V Kongresu Gospodarki Senioralnej. 24-25 listopada online. Ciekawi goście, bogaty program, bezpłatny udział!

V Kongresu Gospodarki Senioralnej. 24-25 listopada online. Ciekawi goście, bogaty program, bezpłatny udział!

Mamy przyjemność zaprosić Czytelników „Gazety Senior” do udziału w V Kongresie Gospodarki Senioralnej, który odbędzie się 24-25 listopada br. online. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania jest „Różnorodność wieku – dialog pokoleń”. Podczas Kongresu będzie miała miejsce premiera programu „Pracodawca Dialogu Pokoleń”. Wydarzenie jest bezpłatne dla każdego uczestnika, wystarczy się zgłosić swój udział, link do rejestracji na końcu artykułu. 

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Polska – jak podaje Komisja Europejska – jest krajem o jednym z najniższych w Europie wskaźników aktywnego starzenia się (Active Ageing Index – AAI). Na wynik składają się m.in. zatrudnienie osób po 50-tym r.ż., uczestnictwo w życiu społecznym, samodzielność i zdrowie oraz możliwości i warunki sprzyjające aktywnemu starzeniu się. Wskaźnik aktywnego starzenia się (AAI) to narzędzie analityczne zapewniające bazę narzędzi do opracowywania i dostosowywania polityk aktywnego i zdrowego starzenia się.

V Kongres Gospodarki Senioralnej i dialog pokoleń

Dzisiaj cztery pokolenia w pracy już nikogo nie dziwią, ale zarządzanie wielopokoleniowymi relacjami wciąż jest wyzwaniem dla pracodawców. Mimo że proces starzenia dotyka każdego, zjawisko ageizmu, czyli dyskryminacji z uwagi na wiek, jest powszechne zarówno na rynku konsumenckim, jak i na rynku pracy. Solidarność i odpowiedzialność pokoleń wydaje się kołem ratunkowym dla tej niełatwej sytuacji społeczno-gospodarczej. Szukając odpowiedzi na te wyzwania Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej, zaprosił ekspertów z Polski i ze świata, aby podczas V Kongresu Gospodarki Senioralnej, który odbędzie się 24-25 listopada on-line, podjąć dyskusję wokół tematu „Różnorodność wieku – dialog pokoleń”.
– Kiedy spotykają się dwa megatrendy, czyli długowieczność i niski poziom dzietności, okazuje się, że największym wrogiem nowej demograficznej rzeczywistości jest stygmatyzacja i wykluczenie z uwagi na wiek. Świat wokół staje się wielopokoleniowy, a starość dziś nabiera nowego znaczenia. Rynki pracy kurczą się, więc elastyczność w zatrudnianiu ludzi w każdym wieku staje się silną przewagą konkurencyjną wśród pracodawców. – mówi Marzena Rudnicka, Prezes Krajowego Instytutu Gospodarki Senioralnej.
Kongres Gospodarki Senioralnej to dwa dni debat oraz premiera pionierskiego programu „Dialog Pokoleń” na rynku pracy.

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Eksperci z Polski i zza granicy

V Kongres Gospodarki Senioralnej to także możliwość dyskusji na czacie z ekspertami z Polski i zza granicy. Podczas Kongresu przeżyjemy niezwykłe spotkania z najlepszymi ekspertami ze świata.

  • Profesor Hiroshi Kobayashi z Japonii opowie o nowoczesnych technologiach, które pomagają w służbie drugiemu człowiekowi;
  • Layla Vallias z Brazylii zaprezentuje po raz pierwszy swoje najnowsze badanie pod nazwą Latin50+, powstałe w wyniku wywiadów z ponad 20 tys. dojrzałych osób;
  • Stany Zjednoczone mają „super wiek”, który zdefiniował Bradley Schurman i opowie nam, dlaczego osoby w wieku 65 lat to dziś nie seniorzy.

Ponadto eksperci z Europy podzielą się najnowszymi trendami w komunikacji, marketingu i systemach wsparcia ludzi w dojrzałym wieku. Organizator zapewnił tłumaczenie na język polski.

W debatach wystąpią m.in. Waldemar Pawlak – Prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, prof. Bolesław Samoliński – kierownik Zakładu Profilaktyki Zagrożeń Środowiskowych, Alergologii i Immunologii WUM, Prof. Robert Gwiazdowski – profesor prawa na Uczelni Łazarskiego oraz jeden z Fundatorów KIGS, a także Cezary Kaźmierczak – Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, dr Elżbieta Ostrowska – Przewodnicząca Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów oraz przedstawiciele takich organizacji jak Adamed Pharma, PZU oraz Orange.

„Dialog” tak potrzebne dziś słowo wybrzmi podczas kongresu nie tylko w kontekście zauważenia i docenienia osób w dojrzałym wieku, ale nabierze nowej definicji na rynku konsumenckim i na rynku pracy. Hasło przewodnie Kongresu „Różnorodność Wieku – Dialog Pokoleń” to wyraz szacunku i zrozumienia wzajemnych potrzeb i wartości niezależnie od wieku, ale też szansa na nowe kierunki i działania w gospodarce i społeczeństwie.

Reklama Jesienny Rejs Seniora

V Kongres Gospodarki Senioralnej – jak wziąć udział?

Kongres odbędzie się on-line. Wydarzenie jest bezpłatne dla każdego uczestnika, wystarczy się zarejestrować, klikając i zgłaszając swój udział TUTAJ, do czego gorąco zachęcamy seniorów, liderów organizacji senioralnych, pracowników srebrnej ekonomii, przedsiębiorców, managerów i headhunterów oraz wszystkich zainteresowanych problematyką dialogu pokoleń https://silvereconomysummit.pl/wez-udzial/

Więcej informacji na temat wydarzenia na www.KongresGospodarkiSenioralnej.pl. Głównym partnerem wydarzenia jest Bank BNP Paribas. Gazeta Senior objęła wydarzenia patronatem medialnym.

Może Cię zainteresować: 

SREBRNA DEBATA Seniorzy w świecie cyfrowej rewolucji. Zaproszenie

Srebrna debata KIGSu Zdrowie w pandemii. Eksperci alarmują – seniorom grozi widmo nieleczonych chorób

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds