Jaki sok wybrać w upał?

Jaki sok wybrać w upał?

Termometr pokazuje ponad 30 stopni, nie chce się nic poza ochłodą. Jej można szukać także w tym, co spożywamy, np. niektóre smaki owocowych soków ugaszą pragnienie i spowodują, że poczujemy się lepiej.

Soki z owoców cytrusowych zawierają więcej kwasów organicznych, dzięki nim są bardziej orzeźwiające. Schłodzone przed spożyciem lepiej spełniają swoją rolę – mówi Anna Różyk, dietetyk współpracujący z marką Tymbark.

Wybierać można spośród różnych smaków, np. grejpfrut różowy, biały, może to być sok pomarańczowy. Poza ochłodą jest to również sposób na nawodnienie organizmu i dostarczenie mu niezbędnych składników.

Sok to produkt naturalny. Nie zawiera żadnych sztucznych dodatków. Zabronione prawem polskim i unijnym jest dodawanie konserwantów, barwników czy aromatów innych niż te, które zostały odebrane w procesie wytwarzania. Dlatego też jest to idealna porcja warzyw i owoców. Znajdziemy tam bogactwo soli mineralnych jak i antyoksydantów – dodaje Anna Różyk.

Według badań Europejskiego Stowarzyszenia Soków Owocowych (AIJN) przeciętny Polak spożywa około 17,5 litra soków rocznie. Największą popularnością cieszy się sok pomarańczowy, warzywny, trzecie miejsce zajmuje sok jabłkowy, natomiast sok grejpfrutowy znalazł się na czwartym miejscu.

Źródło: Portal Newsrm.TV
fot. Pixabay

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds