Rozmnożyły się orlenie cętkowane we wrocławskim ZOO
We wrocławskim ZOO urodziły się dwa orlenie cętkowane. To spory sukces hodowlany.
Podczas wyprawy do wrocławskiego zoologu, nie sposób nie wstąpić do Afrykarium. Bez względu na pogodę i porę roku podglądanie pływających ryb jest fascynujące. Wprowadza nas w niesamowity relaks i spokój. Teraz kiedy wyjazdy na wakacje do nadmorskich kurortów nad ciepłymi morzami są utrudnione, oglądanie ryb od spodu jest sporą atrakcją. Tak wygląda zabawa z orleniem TUTAJ w czasie wakacji w Egipcie.
Dla akwarystów oglądanie ryb to sama przyjemność. Dla fotografów to spore wyzwanie. Jak zrobić zdjęcie przez taflę akrylu, by uzyskać efekt wow. To, że ryby są fascynujące widać po ilości zwiedzających w podwodnych tunelach wrocławskiego ZOO. Rygory, jakim należy się poddać w czasie wizyty w ogrodzie zoologicznym, nie odbiegają od tych w sklepach i miejscach publicznych. Znajdziecie je tutaj TUTAJ
Naukowcy dzięki ogrodom zoologicznych mogą lepiej poznawać chronione gatunki zwierząt.
Czytaj także o manatach z wrocławskiego ZOO
Orlenie cętkowane w naturalnych warunkach żyją w Oceanie Indyjskim i Morzu Czerwonym. We Wrocławskim Afrykarium możemy zobaczyć płaszczki, bo orlenie cętkowane należą do płaszczek, w dwóch zbiornikach. Majestatycznie szybują w wodzie obok rekina lub wśród małych kolorowych rybek rafy Morza Czerwonego. Małych orleni cętkowanych na razie nie zobaczycie w udostępnionych do oglądania akwariach, muszą trochę podrosnąć, by nie zostać zjedzonym przez współmieszkańców.
Ile jest zwierząt w Afrykarium?
Nie można policzyć ile wszystkich osobników. Wiadomo, że jest 250 gatunków, ale w tym wodnym świecie cały czas wylegają się nowe osobniki, a inne coś zjada. Niemal tak samo, jak w otwartych wodach tropikalnych mórz. Sztuką jest dopasować stężenie soli, temperaturę, czystość wody i dobór gatunków tak, by ryby chciały się rozmnażać. W Afrykarium udaje się to znakomicie.
Wrocławski ogród zoologiczny jest także europejskim koordynatorem hodowli zachowawczej orleni cętkowanych. Pływa ich w akwariach aż siedem osobników. A młode, kiedy już podrosną, pewno zostaną wysłane do któregoś z akwariów w Europie.
Pamiętajcie, odwiedzając ZOO, przyczyniacie się do ochrony przyrody na całym świecie.
tekst, zdjęcia: Jerzy Dudzik
- Lwice wybrały samochód - 9 sierpnia, 2024
- Tajemnice udanych wakacji - 3 sierpnia, 2024
- Atrakcja turystyczna - 30 lipca, 2024