Seniorzy jako modele. Evergreen Models zaprasza. Dołączysz?

Seniorzy jako modele. Evergreen Models zaprasza. Dołączysz?

Co słychać w Evergreen Models, pierwszej agencji dla seniorów w Polsce? 

Realizują kampanie dla największych marek na rynku: Bożena właśnie wystąpiła w reklamie telewizyjnej Wedla, Izabella – Xenny, a Alicja i Wojciech w sesji dla Galerii Dominikańskiej z Wrocławia. Marlena promuje odzież sportową, a Wanda, Wojtek, Zuza i Andrzej produkty Kauflandu. Przygotowują edytoriale i przed obiektywem czują się jak ryby wodzie. Są niezwykle fotogeniczni i pełni energii. Co ich wyróżnia? Wszyscy to modele po 60. roku życia współpracujący z agencją Evergreen Models.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Piękno nie zależy od wieku. Agencja modeli, która otworzyła się na osoby dojrzałe

Evergreen Models założyciele Joanna Głowacka i Tomasz Augustyn

Dla Tomasza Augustyna i Joanny Głowackiej – założycieli Evergreen Models – decyzja o zaproponowaniu współpracy starszym modelom była przede wszystkim odpowiedzią na potrzeby rynku. Obecnie większość agencji w Polsce zatrudnia osoby w wieku do 30 kilku lat. Często jednak zdarzają się sytuacje, gdy do realizacji konkretnej kampanii trzeba zaangażować osoby znacznie starsze. Z jednej strony rynek jest zamknięty na współpracę z osobami dojrzałymi, a z drugiej często brakuje nawet czterdziestolatków, którzy są poszukiwani do wybranych sesji. Z tego powodu Tomasz Augustyn i Joanna Głowacka dostrzegli niszę i postanowili dać szansę starszym modelom.

On jest fotografem doświadczonym w sesjach komercyjnych. Ona  już na studiach założyła agencję modelek – pracowała jako agentka, producentka sesji, stylistka i organizatorka imprez modowych. Obecnie wspólnie prowadzą  Evergreen Models – pierwszą w Polsce agencję modeli dojrzałych. Współpracują z osobami po 35. roku życia, chętnie stawiają również na seniorów – osoby w wieku powyżej 60 lat.  Najstarsza modelka współpracująca obecnie z Evergreen ma 80 lat.  I doskonale wie, jak pozować przed obiektywem!

Modele 60 +. Jakie osoby są poszukiwane?

Na pytanie, co trzeba zrobić, by zostać modelem po 60. roku życia, Tomasz Augustyn odpowiada, że bardzo ważna jest pasja i otwartość na nowe wyzwania. W przeciwieństwie do młodszych modeli, od seniorów nie oczekuje się żadnych konkretnych wymiarów, poszukiwane są natomiast osoby szczupłe, proporcjonalne i o harmonijnej twarzy. Nie chodzi o to, by fotografowana osoba była tak piękna, by skupiać na sobie całą uwagę: musi raczej pasować do konkretnej sesji, niekiedy zagrać po prostu „zwykłego” człowieka. Niewątpliwie w cenie są zdolności aktorskie: coraz częściej poszukuje się osób do odegrania krótkich scenek w reklamach. W przypadku realizowanej ostatnio kampanii dla Wedla modele Evergreen musieli ze smakiem zajadać czekoladę. Joanna Głowacka podkreśla pasja w życiu bardzo często skorelowana jest z konkretnymi umiejętnościami. Klienci poszukują autentycznych, przekonujących ludzi. Jeżeli potrzebny jest rowerzysta, to powinna być to osoba, po której rzeczywiście widać, że dobrze czuje się na rowerze i spędziła na nim wiele godzin.

Oczywiście, nieco inaczej wygląda to w przypadku kobiet i mężczyzn. Kobiety bez względu na wiek powinny być atrakcyjne i fotogeniczne. Zawsze w cenie jest smukła sylwetka. Jeżeli chodzi o mężczyzn, to poszukiwane są bardzo różne typy: pojawiają się propozycje dla „przystojniaków” ale i „everymenów”, „biznesmenów”, czy nawet „rubasznych tatusiów”! Od właścicieli agencji Evergreen Models dowiedzieliśmy się, że atutem podczas castingu mogą być … siwe włosy. Chociaż kobiety bardzo często traktują je jako coś wstydliwego i zwykle decydują się na koloryzację, to właśnie siwe włosy są często poszukiwane przez twórców reklam.

Evergreen Models Augustyn Studio edytorial

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Wizytówki video i castingi online. W jaki sposób modele-seniorzy radzą sobie podczas pandemii?

Piękna Kasia

Rozwój pandemii koronawirusa przemodelował również świat modelingu. Obecnie castingi odbywają się przez Internet. To szansa dla agencji spoza Warszawy, takich jak EvergreenModels. Z drugiej jednak strony to także ogromne wyzwanie dla modeli. Muszą oni nauczyć się nagrywać wizytówki video i szybko wysyłać je do agencji. To na tej podstawie zapada decyzja o przydzieleniu konkretnego zlecenia. Bardzo często osoby starsze proszą o pomoc w ich przygotowaniu dzieci lub wnuki. Modele współpracujący z Evergreen samodzielnie opanowali już tę umiejętność. Potrafią sami nagrać filmiki, w których zaprezentują swoje atuty organizatorom castingu, dobrze wiedzą, jak ustawić smartfon i włączyć nagrywanie. Są przy tym bardzo kreatywni, niejednokrotnie tworzą nietuzinkowe, oryginalne filmiki, proponują własne ciekawe stylizacje, szalone fryzury, sięgają po różnego rodzaju rekwizyty. Jedna videowizytówka na przykład zamieszczona w serwisie Youtube to podstawa, modele Evergreen przygotowują ich znacznie więcej, by na przykład wpasować się w tematykę i styl konkretnego castingu.

Oprócz zleceń komercyjnych agencja Evergreen stara się realizować również edytoriale modowe i różnego rodzaju sesje kreatywne. Służą one celom promocyjnym, bardzo sprawdzają się podczas kampanii marketingowych, na przykład w mediach społecznościowych. Pozwalają na zabawę modą, wykorzystanie niebanalnych stylizacji  i ukazanie pełni możliwości modeli. A także doskonalenie ich umiejętności.

Brian

Dla Joanny Głowackiej i Tomasza Augustyna bardzo ważny jest rozwój współpracujących z nimi modeli. Chociaż w branży funkcjonują agencje castingowe, które często potrafią szybko zaangażować wiele nowych osób, to często brakuje im istotnych umiejętności. Evergreen Models działa inaczej: ciągle poszukuje nowych twarzy, jednak nie chodzi o to, by współpracować z bardzo dużą ilością modeli. Stawiają raczej na mniejszą, ale dobrze dobraną grupę, która może liczyć na atrakcyjne sesje i otrzymuje pełne wsparcie.

Reklama Jesienny Rejs Seniora

Dołączysz? 

Więcej informacji na stronie internetowej agencji Evergreen Models – www.evergreen-models.com, www.facebook.com/evergreenmodels

Swoje zgłoszenie można wysłać pod e-mail:  info@evergreen-models.com

Powodzenia! 


Zapisz się do Newslettera Gazety Senior, a otrzymasz na swój adres e-mailowy zbiór najciekawszych artykułów publikowanych w serwisie GazetaSenior.pl Zapisz się do Newslettera


Wojtek Husakiewicz SENIOR MIESIĄCA [MAJ]

Senior/ka miesiąca. Akcja „Gazety Senior” i Evergreen Models – agencji modeli dojrzałych

Evergreen Models, czyli seniorzy w roli modeli

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds

Zamów prenumeratę!


This will close in 0 seconds