TRZEJ KRÓLOWIE Tajemnica Mędrców ze Wschodu. Odkrywa Roman Zając

TRZEJ KRÓLOWIE Tajemnica Mędrców ze Wschodu. Odkrywa Roman Zając

Potężni magowie znający się na astrologii czy efekt rozbuchanej wyobraźni jednego z Ewangelistów? Kim byli Kacper, Melchior i Baltazar?

Wiemy, że Jezus urodził się w czasie spisu ludności w Betlejem, gdzie odwiedzili go Trzej Mędrcy, po czym Święta Rodzina uciekła przed rzezią niewiniątek do Egiptu. Co jeśli fakty historyczne wskazują, że było inaczej? Spis ludności odbył się około dziesięć lat po narodzeniu Jezusa, Trzej Królowie odwiedzili kilkuletniego Zbawiciela, a rzeź niewiniątek może dotyczyć maksymalnie kilkorga dzieci.

„Trzej królowie” ukazało się nakładem wydawnictwa Znak

Trzej królowie to jedni z najbardziej tajemniczych bohaterów Biblii. Napisano w niej o nich dwanaście zdań, do których tradycja dopisała setki następnych, sprawiając, że Kacper, Melchior i Baltazar weszli do świata popkultury. Czy byli wyznawcami wielkiej, o wiele starszej niż judaizm religii? Czy ich potomkowie władali otoczonym islamskimi kalifatami niezwykłym państwem, do którego podróżowali papiescy wysłannicy? Jakie były ich związki z Atlantydą? Czy mogli znać się z Herkulesem? I co wspólnego ma z nimi Marco Polo?

Roman Zając jako pierwszy zebrał całą dostępną wiedzę dotyczącą mędrców ze Wschodu. Ta książka to podróż w ślad za jednymi z najbardziej rozpoznawalnych świętych Kościoła.

Wydawnictwo Znak

Reklama Reklama SU Bałtyk

Kupuj bezpiecznie online bez wychodzenia z domu TUTAJ

Artykuł partnerski

Zdarzyło się w Watykanie. Nieznane historie zza spiżowej bramy. Magdalena Wolińska-Riedi

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds