Msze i nabożeństwa RADIO. Gdzie i kiedy?

Msze i nabożeństwa RADIO. Gdzie i kiedy?

W Wielki Czwartek Program 1 Polskiego Radia wyemituje Mszę Wieczerzy Pańskiej, w Wielki Piątek Nabożeństwo Wielkopostne, a w Wielką Sobotę Orędzie Wielkanocne abp. Stanisława Gądeckiego i Liturgię Paschalną. Msze święte transmitowane będą również w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny. Radiowa Jedynka wspiera akcję #ZostańWDomu i zachęca do słuchania transmisji nabożeństw oraz audycji specjalnych przygotowanych na czas Świąt.

Msze i nabożeństwa świąteczne

W Wielki Czwartek o godz. 18.00 radiowa Jedynka zaprasza na transmisję Mszy Wieczerzy Pańskiej. W Wielki Piątek o tej samej godzinie transmitowane będzie Nabożeństwo Wielkopostne. Z kolei 12 kwietnia, w Wielką Sobotę, Program 1 Polskiego Radia o godz. 20.00 najpierw nada kilkuminutowe Orędzie Wielkanocne Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp. Stanisława Gądeckiego, a następnie transmisję Liturgii Paschalnej. W Niedzielę Wielkanocną radiowa Jedynka wyemituje msze święte o godz. 9.00 i 19.00, a w drugi dzień świąt o godz. 9.00. Wszystkie nabożeństwa transmitowane będą z Bazyliki św. Krzyża w Warszawie. Do 11 kwietnia, codziennie, o godz. 4.50, radiowa Jedynka zaprasza do wysłuchania felietonów o. Wacława Oszajcy SJ w cyklu „Myśli na dobry dzień” .

Droga Krzyżowa

W wielkopiątkowy wieczór radiowa Jedynka od wielu lat towarzyszyła Centralnej Drodze Krzyżowej ulicami Warszawy. W tym wyjątkowym roku, kiedy publiczne nabożeństwa w kościołach i na ulicach miast, nie odbywają się lub uczestnictwo w nich jest mocno ograniczone, Naczelna Redakcja Programów Katolickich Polskiego Radia zaproponuje wspólne wyruszenie Śladami Pasji Chrystusa podejmując Lamentacje z głową opartą o ścianę”. To rozważania tradycyjnych czternastu stacji Drogi Krzyżowej w poetyckiej formie inspirowanych pielgrzymowaniem do Jerozolimy. Dzieło o. Michała Legana w wykonaniu Dominiki Figurskiej i Marcina Kwaśnego z muzyką Eweliny Zamojskiej i Grzegorza Różyckiego. Początek piątkowej „Wielkanocy w Jedynce” o godz. 20.00.

Polskie Radio zmiana ramówki

W związku z epidemią koronawirusa Polskie Radio tymczasowo zmieniło ramówki na wszystkich swoich antenach. Wprowadzonych zostało m.in. więcej programów poradnikowych, edukacyjnych i informacyjnych dotyczących przeciwdziałania epidemii. Aktualne dane, oficjalne zalecenia i komentarze ekspertów publikowane są na specjalnym portalu: koronawirus.polskieradio24.pl.

Polskie Radio wspiera akcję #zostańwdomu i zaprasza do słuchania retransmisji koncertów, słuchowisk, podcastów oraz radiowych adaptacji klasyki literatury polskiej i światowej. Publiczny nadawca z myślą o słuchaczach stale poszerza swoją ofertę kulturalną, więcej informacji o propozycjach poszczególnych programów KLIKNIJ TUTAJ. Wszystkie te działania wpisują się w misję nadawcy publicznego, którą Polskie Radio realizuje już od 95 lat.

Mango TV, jakiego nie znacie! Telewizja pełna inspiracji

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds