Złota rączka. Kraków

Rusza nieodpłatna pomoc seniorom w drobnych, domowych naprawach, czyli tzw. Złota rączka. Projekt skierowany jest do osób 60+, w pierwszej kolejności samotnych i niepełnosprawnych, prowadzących jednoosobowe gospodarstwo.

Złota Rączka. Kraków

Zakres pomocy obejmuje drobne naprawy, niewymagające natychmiastowej interwencji, specjalistycznej wiedzy lub uprawnień, niepociągające za sobą dużych nakładów finansowych. Naprawy wykonywane są wyłącznie w lokalu zamieszkiwanym przez osobę ubiegającą się o pomoc.
Wystarczy zadzwonić na numer 12 616 78 14 i wskazać, jakiego rodzaju pomoc jest potrzebna. Przyjęcie zgłoszenia będzie wymagało podania danych kontaktowych, ale także wieku i sytuacji, w jakiej znajduje się osoba ubiegająca się o usługę. Potem pozostaje już tylko czekać na kontakt „Złotej rączki” w celu potwierdzenia i umówienia wizyty. Zrealizowanie usługi potwierdzane będzie pisemnie.
Program „Złota rączka” realizowany jest przez MOPS w Krakowie przy wsparciu Biura MOWIS. Inicjatorem programu, wzorowanego na pomyśle z Poznania, jest Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. polityki senioralnej.

fot. Fotolia

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds