V Krakowskie Senioralia – działo się!

Od 7 do 9 czerwca trwały V Krakowskie Seniora, które na Placu Szczepańskim uroczyście zainaugurował Prezydent Jacek Majchrowski, wręczając reprezentantom seniorów klucze do miasta.

W tym roku było to dwoje wyjątkowych nestorów. Pani Aniela Czaja prowadzi sklep, którego dochody są przeznaczane na potrzeby centrum seniora, a swoją wiedzą ogrodniczą dzieli się na warsztatach ogrodniczych w jednym z CAS. Pan Zbigniew Misztal marzy o powołaniu w Krakowie Wszechnicy Wiedzy Życiowej, a póki co prowadzi zajęcia ze studentami w Centrum Dialogu Obywatelskiego na temat mądrości życiowej. Waldemar Domański wręczył prezydentowi czapkę Krakuskę – symbol Krakowa noszony przy ważnych okazjach, nazywany także beretem miejskim.

Na zakończenie Prezydent Majchrowski zaapelował do seniorów, podobnie jak apeluje co roku do studentów, aby seniorzy zostawili Kraków w takich samym stanie, w jakim go zastali, rozpoczynając Senioralia. Seniorzy bawili się podczas występów artystycznych, występu Andrzeja Sikorowskiego, pokazu mody Vogue Nowa Huta. Czekały na nich bezpłatne badania, kosmetyczne upominki i egzemplarze „Gazety Senior” na stoisku Krakowskiego Centrum Seniora.W piątek (8 czerwca) odbywały się spotkania w ramach Dni Otwartych w CAS. Do zobaczenia za rok!

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds