„Gazeta Senior” październik 2023 [10/2023]. Sprawdź, co w numerze?

Pogoda ducha według Ewy Woydyłło-Osiatyńskiej. Nietuzinkowa rozmowa Krystyny Ziętak, blogerki wirtualnakultura60+ ze znaną i cenioną psycholożką. Panie dyskutują m.in. o pogodzie ducha, po którą jak się okazuje może sięgnąć każdy, a także o tym, z czym nie należy jej mylić.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Wybory parlamentarne 2023 [wyborcze obietnice dla seniorów]

15 października wybierzemy 460 posłów i 100 senatorów na kolejną czteroletnią kadencję parlamentu. Kto zasiądzie w ławach Sejmu i Senatu zdecydują także seniorzy, o których głosy toczy się zażarta walka. Przyjrzeliśmy się programom sześciu ugrupowań, na które będzie można oddać swój głos. Piszemy także o zmianach, które wprowadziła marcowa nowelizacja kodeksu wyborczego, a to m.in. bezpłatny transport do lokalu wyborczego w dniu wyborów dla wybranych seniorów 60+. Zdecydowanym i niezdecydowanym polecamy artykuł pt. Narcyzm narodowy i jego konsekwencje. To bardzo ciekawe wnioski naukowców z Poznania dotyczące naszych postaw wobec ojczyzny i współobywateli.

Reklama Reklama SU Bałtyk

Trudności z programem Leki 65+ [Zdrowie i Psyche]

Program bezpłatne leki 65+ wszedł w życie 1 września, na liście znalazło się 3800 leków. Nie obyło się bez trudności. O czym musisz wiedzieć, chcąc skorzystać z programu darmowych leków 65+? Zebraliśmy najważniejsze informacje i najczęstsze problemy.

O potrzebie samo wybaczania, które jest trudniejsze, niż się wydaje, a jednocześnie bardzo ważne, pisze dr Jadwiga Kwiek w cyklu ABC Psychologii dla seniorów. Dr Diana Dudziak koordynator projektu senioractive.app prezentuje trening z butelkami wody dla seniorów. Wytnij, powieś na lodówce, ćwicz codziennie.

Reklama Reklama PolisyTravel

Plaga oszustw [Policja ostrzega!]

Zaprzyjaźniony z „Gazetą Senior” st. asp. Michał Kawalec [Wydział Prewencji i Patrolowy KMP we Wrocławiu] skontaktował się z naszą Redakcją, aby pilnie ostrzec seniorów. W ostatnim czasie Policja odnotowuje wiele niepokojących zdarzeń, których ofiarami padają osoby starsze, a są to głównie oszustwa wykorzystujące nowe technologie! Wyjaśniamy, jak przestępcy wykorzystują Internet, popularne aplikacje i komunikatory do wyłudzania pieniędzy od seniorów. Dowiedź się, jak nie dać się nabrać!

Premiera „Najlepsze przed Tobą. O dojrzałej sztuce kochania” [rozmowa z autorkami]

Tej jesieni, nakładem wydawnictwa SILVER, chciałoby się powiedzieć nareszcie, ukazał się poradnik seksuologiczny dla seniorów – „Najlepsze przed Tobą. O dojrzałej sztuce kochania”. Jak każda publikacja tego wydawnictwa, adresowany jest on do osób starszych. Kto pochylił się nad tymi zagadnieniami? Autorki są dobrze znane czytelnikom „Gazety Senior”, to Klaudia Latosik i Olga Żukowicz – edukatorki seksualne oraz terapeutki, które razem prowadzą projekt o nazwie Srebrny Warkocz. Chce zainspirować osoby dojrzałe do odkrywania i rozwijania własnej seksualności, nie tylko w duecie.

Wydarzenia [Senioralni.Poznań i Targi Viva Seniorzy 29-30 września]

Od 1 do 31 października potrwa bogaty w wydarzenia cykl Senioralni w Poznaniu, a szczegółowy harmonogram znajdziecie w aktualnym październikowym numerze.
W ramach Senioralnych odbędą się Targi Viva Seniorzy [29-30 września], to duże wydarzenie, któremu towarzyszyć będą m.in. występy gwiazd np. Andrzeja Rybińskiego, DJ Wiki, mnóstwo warsztatów i prelekcji. Oczywiście wszystko to obok szerokiej oferty produktów i usług dedykowanych seniorom, z którymi będzie można zapoznać się na targowych stanowiskach.

Senior/ka miesiąca [PAŹDZIERNIK] modelki i modele 60+ wciąż poszukiwani!

Przedstawiamy kolejną piękną i kochającą życie modelkę 60+. Irena, bo tak ma na imię nasz „październik”, rozpoczęła swoją przygodę stosunkowo niedawno, ponieważ jak to często bywa, marzenia musiały poczekać na właściwy moment, a ten przyszedł wraz z emeryturą [ROZMOWA].

Pogrzeb [DODATEK]

Wszystko, co musisz wiedzieć o zasiłku pogrzebowym: wysokość, wniosek, terminy, wymagane dokumenty oraz ostatnie zmiany dotyczące dodatku. Staramy się również podpowiedzieć, w jaki sposób przygotować się na ten nieuchronny wydatek, ponieważ zasiłek dziś nie wystarcza na sfinansowanie godnego pożegnania. Nie pomijamy politycznych przepychanek dotyczących dodatku: data po dacie, dokument po dokumencie, jak to było z tym zasiłkiem pogrzebowym, kto go obniżył i kto go później nie podniósł. Notariusze z Izby Notarialnej we Wrocławiu wyjaśniają, co się dzieje, gdy zadłużone dzieci odrzucą spadek, czyli o konsekwencjach odrzucenia spadku z pokrzywdzeniem wierzycieli.
Ku refleksji, Krystyna Ziętak pyta w swoim tekście, czy o śmierci powinno się rozmawiać? Swoimi przemyśleniami dzieli się także Andrzej Wasilewski w felietonie „Nasz prywatny smutek”

Oferty dla seniorów

Wczasy i wycieczki dla seniorów, turnusy rehabilitacyjne, kino, konkursy oraz #1 Senioralny Festiwal Piosenki Artystycznej dla śpiewających seniorów [zgłoszenia].

Jak uzyskać dostęp do październikowego numeru „Gazety Senior”

Okładka październikowego numeru Gazety Senior 10/2023

Dostęp do październikowego numeru „Gazety Senior” oraz 11 kolejnych numerów uzyskasz, kupując roczną prenumeratę – cyfrową (48 zł za cały rok – 12 numerów), lub drukowaną (108 zł za cały rok – 12 numerów). Dostępne pakiety prenumeraty porównasz tutaj. Prenumeratę „Gazety Senior” możesz nabyć na trzy sposoby:

„Gazeta Senior” wrzesień 2023 [9/2023]. Sprawdź, co w numerze?

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds