Łódź kreuje dla SENIORÓW. V Łódzkie Senioralia

13 dni atrakcji i ponad 700 wydarzeń proponowanych przez 130 organizacji – V Łódzkie Senioralia zapowiadają się bardzo ciekawie! Impreza rozpocznie się uroczystą inauguracją 13 maja i koncertem gwiazdy – Ryszarda Rynkowskiego. Senioralia potrwają do 25 maja, a zakończy je gala ogólnopolskiego konkursu Drzewo Pokoleń. Szczegółowe informacje (daty, adres, telefony) seniorzy znajdą w Informatorze dystrybuowanym przez UM oraz na stronie internetowej www.seniorzy.uml.lodz.pl.

V Łódzkie Senioralia tradycyjnie otworzy uroczysta inauguracja połączona z koncertem.
W programie m.in. przekazanie seniorom kluczy do bram miasta przez Prezydenta Miasta Łodzi, stoiska partnerów i bezpłatne badania medyczne, występy artystyczne zespołów seniorskich, wręczanie informatorów z harmonogramem wydarzeń, a na stoisku Urzędu Miasta – egzemplarz „Gazety Senior” dla wszystkich chętnych.

Gwiazda Senioraliów
Nie zabraknie koncertu gwiazdy, w tym roku specjalnie dla łódzkich seniorów zagra i zaśpiewa Ryszard Rynkowski. 66-letni dziś artysta już w dzieciństwie uczył się gry na fortepianie, a w liceum prowadził kabaret „Tak To Bywa”, z którym w 1968 r. na Przeglądzie Zespołów Szkolnych Polski Północnej zajął drugie miejsce. Muzycznie zadebiutował z grupą El w 1972 r. na V Festiwalu Kultury Studenckiej w Olsztynie.
Przez 9 lat występował w zespole VOX. Solową karierę zaczął w 1987 r. Znamy go jako twórcę takich przebojów, jak „Bananowy song”, „Szczęśliwej drogi już czas” czy „Za młodzi, za starzy”. W 2001 roku został nagrodzony Fryderykiem jako wokalista roku.
W zeszłym roku Ryszard Rynkowski wystąpił w Łodzi, wykonując kultowy utwór „Wznieś serce nad zło” podczas obchodów chrztu „Serca Łodzi” – imprezy zorganizowanej z okazji powstania nowego dzwonu łódzkiej Archikatedry. Przypomnijmy, że pierwotny dzwon został skradziony przez Niemców w czasie II wojny światowej. Artysta zadedykował piosenkę wszystkim łodzianom.
Zapraszamy seniorów z całej Polski już 13 kwietnia w niedzielne popołudnie na Plac Schindllera w Łodzi. Zakończenie inauguracji Senioraliów około godz. 19.00.

Najbliższe koncerty Ryszarda Rynkowskiego
13 maja, V Łódzkie Senioralia, wstęp wolny.
Koncerty Ryszarda Rynkowskiego w 2018 r. (biletowane)
Rzeszów, Filharmonia Podkarpacka 18 października
Gdynia, Sala Koncertowa Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. 20 października
Lublin, Centrum Kongresowe UP, 17 listopada
Białystok, Opera i Filharmonia Podlaska, 18 listopada
Częstochowa Klub Politechnik, 8 grudnia

Ponad 700 wydarzeń
Od poniedziałku 14 maja organizatorzy Senioraliów zapraszają do udziału w ponad 700 wydarzeniach podzielonych na 5 kategorii tematycznych: edukacja, kultura, sport/ rekreacja, porady/drzwi otwarte i zdrowie. W programie: wykłady, wycieczki, warsztaty, zajęcia komputerowe, wydarzenia kulturalne i wiele innych wydarzeń na terenie całego miasta.

Na wydarzenia dojedziesz za darmo!
Podczas Łódzkich Senioraliów (od 13 do 25 maja) posiadacze Miejskiej Karty Seniora mogą podróżować środkami komunikacji miejskiej bezpłatnie. Chcesz dojechać bezpłatnie na Inauguracje SENIORALIÓW? ZGŁOSZENIA telefoniczne: 42 638 44 44 przyjmowane są od 7 do 11  maja, w godz. 9.00-16.00

Bezpłatny Dojazd na Inauguracje V Łódzkie Senioralia Harmonogram V Łódzkich Senioraliów
Szczegółowy harmonogram wydarzeń zamieszczony zostanie w Informatorze V Łódzkie Senioralia. Od 7 maja 2018 r. informator można pobrać ze strony internetowej www.seniorzy.uml.lodz.pl lub odebrać osobiście m.in. w punktach informacji UMŁ, Miejskich Bibliotekach Publicznych oraz Dzielnicowych Centrach Aktywnego Seniora.

HARMONOGRAM V ŁÓDZKIE SENIORALIA do pobrania KLIKNIJ TUTAJ

Historia Łódzkich Senioraliów
Pierwsza edycja Łódzkich Senioraliów spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem wśród seniorów. W gronie organizatorów znalazło się 70 instytucji i organizacji pozarządowych, które przygotowały 250 wydarzeń. W drugiej edycji w ciągu 9 dni seniorzy mieli okazję wziąć udział w 300 wydarzeniach przygotowanych przez 90 partnerów. W 2016 r. Łódzkie Senioralia odbyły się po raz trzeci. W ramach trzeciej edycji w ciągu 15 dni seniorzy uczestniczyli w 500 wydarzeniach przygotowanych przez 115 partnerów.
W dniach 13-26 maja 2017 r. odbyły się IV Łódzkie Senioralia obejmujące 700 wydarzeń dla seniorów organizowanych przez Oddział ds. Polityki Senioralnej we współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi, Fundacją dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz 125 partnerami.

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds