Rozmnożyły się orlenie cętkowane we wrocławskim ZOO

Rozmnożyły się orlenie cętkowane we wrocławskim ZOO

We wrocławskim ZOO urodziły się dwa orlenie cętkowane. To spory sukces hodowlany.

orlenie cętkowane

w Afrykarium

Podczas wyprawy do wrocławskiego zoologu, nie sposób nie wstąpić do Afrykarium. Bez względu na pogodę i porę roku podglądanie pływających ryb jest fascynujące. Wprowadza nas w niesamowity relaks i spokój. Teraz kiedy wyjazdy na wakacje do nadmorskich kurortów nad ciepłymi morzami są utrudnione, oglądanie ryb od spodu jest sporą atrakcją. Tak wygląda zabawa z orleniem  TUTAJ w czasie wakacji w Egipcie.

Dla akwarystów oglądanie ryb to sama przyjemność. Dla fotografów to spore wyzwanie. Jak zrobić zdjęcie przez taflę akrylu, by uzyskać efekt wow. To, że ryby są fascynujące widać po ilości zwiedzających w podwodnych tunelach wrocławskiego ZOO. Rygory, jakim należy się poddać w czasie wizyty w ogrodzie zoologicznym, nie odbiegają od tych w sklepach i miejscach publicznych. Znajdziecie je tutaj TUTAJ

Naukowcy dzięki ogrodom zoologicznych mogą lepiej poznawać chronione gatunki zwierząt.

Czytaj także o manatach z wrocławskiego ZOO

Orlenie cętkowane w naturalnych warunkach żyją w Oceanie Indyjskim i Morzu Czerwonym. We Wrocławskim Afrykarium możemy zobaczyć płaszczki, bo orlenie cętkowane należą do płaszczek, w dwóch zbiornikach. Majestatycznie szybują w wodzie obok rekina lub wśród małych kolorowych rybek rafy Morza Czerwonego. Małych orleni cętkowanych na razie nie zobaczycie w udostępnionych do oglądania akwariach, muszą trochę podrosnąć, by nie zostać zjedzonym przez współmieszkańców.

Ile jest zwierząt w Afrykarium?

Nie można policzyć ile wszystkich osobników. Wiadomo, że jest 250 gatunków, ale w tym wodnym świecie cały czas wylegają się nowe osobniki, a inne coś zjada. Niemal tak samo, jak w otwartych wodach tropikalnych mórz. Sztuką jest dopasować stężenie soli, temperaturę, czystość wody i dobór gatunków tak, by ryby chciały się rozmnażać. W Afrykarium udaje się to znakomicie.

orlenie cętkowane

płaszczki

Wrocławski ogród zoologiczny jest także europejskim koordynatorem hodowli zachowawczej orleni cętkowanych. Pływa ich w akwariach aż siedem osobników. A młode, kiedy już  podrosną, pewno zostaną wysłane do któregoś z akwariów w Europie.
Pamiętajcie, odwiedzając ZOO, przyczyniacie się do ochrony przyrody na całym świecie.

tekst, zdjęcia: Jerzy Dudzik

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds