Spacer po ZOO we Wrocławiu (dużo zdjęć)

Spacer po ZOO we Wrocławiu (dużo zdjęć)

Teraz, jesienią spacerowanie po ZOO we Wrocławiu sprawia nie mniejszą przyjemność niż w lecie. Zwierzęta cały czas są na wybiegach, a nie ma tłumów zwiedzających. To także miejsce, gdzie można kupić pluszaki i różne gadżety na świąteczne prezenty.

ZOO we Wrocławiu

ZOO we Wrocławiu

O każdej porze roku ZOO we Wrocławiu wygląda inaczej. Jesienne mgły, kolorowe liście i zwierzęta w zimowych okryciach. Maluchy z tegorocznych miotów już nabrały odrobiny samodzielności i brykają w najlepsze. Zwykło się mawiać ogród zoologiczny, choć wyglądem raczej park przypomina z alejkami, krzewami, sadzawkami i starymi drzewami.

Zmieniła się funkcja ogrodów zoologicznych. Z placówek o charakterze czysto rozrywkowym i pokazywania ciekawostek ze świata przyrody dla gapiów przemieniły się w miejsca ochrony przyrody i przechowywania gatunków dla przyszłych pokoleń.

ZOO we Wrocławiu

ZOO we Wrocławiu

Opiekunowie zwierząt to teraz wysoko wykwalifikowana kadra specjalizująca się w rozumieniu potrzeb zwierząt, dbająca o dobrostan podopiecznych łącznie z treningami fizycznymi. To smutne, że dla ochrony gatunków musimy zamykać zwierzęta na wybiegach w ZOO, zamiast umożliwić zwierzętom życie w naturalnych warunkach. Pamiętajcie o tym, kiedy wybierzecie się na spacer po ZOO we Wrocławiu.

Przypominamy, że w tym roku pojawiło się sporo nowo narodzonych zwierzaków. Tygrysek sumatrzański, leniwiec dwupalczasty, dwa manaty, lemurów kilkoro, takin złoty i sporo innych mniejszych i większych. Ten nietypowy rok przyniósł także spore problemy w tym finansowe. Koszty utrzymania przecież nie uległy zmianie. Dieta zwierząt jest ściśle ustalona i nie może ulegać ograniczeniom, a dochody ze sprzedaży biletów wyraźnie zmalały przez wiosenne zakazy.

ZOO we Wrocławiu

ZOO we Wrocławiu

Jeśli pogoda się zepsuje lub zrobi się zimno

Wtedy można odwiedzić jeden z pawilonów, gdzie panują tropikalne warunki:
• Afrykarium — oceanarium, z około 250 gatunkami ryb oraz krokodylami nilowymi, mrównikami, mangustami, golcami, kotikami afrykańskimi, wolno fruwającymi ptakami oraz małymi antylopami dikdik, do których stada dołączył niedawno samiec — Bacadi,
• Madagaskar z endemiczną fauną tej wyspy, gdzie mieszkają m.in. nowy gatunek -szerokostopek, lemury koroniaste, czy wari biało-czarne,

ZOO we Wrocławiu

ZOO we Wrocławiu

• Małpiarnia z małym koczkodanem górskim i leniwcem dwupalczastym na czele,
• Terrarium, gdzie można podziwiać bodaj największą różnorodność gatunków bezkręgowców, płazów i gadów w Europie; tu można odnaleźć m.in. najbrzydszą żabę świata z jeziora Titicaca, krytycznie zagrożone żółwie brunatne, młodziutkie jaszczurki bardzo rzadkiego scynka nadrzewnego, największe jaszczurki na świecie, nazywane smokami — warany z Komodo, czy wreszcie słynnego kajmana z Rędzina, którego odłowiono we Wrocławiu w październiku,
• Małpy człekokształtne z rodziną szympansów — Kasią, Solo i Bobim, a także Akwarium z niezwykłymi gatunkami ryb z całego świata w tym szkaradnicami.
Można też odwiedzić Dzieciniec Zwierzęcy i Ranczo, by zobaczyć jak urosły tegoroczne maluchy owiec, kóz, haflingerów czy kuców Szetlandzkich.

ZOO we Wrocławiu

ZOO we Wrocławiu

ZOO we Wrocławiu cały czas jest czynne i zaprasza.

Pamiętajcie też o Fundacji DODO. Szczegóły o godzinach otwarcia znajdziecie na stronie  tutaj a regulamin tutaj

Może i Wam uda się zrobić takie zdjęcia, jak te z kolekcji ZOO ?

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds