Już w piątek startują Międzynarodowe Targi Turystyki

Międzynarodowe Targi Turystyki to impreza dla osób zainteresowanych turystyką, kochających podróże i aktywne formy spędzania czasu wolnego. Sprawdźcie, co warto zobaczyć w Strefie Seniora.

Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego odbędą się w dniach 23-25 lutego 2018 we wrocławskiej Hali Stulecia – nie zabraknie niespodzianek i wielu ciekawych atrakcji. Gazeta Senior objęła wydarzenie patronatem medialnym.

Serdecznie zapraszamy do Strefy Seniora!

Seniorzy, którzy odwiedzą stoisko Wrocławskiego Centrum Seniora dowiedzą się, dlaczego warto założyć Wrocławską Kartę Seniora. Na odwiedzających będzie czekać aktualna oferta instytucji, które są partnerami projektu Wrocławska Karta Seniora (m.in. oferty kulturalne i turystyczne), a dla chcących wyrobić kartę – pomoc w jej założeniu. Na stoisku będą dostępne archiwalne numery Gazety Senior, odnajdziecie w nich ciekawe wywiady z ikonami starszego pokolenia, dział zdrowie – tworzony we współpracy z ekspertami z różnych dziedzin medycyny, porady dotyczące mody i urody, a także wiele innych ciekawych informacji.

Swoimi doświadczeniami z podróży podzieli się Piotr Łącki – psycholog pracujący z seniorami, przewodnik po Wrocławiu oraz zapalony podróżnik, który odwiedził ok. 50 krajów na czterech kontynentach. Na stoisku będzie można poznać ofertę wycieczek dla seniorów po Wrocławiu, zobaczyć zdjęcia z podróży oraz nabyć książkę „Żyj pełnią życia”, w której autor radzi, jak utrzymać sprawność fizyczną i umysłową powyżej 60 roku życia.

Na stoisku Akademii Umysłu – poznamy sekrety efektywnego treningu pamięci i koncentracji. Odwiedzający będą mogli rozwiązać zadania i sprawdzić jak wygląda trening pamięci z wykorzystaniem multimedialnych programów i gier logicznych. Będzie również możliwość zakupienia programu komputerowego do treningu pamięci Akademia Umysłu® Senior.

Na stoisku Wrocławskiego Centrum Treningowego SPARTAN – uzyskamy porady dotyczące aktywnego spędzania czasu, a także będziemy mieć możliwość spotkania z trenerem personalnym. Będzie można także pozyskać informacje o zajęciach grupowych Aktywny Senior, organizowanych przez Centrum Treningowe Spartan.

Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN podpowie, jak można aktywnie spędzać wolny czas we Wrocławiu i poza miastem. Na stoisku przewidziano także indywidualne porady dla amatorów chodzenia z kijkami (nordic walking) oraz możliwość wypróbowania trikke – pojazdu poruszanego siłą ludzkich mięśni.

Na scenie wystąpią dwa zespoły taneczne, które działają przy Wrocławskim Centrum Seniora: Szczęśliwi w tańcu (opiekunką grupy jest Joanna Stanisławska – instruktorka tańca) oraz Gracje. Szkoła tańca Next Generation Dance Academy poprowadzi natomiast warsztaty tańca.

 

Strefa Seniora – program

23.02.2018 (piątek)

 • 10:00-17:00 Wrocławskie Centrum Seniora
 • 10:00-17:00 Akademia Umysłu
 • 10:00-17:00 spotkanie z Piotrem Łąckim
 • 11:30 występ grupy tanecznej „Szczęśliwi w tańcu”

24.02.2018 (sobota)

 • 10:00-17:00 Wrocławskie Centrum Seniora
 • 10:00-15:00 Wrocławskie Centrum Treningowe SPARTAN
 • 10:00-17:00 spotkanie z Piotrem Łąckim
 • 10:00-13:00 warsztaty tańca dla seniorów z zespołem Next Generation Dance Academy
 • 11:15 występ grupy tanecznej „Gracje”

25.02.2018 (niedziela)

 • 10:00-16:00 Wrocławskie Centrum Seniora
 • 10:00-16:00 Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN
 • 10:00-17:00 spotkanie z Piotrem Łąckim
 • 10:00-13:00 warsztaty tańca dla seniorów z zespołem Next Generation Dance Academy

 

Specjalne ceny biletów dla seniorów

Przypominamy, że seniorzy, posiadający kartę seniora, mogą kupić bilet na Międzynarodowe Targi Turystyki i Czasu Wolnego w atrakcyjnych cenach: 8 zł (1 dzień) / 15 zł (2 dni) / 20 zł (3 dni).

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów!

Więcej informacji o targach TUTAJ.

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds