„Księga utraconych imion” Kristin Harmel

„Księga utraconych imion” Kristin Harmel

Pewnego dnia Eva Traube Abrams, bibliotekarka z Florydy, układając książki na półkach zauważa w gazecie niezwykłe zdjęcie. Zamiera… zdjęcie przedstawia książkę, której nie widziała od 65 lat. To dzieło to „Księga utraconych imion”.

Powieść zainspirowana prawdziwymi wydarzeniami z okresu II wojny światowej.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Artykuł w gazecie opowiada o szabrowaniu bibliotek przez nazistów w Europie podczas II wojny światowej – co Eva doskonale pamięta – oraz poszukiwaniach, mających na celu odnalezienie ludzi związanych z książką ze zdjęcia. Ów XVIII-wieczny tekst religijny, który ponoć zniknął z Francji w czasie wojny, to niezwykle ciekawy przypadek. Niespodziewanie odnaleziony – został umieszczony w głównej berlińskiej bibliotece. Zawiera pewien szyfr, lecz choć naukowcy łamią głowy, nie potrafią go złamać, ani nie wiedzą, skąd się wziął. Odpowiedzi na ich pytania zna Eva – lecz czy wystarczy jej sił, aby wrócić do starych wspomnień i pomóc w odnalezieniu osób zaginionych podczas wojny?

Najnowsza powieść Kristin Harmel szturmem zdobyła listę bestsellerów „New York Timesa”.
„Od czasu „Słowika” aż do dziś nie zdarzyło mi się skończyć książki i nie móc mówić ze wzruszenia. Poruszająca i monumentalna.”
– Fiona Davis

✔ Przeczytaj również: Gazeta Senior poleca książki

Od autorki z dedykacją dla księgarzy i bibliotekarzy

Zadedykowałam tę książkę miedzy innymi księgarzom i bibliotekarzom na całym świecie. Nie potrafię wyrazić, jak bardzo urzeka mnie magia księgarni i bibliotek. Książki potrafią zmienić życie, ale to ci ludzie, którzy je kochają i poświęcają im życie, naprawdę coś zmieniają. Jeśli książki  nie znajdują drogi do czytelników, którzy ich potrzebują – tracą swoją moc. A więc z całego serca dziękuję wszystkim, którzy pracują w księgarni czy bibliotece – szczególnie tym z was, którzy są na tyle odważni i przedsiębiorczy, by zostać właścicielami księgarni, co bywa równie niebezpieczne, jak satysfakcjonujące. Książki to coś więcej niż tylko słowa na papierze; są mostami, na których buduje się społeczności  i rozwija bardziej empatycznych i świadomych obywateli. Ci z was, którzy tak bardzo kochają książki, ze chcą się nimi podzielić, naprawdę zmieniają świat.  

Z angielskiego przełożyły Alina Jakubowska Elżbieta Kulicka

Dostępna także jako e-book i plik audio 

Kupuj bez wychodzenia z domu. Księgarnia internetowa ŚWIAT KSIĄŻKI Zaprasza. kliknij TUTAJ

Może Cię zainteresować:

Firefly lane – opowieść o przyjaźni, która przetrwa wszystko. Bestseller NYT i serial Netflixa

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds