Platformy schodowe – bez barier we własnym domu

Platformy schodowe – bez barier we własnym domu

Jesteś osobą niepełnosprawną i mieszkasz w domu lub bloku bez windy? A może jesteś opiekunem osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim i potrzebujesz rozwiązania ułatwiającego wasze codzienne funkcjonowanie? Platformy schodowe to urządzenia przywracające niezależność i umożliwiające bezpieczne i szybkie pokonanie schodów przez osoby z ograniczeniem ruchu.

Już od ponad dekady firma Windy Schodowe ułatwia życie osobom starszym i z niepełnosprawnościami, skutecznie likwidując bariery architektoniczne, montując urządzenia dźwigowe. W skład oferty wchodzą m.in. platformy schodowe, służące do transportu osób niepełnosprawnych wzdłuż schodów.

Gdzie mogę zamontować platformę schodową?

Platforma schodowa to uniwersalne urządzenie, które można zamontować w domu jednorodzinnym, bloku, a nawet w miejscach użyteczności publicznej, takich jak teatry, kina czy urzędy. Urządzenia te poruszają się wzdłuż schodów po specjalnej szynie jezdnej. Ich instalacja jest możliwa zarówno na schodach prostych, jak i krzywoliniowych. Wystarczy, aby zostały spełnione odpowiednie warunki techniczne – minimalna szerokość schodów powinna wynosić ok. 100-110 cm, potrzebna jest również odpowiednia ilość miejsca przed schodami pozwalająca na swobodny zjazd i wjazd na platformę.
Windy schodowe to również idealne rozwiązania do montażu na zewnątrz budynku. Platformy są odporne na zmienne warunki atmosferyczne, co umożliwia korzystanie z nich zarówno latem, jak i zimą.

Platforma schodowa dla niepełnosprawnych Ascendor

Platforma schodowa dla niepełnosprawnych Ascendor

Czy obsługa urządzenia jest łatwa?

Obsługa platformy schodowej jest bardzo prosta. – Uruchomimy ją za pomocą pilota zdalnego sterowania lub panelu znajdującego się na urządzeniu. Aby wprawić platformę w ruch, należy na nią wjechać i przytrzymać przycisk wskazujący kierunek jazdy (góra lub dół). Na platformę można najechać po specjalnych, rozkładanych rampach z boku podestu lub od frontu – tłumaczy Rafał Kurzyna, właściciel firmy Windy Schodowe.
Na czas zjazdu w dół lub wjazdu w górę opuszczane są barierki zabezpieczające użytkownika platformy. Każde urządzenie jest wyposażone w funkcje gwarantujące bezpieczeństwo i komfortowe użytkowanie – m.in. automatyczne zatrzymanie platformy po wykryciu przeszkody na drodze, przycisk alarmowy i wiele więcej.

Winda schodowa dla osób niepełnosprawnych

Winda schodowa dla osób niepełnosprawnych

Jakie urządzenie wybrać?

Rynek oferuje wiele modeli platform schodowych, które możemy podzielić na urządzenia poruszające się na szynie prostej, takie jak Ascendor PLG7, Delta i LOGIC oraz krzywoliniowej, między innymi Ascendor PLK8, Omega i Vimec V65.
Urządzenia na szynie prostej mogą pokonać różnicę jednego biegu schodowego, zastosujemy je na schodach prostych bez półpięter. Platformy na szynie krzywoliniowej mogą poruszać się po szynie jezdnej wygiętej zarówno w poziomie, jak i w pionie. Zainstalujemy je praktycznie na każdych schodach, które posiadają odpowiednią szerokość. – Co istotne, montaż platformy nie wymaga wykonywania prac budowlanych ingerujących w architekturę – dodaje Rafał Kurzyna.
Firma Windy Schodowe ma wieloletnie doświadczenie w zakresie urządzeń dźwigowych i chętnie doradza w wyborze odpowiedniego urządzenia. Oprócz montażu wind schodowych zajmuje się serwisem, pomaga w odbiorach technicznych oraz naprawia urządzenia. Na stronie www.windy-schodowe.pl w zakładce „platformy schodowe” znajdziemy szczegółowe informacje dotyczące danych technicznych oraz montażu platform.

Winda schodowa dla niepełnosprawnych w teatrze

Winda schodowa dla niepełnosprawnych w teatrze

Windy Schodowe kontakt

Nasi specjaliści oferują indywidualne podejście do każdego klienta. Po zapoznaniu się z Państwa problemem wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie techniczne dostępne na rynku.

zapytanie@windy-schodowe.pl
tel. 692 449 474, 606 686 002

Artykuł sponsorowany

Sprawdź, jak usunąć barierę architektoniczną. Galeria rozwiązań urządzeń dźwigowych firmy Windy Schodowe:

Sprawdź, jak pokonać bariery architektoniczne w domu, bloku, kamienicy

Krzesełka schodowe dla seniorów. Montaż, cena, dofinansowanie.

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds