Rozmowy z seniorami. NUMERY TELEFONÓW

Rozmowy z seniorami. NUMERY TELEFONÓW

Od początku pandemii we Wrocławiu funkcjonują numery telefonów dla seniorów.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Rozmowy najczęściej dotyczą próśb o dane kontaktowe do różnych instytucji, o wsparcie ze strony wolontariuszy w zakresie zrobienia drobnych zakupów. Ale są także telefony od osób pragnących z kimś tylko porozmawiać. Wynikają one najczęściej z lęku i poczucia osamotnienia związanego z izolacją społeczną. Tematyka tych rozmów jest bardzo szeroka: codzienne życie, zainteresowania, rodzina, wspomnienia z dawnych lat.

Rozmowy z seniorami

– „W miarę upływu czasu zmieniała się tematyka oraz skala telefonów” – zauważają Katarzyna Delikowska kierownik Przestrzeni Trzeciego Wieku Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego oraz Agnieszka Żebrowska. „W pierwszym okresie pandemii liczba telefonów była bardzo duża. Dotyczyły one przede wszystkim możliwości uzyskania wsparcia przy zrobieniu zakupów, wyprowadzeniu psa, informacji, gdzie można zamówić obiady w niższych cenach. W lecie liczba telefonów zdecydowanie zmniejszyła się, ale jesienią ponownie wzrosła. W momencie rozpoczęcia szczepień przeciw COVID-19 bardzo wielu seniorów dzwoniło po informacje dotyczące punktów szczepień. Aktualnie liczba telefonów jest odrobinę mniejsza niż w okresie zimowym. Pojawia się jednak coraz więcej telefonów od seniorów, którzy odczuwają zmęczenie trwającą izolacją społeczną, brakiem możliwości osobistego uczestnictwa w wielu aktywnościach: spotkaniach w klubach seniora, wycieczkach, wyjściem do muzeów. Wielu podkreśla, że nie ma możliwości uczestnictwa w aktywnościach w internecie z uwagi na problemy technologiczne lub brak umiejętności. Zdarzają się też bardzo miłe akcenty, kiedy seniorzy dzwonią, aby podziękować za udzielone wsparcie czy rozmowę”.

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Telefony Seniora

71 344 44 44

888 999 335

888 999 372 – telefon w ramach akcji „Nie Bądź Sam”

Telefony seniora działają od poniedziałku do piątku, w godz. 09:00-15:00.

Źródło: Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego – Wrocławskie Centrum Seniora

Może Cię zainteresować:

Po rozmowę i wsparcie w czasie koronawirusa? Telefony zaufania dla seniora

Telefon serdeczności dla seniorów 691 870 091

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds

Zamów prenumeratę!


This will close in 0 seconds