Ostrzeżenie o ogromnej ilości zachorowań na świecie

Ostrzeżenie o ogromnej ilości zachorowań na świecie

Możecie przeczytać w wielu miejscach, że nadciąga kolejna fala zakażeń. Minister obawia się nawet 100 tysięcy zakażeń dziennie. Progności mówią, że zachoruje 80 proc. społeczeństwa. My piszemy ostrzeżenie.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

W różnych serwisach światowych możecie sprawdzić co dzieje się w innych krajach, gdzie już dochodzi do zakażeń.

Ostrzeżenie z serwisu Worldometers

Tutaj przeczytasz  informacje o wiarygodności serwisu. Jeśli nie rozumiesz nagłówków, to zastosuj tłumacza Google, taka ikonka Ostrzeżenie na pasku adresu po prawej stronie u góry. Musisz trochę pomyśleć i nie zdziw się, jeśli zobaczysz nazwę państwo Indyk, to Turcja. To automat tłumaczy z angielskiego. Widocznie indyki są bardziej popularne do Turków.

Oczywiście sprawdzamy dane z wczoraj, gdyż dzisiejsze będą znane dopiero jutro rano.

Reklama Reklama SU Bałtyk

Dane przerażają

W Stanach Zjednoczonych 12 stycznia zachorowało  806 tysięcy, zmarło 1969.

We Francji 305 tysiące zachorowań

W Wielkiej Brytanii 109 tysięcy

W Niemczech 96 tysięcy

W Hiszpanii 159 tysięcy

We Włoszech 184 tysięcy

W Polsce jak na razie zachorowania utrzymują się na poziomie z grudnia 16 tysięcy dziennie. I oby nie było gorzej.

Reklama Reklama PolisyTravel

Ostrzeżenie z serwisu uniwersytetu Hopkinsa

Tutaj znajdziecie inaczej prezentowane dane o przebiegu pandemii na świecie. Szczególną uwagę zwróćcie na te dane z 28 dni. To przybliża skalę problemu. Dlaczego w Polsce umarło w ciągu 28 dni 11209 osób a w Irlandii przy porównywalnej ilości zakażeń 164 osoby? Czy to zasługa szczepień, czy może tamtejszej służby zdrowia?

Jednak minister już nieśmiało powtarza, że i u nas dzienne ilości zachorowań będą na poziomie setek tysięcy. Naukowcy zajmujący się prognozowaniem zakładają, że zachoruje 60 do 80% społeczeństwa. To przeraża każdego, nie tylko służbę zdrowia.

Ostrzeżenie

zachorowania w Polsce 12 styczeń 2022

Potraficie sobie wyobrazić, co się stanie, jeśli sprawdzą się prognozy? Można sobie policzyć co się stanie, jeśli w ciągu dwóch miesięcy będzie przybywało po 100 tysięcy chorych dziennie. Po dwóch miesiącach będzie po chorobie już całe 6 milionów rodaków. To zaledwie 1/6 społeczeństwa. A szacunki prognostów mówią o liczbie zachorowań 4 razy większej. W tej chwili na kwarantannie jest ponad 200 tysięcy osób. Ile będzie wyłączonych z życia przy 100 tysiącach zachorowań? 2 miliony pracowników zostanie odizolowanych na 10 dni. Zakładając, że zaraza będzie tak atakowała jak w ubiegłym roku i jak sezonowa grypa, to do maja powinno już być po kłopocie. Komu było pisane, to przeżyje a komu nie, to cóż, będzie czekał na kremację. Zaszczepieni mają większe szanse na przetrwanie. Tak uważają lekarze.

Czy jeśli w ciągu 10 dni będzie chorowało milion ludzi, a na kwarantannie będą 2 miliony, to przestaną działać banki i urzędy? A sklepy i stacje benzynowe, czy zostaną zamknięte? Czy ludzie zamkną się w domach, dobrowolnie, bez nakazów i zakazów? W maju będziemy już wiedzieli, ale chyba nikt nie chce być chory, a izolacja to jedyny sposób, by uniknąć zarażenia i ciężkiego przebiegu jeśli się nie zaszczepiłeś.

Oby te prognozy się nie sprawdziły. Życzmy sobie tego wspólnie.


Zapisz się do Newslettera Gazety Senior, a otrzymasz na swój adres e-mailowy zbiór najciekawszych artykułów publikowanych w serwisie GazetaSenior.pl Zapisz się do Newslettera


Może Cię zainteresować:

Jakie zioła na wątrobę?

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds