Męska Szopa – idea, adres i telefon

W środę 20 czerwca na wrocławskim Nadodrzu została otwarta Męska Szopa, już trzecia tego typu placówka w Polsce. To efekt współpracy wrocławskiego oddziału Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, Wrocławskiego Centrum Seniora i sieci multimarketów Jula, partnera strategicznego projektu. Uroczyste otwarcie swoją obecnością zaszczycił wiceprezydent Wrocławia Adam Grehl.

Męska Szopa to inicjatywa, która zrodziła się w Australii, ale sieć Men’s Shed – Męskich Szop – działa z powodzeniem także w innych krajach m.in. w Wielkiej Brytanii czy Holandii. Miejsca tego typu pozwalają majsterkowiczom z najbliższej okolicy bezpłatnie korzystać z w pełni wyposażonego warsztatu i realizować wspólne projekty. Projekt stanowi doskonałą odpowiedź na potrzebę aktywizacji osób starszych i formę realizacji polityki odpowiedzialnego biznesu, która jest istotną częścią wizji Jula. – Zapraszamy wszystkich chętnych, szczególnie seniorów, którzy chcą aktywnie spędzać wolny czas i szukają okazji do poznawania nowych ludzi – mówi Krzysztof Strecker, prezes wrocławskiego oddziału Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.
We Wrocławiu Męska Szopa powstała we współpracy z Wrocławskim Centrum Seniora i Polskim Komitetem Pomocy Społecznej. Dwie pozostałe Męskie Szopy działają w Warszawie i w Słupsku. Sieć multimarketów Jula jako partner projektu zapewnia wyposażenie warsztatów obejmujące odpowiednie narzędzia i maszyny, a także ich serwisowanie. Partnerem merytorycznym wrocławskiego projektu jest Szkoła Wyższa Rzemiosł Artystycznych i Zarządzania, jej eksperci będą wspierać osoby korzystające z Męskiej Szopy swoją wiedzą i doświadczeniem m.in. z zakresu renowacji i konserwacji mebli.

Męska Szopa zaprasza seniorów, którzy chcą aktywnie spędzać wolny czas i szukają okazji do poznawania nowych ludzi. Męska Szopa, ul. Paulińska 16, Wrocław, czynne poniedziałek – czwartek w godz. 14.00-18.00. Koordynator Męskiej Szopy, kontakt tel. 609 660 132 (dostępny w godz. 10.00-16.00).

„Czasem nie musimy być właścicielem jakieś rzeczy, żeby móc z niej skorzystać. Bywają sytuację, w których trudno byłoby wręcz posiadać na własność to, z czego korzystamy. Proszę sobie wyobrazić księgozbiór osoby, która uwielbia czytać książki, które wręcz „pochłania” każdego dnia. Zapisując się do Miejskiej Biblioteki Publicznej mamy natomiast możliwość czytania setek książek bez potrzeby wydawania na nie własnych pieniędzy.
We Wrocławiu od lat świetnie sprawdza się wypożyczalnia rowerów miejskich. Od pewnego czasu można także wypożyczać samochody elektryczne czy skutery. Coraz większa popularność tego typu usług pokazuje, że coraz częściej będziemy mogli cieszyć się z użytkowania rzeczy nie będąc ich właścicielami.
Najświeższym przykładem tego typu myślenia jest otwarta niedawno przy ul. Paulińskiej „Męska Szopa”. To miejsce wyposażone w szereg przydatnych sprzętów, z których można korzystać, co ważne, bezpłatnie. Na chętnych do majsterkowania czekają wiertarki, piły, klucze czy młotki. Niemal wszystko w co wyposażony może być warsztat. Wszystkich tych, którzy lubią majsterkować, wbrew nazwie nie tylko Panów, ale także Panie, zapraszam na wrocławskie Nadodrze. Męska szopa to efekt współpracy wrocławskiego oddziału Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, Wrocławskiego Centrum Seniora oraz sieci marketów Jula,czyli partnera projektu. Polecam!” Jacek Sutryk – Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych we wrocławskim magistracie.

Pomysł do Polski przywiozła Mira Stanisławska- Meysztowicz. Więcej KLIKNIJ TUTAJ 

 

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds