Przedszkole dla STARSZAKÓW _ DDP Karmelkowa (dużo zdjęć)

Z udziałem prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka została zainaugurowana nowa forma opieki nad osobami z ograniczoną samodzielnością spowodowaną wiekiem. Po remoncie i dostosowaniu pomieszczeń do potrzeb osób starszych został oficjalnie otwarty oddział Dziennego Domu Pomocy (DDP) we Wrocławiu. Oferta jest skierowana do osób, które wymagają nadzoru i opieki w ciągu dnia, ale są jeszcze na tyle samodzielne, że mogą wrócić do swojego mieszkania na noclegi. To takie przedszkole dla „starszaków”.

Utworzono tu sale wypoczynkowe, świetlicę, jadalnię, pomieszczenie na kulinoterapię oraz gabinety dla pielęgniarki i psychologa. Dzienny Dom Pomocy przy ul. Karmelkowej 25 przeznaczony jest dla 30 osób starszych niesamodzielnych wymagających opieki lub wsparcia. W ramach programu powstaną jeszcze trzy palcówki, dwa DDP na Brochowie i jeden w Leśnicy. Razem z obecnie funkcjonującymi we Wrocławiu będzie osiem tego typu miejsc, gdzie osoby wymagające opieki znajdą bezpieczne miejsca na dzienny pobyt. Niezależnie od domów opieki prowadzonych przez Miejskie Centrum Usług Socjalnych dostępne są prywatne ośrodki zajmujące się taką działalnością.

Jak uzyskać pobyt w DDP w 3 KROKACH!
1. Wypełnij formularz zgłoszeniowy oraz deklarację uczestnictwa w projekcie.
2. Weź udział w spotkaniach informacyjno-organizacyjnych.
3. Napisz wniosek o przyznanie pobytu w DDP i złóż w MOPS na ul. Strzegomskiej 6 we Wrocławiu lub we właściwym Zespole Terenowej Pracy Socjalnej.

Priorytetem w działaniu  miasta jest m.in.  stworzenie miejsca przyjaznego osobom niesamodzielnym w szczególności starszym, świadczenie specjalistycznych usług opiekuńczych, usług wspomagających – polegających na aktywizowaniu klientów i podnoszeniu ich sprawności fizycznej. Ale przede wszystkim indywidualne podejście do każdego z klientów, integracja ze środowiskiem lokalnym i wspieranie rodzin w codziennej opiece nad ich bliskimi.

O tym , że prezydent Wrocławia Jacek Sutryk jest mocno zaangażowany w politykę senioralną świadczą zadania, które sobie postawił w kampanii wyborczej. Teraz możecie śledzić realizację tych zadań na stronie www.sutryk.pl. Warto tam zaglądać, bo Wrocław, miejsce, w którym mieszkamy, to nasza wspólna sprawa. Więcej na temat polityki senioralnej Wrocławia znajdziecie TUTAJ

Adres: Dzienny Dom Pomocy ul. Karmelkowa 25, Wrocław

Kontakt dla zainteresowanych złożeniem wniosku!
Miejskie Centrum Usług Socjalnych we Wrocławiu ul. Mączna 3
telefon: +48 71 376 99 00 
e-mail: mcus@mcus.pl

Tekst i zdjęcia: Jerzy Dudzik

GALERIA

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds