Krokus w Wiśle – idealne miejsce na wypoczynek

Krokus w Wiśle – idealne miejsce na wypoczynek

Słynna skocznia im. Adama Małysza to nie jedyna atrakcja tego miasta. Sprawdź, co jeszcze warto zobaczyć w Wiśle i gdzie zatrzymać się na wypoczynek.

Spacer po Wiśle to przede wszystkim powolna, pełna ciekawych punktów i degustacji wędrówka wzdłuż wiślańskiego deptaka – ulicy 1 Maja. W ten sposób zaliczycie m.in. rynek w Wiśle z Domem Zdrojowym i fontanną, kościół im. ap. Piotra i Pawła, Pomnik Źródeł Wisły, Aleję Gwiazd Sportu.

Skocznia im. Adama Małysza to punkt obowiązkowy dla wszystkich fanów sportu. Warto wjechać na górę (10 zł w dwie strony od osoby) i wejść na skocznię – dopiero widok z góry obiektu uzmysławia, co przeżywają skoczkowie.

Wisła jest doskonałym punktem wypadowym do górskich wędrówek. Polecanymi ścieżkami są m.in. Główny Szlak Beskidzki czy kilka krótszych, jak wypad na Kubalonkę, Stożek czy na Trzy Kopce Wiślańskie.

„Schody dla ryb” i rezydencja prezydenta

W Wiśle znajdziemy dwie zapory – małą i dużą. Mała, z wodospadem w Wiśle jest starsza, powstała w latach pięćdziesiątych XX w. i na pewno zaciekawi fanów hydroinżynierii – stańcie na mostku i zwróćcie uwagę na wijące się po prawej stronie przepławki. To „schody dla ryb”, które umożliwiają im płynięcie w górę rzeki.

Zamek Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Wiśle to modernistyczny pałac wzniesiony w 1930 roku dla ówczesnego prezydenta Ignacego Mościckiego. Budowla ta była prezentem Śląska dla głowy państwa polskiego.

Widok jak z bajki

Aby zwiedzić Wisłę i nie mieć zbyt daleko do jej głównych atrakcji, najlepiej zatrzymać się w hotelu Krokus, położonym w spokojnej okolicy, tuż nad centrum miasta, na południowym zboczu Partecznika na wysokości 529 m n. p.m.

Dzięki wyjątkowemu położeniu możemy mieć widok na pasmo górskie Beskidu Śląskiego. Wystarczy tylko otworzyć okno, by naszym oczom ukazał się niezapomniany widok gór i leżącej w ich sercu Wisły – mówi Agnieszka Dobosz z hotelu Krokus

To idealna baza wypoczynkowa, gdyż wokół panuje cisza i spokój. A dodatkowym atutem jest bliskość centrum miasta, do którego spacerem można zajść w niecałe 20 minut. Również miłośnicy sportów zimowych znajdą w pobliżu stoki narciarskie, które sprostają ich wymaganiom.


Baza noclegowa Krokusa to 140 miejsc noclegowych, ulokowanych w 53 pokojach. Do dyspozycji gości są pokoje o dwóch różnych standardach, a obiekt posiada wszelkie udogodnienia (podjazdy, winda) dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim czy przy pomocy balkoniku.

Turnusy rehabilitacyjne i wczasy dla seniorów

Kolejnym atutem hotelu jest smaczna tradycyjna kuchnia śląska, która może być dostosowana do indywidualnych zapotrzebowań dietetycznych.

Krokus to również rehabilitacja. – Od wielu lat organizujemy 2-tygodniowe turnusy rehabilitacyjne, tygodniowe pobyty rekreacyjno-rehabilitacyjne oraz wczasy dla seniorów – dodaje Agnieszka Dobosz z hotelu Krokus

W ofercie znajdują się m.in.: kąpiele perełkowe, hydromasaże, zabiegi prądowe, inhalacje, ultradźwięki, naświetlanie, okłady borowinowe. Wszystkie zabiegi wykonywane pod czujnym okiem fizjoterapeuty przepisuje lekarz prowadzący turnus rehabilitacyjny.

Rezerwacje: tel. +48 33 855 11 40, kom. +48 731 731 110
e-mail: kontakt@krokus.pl

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds