowicz.

Reklama Reklama PolisyTravel

Prawo i przepisy – zmiany

Nie zabrakło informacji o zapowiadanych zmianach w prawie, które bezpośrednio dotyczą seniorów. Donosimy o zapowiadanych nowelizacjach prawa spadkowego oraz przepisów dotyczących sprzedaży na tzw. pokazach, gdzie goszczą głównie seniorzy i gdzie niestety często dochodzi do nadużyć. Warto wiedzieć również, jak należy zachować się na przejściu dla pieszych po już obowiązującej zmianie przepisów – poradnik dla pieszych i kierowców.

Ponadto mnóstwo ciekawostek, lektury na długie letnie wieczory oraz krzyżówka.

Kolejny sierpniowy numer Gazety Senior ukaże się 4 sierpnia.

PRENUMERATA GRUPOWA Gazety Senior 2021

Dziel się tym, co dobre. Dla grupy znajomych, UTW, Klubu Seniora, MOPS’u, apteki, sklepu etc. Trzy wygodne pakiety w zależności od potrzeb, już od 89 zł. Zamawiaj bez wychodzenia z domu! Szczegóły pod linkiem TUTAJ.

Gazeta Senior lipiec 2021 – prenumeratę Gazety Senior zamówisz TUTAJ

Gazeta Senior wydanie czerwiec 06/2021

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds