VIVA SENIORZY – Aktywni w każdym wieku

Kolejna edycja największych targów senioralnych w Polsce – VIVA SENIORZY! odbędzie się już 19-20 października na Międzynarodowych Targach Poznańskich. To obowiązkowe wydarzenie w kalendarzu każdego seniora. Bogaty program wydarzeń towarzyszących targom zadowoli z pewnością wszystkich odwiedzających. Targi VIVA SENIORZY! są po raz pierwszy integralną częścią „Senioralnych” – jesiennego cyklu wydarzeń dla seniorów.

fot. Marek Lasyk

Na scenie w Pawilonie 3 Międzynawowych Targów Poznańskich pojawią się prawdziwe gwiazdy estrady. W piątek 19 października wystąpi Teresa Werner, natomiast w sobotę 20 października usłyszymy takie hity jak ,,Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał’’ i ,,Prześliczna wiolonczelistka’’ w wykonaniu zespołu Skaldowie.
W programie Targów VIVA SENIORZY! znalazły się również niezwykle ciekawe warsztaty i wykłady. Na scenie taneczno-sportowej odbędą się zajęcia ruchowe, gimnastyka i pokazy w wykonaniu samych seniorów. Będzie okazja, żeby nauczyć się podstaw tai-chi lub spróbować swoich sił w fitness latino. Program wykładów zapowiada się równie interesująco. Będą poruszane tematy podróży online, zdrowia, a nawet hortiterapii i slowjoggingu. Przedstawiciele Poznańskiej Caritas będą pomagali zwiedzającym w konfiguracji smartfona, tabletu czy zainstalowaniu przydatnych aplikacji ułatwiających codzienne czynności. Na stoisku Centrum Inicjatyw Senioralnych będzie można złożyć wniosek o Poznańską Złotą Kartę oraz Poznańską Opaskę medyczną SOS.
Nieodłącznym elementem targów są oczywiście wystawcy, którzy przygotowali w tym roku dla zwiedzających nie tylko bogatą ofertę, ale również wiele atrakcji, zajęć i bezpłatnych badań medycznych. Przez dwa dni będzie można odwiedzać stoiska firm z różnorodnych branży, które oferują produkty i usługi dla osób 50+. Nowością tegorocznej edycji będzie też podział na cztery strefy tematyczne: ZDROWIE, AKTYWNOŚĆ, WIEDZA i OTOCZENIE.
Dodatkowo Koleje Wielkopolskie przygotowały specjalną promocję dla uczestników targów – wystarczy przyjechać do Poznania pociągiem tego właśnie przewoźnika i zdobyć pieczątkę na ich stoisku, która uprawnia do darmowego przejazdu powrotnego.
Targi VIVA SENIORZY! są po raz pierwszy integralną częścią jesiennego cyklu wydarzeń dla seniorów „Senioralni. Poznań”, przygotowanego przez Centrum Inicjatyw Senioralnych wraz z partnerami. W tym roku „Senioralni” rozpoczęli się 29 września i potrwają dłużej niż zwykle, bo do 11 listopada. W ramach cyklu odbędzie się jeszcze sporo wydarzeń – wykłady, warsztaty, koncerty, drzwi otwarte, spacery tematyczne, wycieczki. Seniorzy znajdą też wiele propozycji w zakresie poradnictwa oraz okazji do aktywnego spędzenia czasu. Mogą korzystać również z bezpłatnych badań wzroku, słuchu, pamięci i krwi oraz biletów w promocyjnych cenach w poznańskich instytucjach i ośrodkach.
————————————————————————————————————————–
Bilety na targi VIVA SENIORZY!: przedsprzedaż w salonach Empik oraz w Internecie na stronie: www.vivaseniorzy.pl (do 18.10.): bilet jednodniowy – 10 zł, bilet dwudniowy – 14 zł. Bilety w kasach od 19.10.: bilet jednodniowy – 11 zł, bilet dwudniowy – 15 zł, bilet jednodniowy z wjazdem – 25 zł, bilet dwudniowy z wjazdem – 35 zł; Sprzedaż biletów w kasach tylko w dniu wydarzenia. Pełen program wydarzeń Targów znajduje się na stronie: www.vivaseniorzy.pl 

Teresa Werner

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds