Msze i nabożeństwa RADIO. Gdzie i kiedy?

Msze i nabożeństwa RADIO. Gdzie i kiedy?

W Wielki Czwartek Program 1 Polskiego Radia wyemituje Mszę Wieczerzy Pańskiej, w Wielki Piątek Nabożeństwo Wielkopostne, a w Wielką Sobotę Orędzie Wielkanocne abp. Stanisława Gądeckiego i Liturgię Paschalną. Msze święte transmitowane będą również w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny. Radiowa Jedynka wspiera akcję #ZostańWDomu i zachęca do słuchania transmisji nabożeństw oraz audycji specjalnych przygotowanych na czas Świąt.

Msze i nabożeństwa świąteczne

W Wielki Czwartek o godz. 18.00 radiowa Jedynka zaprasza na transmisję Mszy Wieczerzy Pańskiej. W Wielki Piątek o tej samej godzinie transmitowane będzie Nabożeństwo Wielkopostne. Z kolei 12 kwietnia, w Wielką Sobotę, Program 1 Polskiego Radia o godz. 20.00 najpierw nada kilkuminutowe Orędzie Wielkanocne Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, abp. Stanisława Gądeckiego, a następnie transmisję Liturgii Paschalnej. W Niedzielę Wielkanocną radiowa Jedynka wyemituje msze święte o godz. 9.00 i 19.00, a w drugi dzień świąt o godz. 9.00. Wszystkie nabożeństwa transmitowane będą z Bazyliki św. Krzyża w Warszawie. Do 11 kwietnia, codziennie, o godz. 4.50, radiowa Jedynka zaprasza do wysłuchania felietonów o. Wacława Oszajcy SJ w cyklu „Myśli na dobry dzień” .

Droga Krzyżowa

W wielkopiątkowy wieczór radiowa Jedynka od wielu lat towarzyszyła Centralnej Drodze Krzyżowej ulicami Warszawy. W tym wyjątkowym roku, kiedy publiczne nabożeństwa w kościołach i na ulicach miast, nie odbywają się lub uczestnictwo w nich jest mocno ograniczone, Naczelna Redakcja Programów Katolickich Polskiego Radia zaproponuje wspólne wyruszenie Śladami Pasji Chrystusa podejmując Lamentacje z głową opartą o ścianę”. To rozważania tradycyjnych czternastu stacji Drogi Krzyżowej w poetyckiej formie inspirowanych pielgrzymowaniem do Jerozolimy. Dzieło o. Michała Legana w wykonaniu Dominiki Figurskiej i Marcina Kwaśnego z muzyką Eweliny Zamojskiej i Grzegorza Różyckiego. Początek piątkowej „Wielkanocy w Jedynce” o godz. 20.00.

Polskie Radio zmiana ramówki

W związku z epidemią koronawirusa Polskie Radio tymczasowo zmieniło ramówki na wszystkich swoich antenach. Wprowadzonych zostało m.in. więcej programów poradnikowych, edukacyjnych i informacyjnych dotyczących przeciwdziałania epidemii. Aktualne dane, oficjalne zalecenia i komentarze ekspertów publikowane są na specjalnym portalu: koronawirus.polskieradio24.pl.

Polskie Radio wspiera akcję #zostańwdomu i zaprasza do słuchania retransmisji koncertów, słuchowisk, podcastów oraz radiowych adaptacji klasyki literatury polskiej i światowej. Publiczny nadawca z myślą o słuchaczach stale poszerza swoją ofertę kulturalną, więcej informacji o propozycjach poszczególnych programów KLIKNIJ TUTAJ. Wszystkie te działania wpisują się w misję nadawcy publicznego, którą Polskie Radio realizuje już od 95 lat.

Mango TV, jakiego nie znacie! Telewizja pełna inspiracji

Redakcja
Kategorie
Udostępnij