Odkryj magię tlenoterapii w domowym zaciszu! [koncentrator tlenu do domowego użytku]

Odkryj magię tlenoterapii w domowym zaciszu! [koncentrator tlenu do domowego użytku]

Dbaj o swoje zdrowie! Zanieczyszczone powietrze i smog mogą wpływać negatywnie na Twoje samopoczucie, powodując bóle głowy, kaszel, infekcje dróg oddechowych, a nawet podrażnienia skóry. Dlatego warto rozważyć tlenoterapię jako skuteczną formę oczyszczenia organizmu i poprawy jakości życia. Niech tlen stanie się Twoim sojusznikiem na co dzień!

Materiał reklamowy. To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją użytkowania. Podmiot prowadzący reklamę Timago International Group Sp. z o.o. i Sp.K.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Tlenoterapia w warunkach domowych [dla kogo]

Korzyści z tlenoterapii w domowym zaciszu czerpią zwłaszcza osoby borykające się z problemami górnych dróg oddechowych, przewlekłym katarem i zapaleniem zatok, astmą oskrzelową, POChP czy chorobami serca i układu krążenia. Te schorzenia mogą stanowić realne zagrożenie dla zdrowia, a koncentrator tlenu staje się dla nich doskonałym wsparciem.

Działanie koncentratora tlenu polega na dostarczaniu organizmowi czystego tlenu, co przekłada się na zauważalne korzyści w zakresie jakości oddychania. Odczuwalnie zwiększa się częstotliwość, lekkość i płynność oddechu.

Tlenoterapia w warunkach domowych może okazać się niezwykle przydatna w okresach wzmożonych infekcji, ze względu na jej działanie bakteriobójcze, wirusobójcze oraz grzybobójcze. Jednak nie tylko w walce z infekcjami odgrywa ważną rolę. Korzystanie z koncentratora tlenu to nowoczesny i komfortowy sposób na poprawę ogólnego samopoczucia, zmniejszenie uczucia zmęczenia fizycznego i umysłowego, sposób na obniżenie poziomu stresu, oraz poprawę jakości snu. Tlenoterapia sprzyja zwiększeniu wydolności fizycznej oraz poprawie koncentracji.

Tlenoterapia pomocna jest w zaburzeniach geriatrycznych tj. zesztywnienie naczyń krwionośnych, demencja. Przyśpiesza również gojenie ran.

Warto podkreślić, że koncentrator tlenu może być używany w ramach wsparcia kosmetycznego, ponieważ skutecznie przeciwdziała procesowi starzenia się skóry.

Zobacz również: Maska CPAP na obturacyjny bezdech senny [rodzaje masek, dobór rozmiaru, refundacja NFZ 2023]

Tlenoterapia [przeciwskazania]

Podobnie jak każda forma terapii, tlenoterapia ma swoje ograniczenia i nie jest odpowiednia dla pewnych grup pacjentów. Jest niewskazana dla osób cierpiących na chorobę wieńcową serca, a także nie stanowi korzystnego rozwiązania dla pacjentów z uszkodzonymi płucami, częstymi atakami padaczki lub nieleczoną odmą opłucnową.

Zobacz również: Dopłaty z NFZ w górę. Zmiany w refundacji wyrobów medycznych 2023 [Lista produktów, wysokość limitów]

Koncentrator tlenu [zasada działania]

Koncentrator tlenu to urządzenie medyczne, które służy do dostarczania tlenu pacjentowi. Urządzenie pobiera z otoczenia powietrze, które składa się głównie z tlenu (21 proc.), azotu (78 proc.) oraz niewielkich ilości innych gazów (około 1 proc.). Następnie koncentrator odfiltrowuje azot, co pozwala dostarczyć użytkownikowi tlen o stężeniu przekraczającym nawet 90 proc. – jest to tlen medyczny. Dodatkowo urządzenie oczyszcza i, jeśli jest wyposażone w specjalny pojemnik, nawilża dostarczany tlen. Pacjent otrzymuje go za pomocą specjalnych cewników, powszechnie określanych jako „wąsy”, do podawania tlenu lub za pośrednictwem maski tlenowej.

Koncentratora można używać doraźnie, ale może on działać również w trybie ciągłym przez nawet 24 godziny na dobę, dostarczając określoną objętość tlenu w ciągu jednej minuty. Koncentratory generują przepływ tlenu w zakresie od 1 litra do aż 10 litrów w przypadku urządzeń przeznaczonych do użytku profesjonalnego.

Koncentrator tlenu to urządzenie, którego instalacja i obsługa nie wymagają specjalistycznej wiedzy ani pomocy profesjonalnego technika.

Zobacz również: Urządzenia i produkty pomocne w codziennej opiece nad seniorem [DLA OPIEKUNA]

Tlenoterapia [konsultacja z lekarzem]

Decyzja o rozpoczęciu tlenoterapii i korzystaniu z koncentratora tlenu powinna być zawsze skonsultowana z lekarzem. To tylko lekarz może ocenić, jakie stężenie tlenu jest odpowiednie dla danego pacjenta oraz jaki przepływ powinien być dostarczany przez urządzenie. Dzięki takiej konsultacji będziemy w stanie dobrać urządzenie odpowiadające naszym indywidualnym potrzebom.

Zobacz również: Aktywność, która odmienia! Aluminiowy wózek inwalidzki od lekarza POZ [Dofinansowanie NFZ 2023]

Poziom koncentracji tlenu – kluczowy parametr

Najważniejszym aspektem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia, jest stopień koncentracji tlenu. Im wyższa koncentracja tlenu, tym lepiej. Odradzamy korzystanie z koncentratorów, które oferują tylko 50-60% stężenia tlenu. Optymalnym wyborem jest urządzenie, które zapewnia stężenie tlenu na poziomie 90-96%.

Uwaga! Tlen jest łatwopalny

Tlen jest gazem podtrzymującym proces spalania. W trakcie korzystania z urządzenia nie wolno palić, a w pomieszczeniu, w którym znajduje się koncentrator, nie może znajdować się, jakiekolwiek źródła ognia np. zapalona świeczka czy papieros. Urządzenie nie powinno również stać koło pieca czy kaloryfera.

Koncentrator tlenu Yuwell YU300

Koncentrator tlenu Yuwell YU300 to kompaktowe urządzenie dedykowane użytkownikom domowym. Sterowanie zdalne za pomocą pilota umożliwia dostosowanie czasu pracy, szybkości podawania tlenu oraz stopień nawilżenia powietrza – urządzenie posiada wbudowany nawilżacz. Jest wyposażony w systemy alarmowe dla bezpieczeństwa użytkowania. Maksymalny jednorazowy czas pracy wynosi 4 godziny, a maksymalny czas pracy w ciągu doby to 15 godzin, co pozwala na ciągłe dostarczanie tlenu na wypadek takiej potrzeby.

Koncentrator tlenu Yuwell YU300

Kompaktowe wymiary i niska waga ułatwiają przenoszenie urządzenia z pokoju do pokoju. Cicha praca urządzenia nie zakłóca codziennego życia.

Koncentrator tlenu Yuwell YU-500

Koncentrator tlenu Yuwell YU-500 to podobny model, dostępny w pięknym drewnianym kolorze.

Firma Timago jest autoryzowanym dystrybutorem koncentratorów Yuwell. Nowoczesne koncentratory marki Yuwell to gwarancja najwyższej jakości i konkurencyjnych cen. Postaw na Timago i poczuj różnicę w leczeniu tlenem!

Poradnik opracowany został we współpracy z firmą Timago International Group to polska firma dystrybuująca produkty medyczne, rehabilitacyjne i ortopedyczne do aptek i sklepów medycznych, w tym koncentratory tlenu.

Nie wiesz, jaki koncentrator tlenu wybrać? Pytania i porady dotyczące sprzętu medycznego pod numerem
+48 33 499 50 00 


Jeżeli interesują Cię podobne informacje, zapisz się do Newslettera Gazety Senior  Zapisz się do Newslettera


Aparat CPAP na bezdech senny [działanie, zasady refundacji 2023]

 

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds