„Judy: na końcu tęczy” spektakl przedpremierowy w Teatrze Komedia

„Judy: na końcu tęczy” spektakl przedpremierowy w Teatrze Komedia

Cztery spektakle przedpremierowe „Judy: na końcu tęczy” na zakończenie sezonu.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Wrocławski Teatr Komedia przełożył premierę spektaklu na jesień, a teraz trochę niespodziewanie będzie można obejrzeć spektakle przedpremierowe. Początkowo premiera tego przedstawienia miała odbyć się wiosną 2021, ale zarządzenia epidemiczne pokrzyżowały plany dyrekcji i aktorom.

Judy Garland

To spektakl muzyczny, bo i bohaterka była wielbiona przez tłumy melomanów. W złotej epoce kina Judy Garland była wymieniana jednym tchem obok takich gwiazd jak Ingrid Bergman, Bette Davis, Katarinę Hepburn, Mae West, Marlene Dietrich. Zaistniała w świecie filmu rolą Dorotki w „Czarowniku z krainy Oz”. Po sukcesie filmu droga do kariery była otwarta. Zaczęły się problemy. Ogromne oczekiwania i presja doprowadziły do tego, że wspomagała się alkoholem i środkami farmakologicznymi. Doprowadziło to do przedwczesnej śmierci aktorki. Judy Garland zagrała w czterdziestu filmach, miała pięciu mężów i po całym świecie jeździła na tournée.

Tutaj posłuchacie „Somewhere Over the Rainbow” jej największego przeboju. Zdecydowanie warto.

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Przedstawienie we Wrocławskim Teatrze Komedia

Spektakl „Judy: na końcu tęczy” został oparty  na wydarzeniach, które miały miejsce w apartamencie Hotelu Ritz w Londynie. Było to pół roku przed niespodziewaną śmiercią aktorki. Jest czas Bożego Narodzenia 1968 roku. W apartamencie Hotelu Ritz jest Judy, jej przyszły mąż Mickey Deans oraz pianista i manager Anthony.

Co będzie dalej, zobaczycie w teatrze.

Tym razem przedstawienie wyreżyserował Wojtek Dąbrowski. Zwróćcie uwagę na teksty piosenek w tłumaczeniu Michała Rusinka. W roli Judy znakomita Justyna Szafran. Przy pianinie Paweł Okoński.

Cztery spektakle w ostatni weekend czerwca. Bilety do kupienia tutaj tutaj .

“Alicja” w Teatrze Muzycznym Capitol. Wybierzecie się na spektakl z wnukami

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds