Oskubać emerytów z grosików

Oskubać emerytów z grosików

Niczym kury do prosa ciągną do emerytów różni naciągacze. Emeryta skubią wszyscy.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Naciągacze emerytów. Domki na tropikalnych wyspach

emerytów

Fuerteventura, domki dla emerytów, fot.© Jerzy Dudzik

W socjalistycznej Szwecji, gdzie emeryci mają wyjątkowo korzystne warunki egzystencji wokół domów opieki, a właściwie pensjonatów dla emerytów, budują swoje sklepy drogie marki. Handlowcy wiedzą, ze emeryci dysponują takim dochodem, że na wszystko ich stać. Zarobki w Szwecji są właściwie wyrównane. Dlatego też na emeryturze nie ma kominów finansowych, no może poza biznesem. Biznes wszędzie na świecie wyrasta ponad przeciętna. Dlatego wśród seniorów w Szwecji panuje przekonanie, że te drogie oferty wakacji w ciepłych krainach, dobrej jakości odzież i kosmetyki to wyciąganie od emeryta pieniędzy. Z drugiej strony, kiedy jak nie na emeryturze będą jeździli na zimowe wakacje na Wyspy Kanaryjskie?

Reklama Reklama SU Bałtyk

Oszuści

Różne są metody wyłudzenia pieniędzy od emeryta. Jednak mechanizm jest zawsze ten sam. Mamy dla ciebie wyjątkową okazję, zarobisz krocie. Tak naciągali na początku XXI wieku emerytów z Niemiec hochsztaplerzy z branży budowlanej. Oferowali kupno mieszkania, lub domku na ciepłych wyspach Morza Śródziemnego. Kupowałeś domek, a firma miała go wynajmować w twoim imieniu. Dbać o czystość i remonty a do ciebie miały płynąć pieniądze. Według wyliczeń po 15 latach całość inwestycji miała się spłacić. Wyglądało to znakomicie, ale domków powstało więcej niż chętnych, firma obsługująca nie wypracowała zysków i emeryci potracili setki tysięcy Euro.

Reklama Reklama PolisyTravel

Producenci suplementów

Mówią, jakbyś nie łykał moich preparatów, to nie miałbyś tej sprawności. Tak to już jest, że jak nie spróbujesz, to nie będziesz czuł dobroczynnych efektów. Dlatego emeryci łykają garściami różne witaminki i mikroelementy. Ile tego w jednej pigułce. Możecie przeczytać  sami. Reszta to wypełniacze obojętne dla zdrowia. Zabawa z pigułkami polega na tym, by w momencie rozpuszczania substancji czynnej tej niosącej zdrowie i sprawność pigułka znajdowała się precyzyjnie w odpowiednim miejscu układu pokarmowego. Są preparaty, które wkładamy pod język albo sobie wstrzykujemy. Kochamy być zdrowi, zatem wierzymy w dobroczynne działanie medykamentów.

Emeryci stare finansowe wygi

Pomimo tych wszystkich podstępów emeryci w dalszym ciągu maja sporo odłożone. Mają też sporo kredytów. Tak jak w wieku aktywności społecznej, jedni zarabiają dużo inni mniej. Tak samo na emeryturze jedni radzą sobie z finansami lepiej inni gorzej. Finanse nie są jednak najważniejsze. Ważne byś nie chorował, byś jak najdłużej zachował sprawność fizyczna i umysłową.

Posiadanie pieniędzy zawsze łączy się ze stresem. Zatem lepiej nie mieć ich zbyt wiele. I o to dba rząd. Z jednej strony wysoka inflacja, a z drugiej mniej niż skromna waloryzacja. Jak się oskubie, każdego z 9 milionów emerytów o 100 złotych miesięcznie, to już jest znacząca kwota. A emeryt zmartwień ma mniej.

PS  GUS opublikował wskaźniki do waloryzacji:4,9% inflacja emerycka i 3% wzrost płac. Czyżby waloryzacja wyniosła zaledwie 5,5%? J.D.


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


Zobacz również:

Waloryzacja emerytur 2022. Waloryzacja 13. emerytury, powrót 14. emerytury [TABELA NETTO]

 

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds