#GramyDlaSeniorów – KONCERT charytatywny na rzecz samotnych SENIORÓW

#GramyDlaSeniorów – KONCERT charytatywny na rzecz samotnych SENIORÓW

Już 3 czerwca o 19:00 odbędzie się druga edycja koncertu charytatywnego on-line, organizowanego przez Veritas Group oraz Fundację Veritas. Tym razem koncert odbywa się pod nazwą #GRAMYDLASENIORÓW. Środki zbierane podczas koncertu zasilą konto Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.

#GramyDlaSeniorów 

Pierwsza edycja koncertu charytatywnego odbyła się 9 maja. Wtedy na scenie mogliśmy zobaczyć takich artystów jak: Kuba Zaborski, Magda Steczkowska, Ewa Farna czy Kasia Popowska. Koncert online okazał się sukcesem, oglądało go ponad 13 000 osób. Wtedy wydarzenie odbywało się pod hasłem #GRAMYDLAPRZYLĄDKA, a środki zbierane podczas koncertu zasiliły konto Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową.

„Epidemia dotyka najbardziej starsze i samotne osoby, które tę samotność teraz odczuwają bardziej niż kiedykolwiek, doszliśmy do wniosku, aby koncert tym razem odbył się właśnie dla organizacji, która pomaga takim osobom. Wybór Stowarzyszenia mali bracia Ubogich był w tym przypadku rzeczą oczywistą”- mówi Paweł Zabilski z Grupy Veritas. „Stowarzyszenie mali bracia Ubogich dociera do tych, dla których największą bolączką w starości jest samotność, pomaga w trudnych chwilach. Ponad 380 wolontariuszy Stowarzyszenia to nie tylko pomocnicy osób starszych, ale przede wszystkim ich przyjaciele. Regularnie odwiedzają osoby mieszkające samotnie, troszczą się o ich zdrowie i kondycję psychiczną. To nasz fundamentalny Program TWOJA OBECNOŚĆ POMAGA MI ŻYĆ. Do udziału w Programie rekrutujemy wolontariuszy. Każdy z nich jest przydzielony do jednego podopiecznego, którego regularnie odwiedza. W ten sposób tworzą się więzi, bliskie relacje, a nawet międzypokoleniowe przyjaźnie na wiele lat.” – mówi Joanna Mielczarek ze Stowarzyszenia mali bracia Ubogich.

#GramyDlaSeniorów –  jakie gwiazdy usłyszymy?

„Grono artystów, którzy wystąpią ciągle się powiększa. Mogę natomiast potwierdzić kilku bardzo znanych artystów, którzy wezmą udział w naszym koncercie: zespół Enej, Sławomir, Ramona Rey, Natalia Sikora, Kasia Dereń oraz Etna.” – mówi P. Zabilski z Grupy Veritas.

Samotność seniorów nie tylko w czasie kwarantanny

„Mali bracia Ubogich to przyjaciele starszych ludzi, zatem przede wszystkim ucieszył nas fakt, że seniorzy (i mbU) mają kolejnych przyjaciół. Tym bardziej że skala samotności starszych ludzi jest ogromna. Ubierając ją w liczby, to starszymi i samotnymi w Polsce zapełnilibyśmy miasto wielkości Białegostoku czy Katowic! Ta ich samotność jest o wiele dotkliwsza niż nasza ostatnia dwumiesięczna kwarantanna domowa związana z ogłoszeniem pandemii. Takie akcje, jak koncert online #GramyDlaSeniorów pokazują, że jest wiele osób, którym los starszych ludzi nie jest obojętny, dla których są ważni. To budujące, że w tym trudnym czasie pomagacie ludziom w potrzebie. Nasi podopieczni są wdzięczni za każdy taki gest wsparcia.” mówi J.Mielczarek ze Stowarzyszenia.

#GramyDlaSeniorów w Internecie – gdzie obejrzę?

Zarezerwujcie czas w swoim kalendarzu! Koncert online odbędzie się na profilu facebook Grupy Vertias oraz Stowarzyszenia mali Bracie Ubogich już 3 czerwca (środa) o godzinie 19:00. Link do wydarzenia na fb KLIKNIJ TUTAJ

O organizatorach

Stowarzyszenie mali bracia Ubogich to organizacja pożytku publicznego, która powstała w 2002 roku.Przeciwdziała marginalizacji osób starszych, łamie stereotypy na temat starości i alarmuje społeczeństwo o trudnej sytuacji seniorów w Polsce. Aktualnie Stowarzyszenie mali bracia Ubogich otaczają regularnym wsparciem setki seniorów w Warszawie, Poznaniu, Lublinie, Wrocławiu, Pruszkowie i Świdniku. Polskie Stowarzyszenie mali bracia Ubogich jest członkiem The International Federation of Little Brothers of the Poor / Fédération internationale des petits frères des Pauvres.

fot. AdobeStock

Polecamy również Teledysk promujący zbiórkę na rzecz samotnych seniorów oraz więcej informacji o programie „Twoja obecność pomaga mi żyć”.

Teledysk promujący zbiórkę dla samotnych seniorów zespołu Nastroje do piosenki “Nie ma mnie przy tobie”

Twoja obecność pomaga mi żyć – program dla seniorów

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds