Wrocławski Teatr Komedia nadaje online

Wrocławski Teatr Komedia nadaje online

Rząd troszkę poluzował, ale teatry, kina, opera, filharmonia w dalszym ciągu mają zakaz organizowania występów i przedstawień z udziałem publiczności. Więc zmieniają formę spektakli.

Wrocławski Teatr Komedia

Wrocławski Teatr Komedia zaprasza

Przecież mamy internet. Z takiej możliwości postanowił skorzystać Wrocławski Teatr Komedia i proponuje Państwu udział w przedstawieniach oglądanych za pośrednictwem internetu. Bilety cegiełki w cenie 26 złotych, jak mówi Wojtek Dąbrowski, pomogą troszkę podreperować budżet teatru. Po ogłoszeniu na Facebooku, że będzie można oglądać wrocławskie przedstawienia, bilety kupowali ludzie z różnych stron świata. Bardzo ucieszyło to wrocławskich aktorów, bo świadczy to o tym, że teatr ma swoich stałych entuzjastów także wśród rozsianej po całym świecie Polonii.

Wszyscy jesteśmy ciekawi, jak też poradzą sobie operatorzy kamer, jak wypadną dźwiękowcy. Dla aktorów to także wyzwanie. Granie bez udziału publiczności, bez reakcji na zabawne momenty widzów jest dla aktorów deprymujące. Wprawdzie były czasy, kiedy teatr telewizji przyciągał rzesze teatromanów przed ekrany telewizorów, ale to przeszłość. Nie jest też łatwo dla dwóch, czy trzech spektakli zorganizować mocną ekipę techniczną. To spore wyzwanie tak logistyczne jak i aktorskie.

Nikt nie jest w stanie przewidzieć, kiedy aktorzy i dyrektorzy teatrów będą mogli wrócić do normalnej pracy. Rząd raz pozwala na udział w przedstawieniach, by po tygodniu, dwóch zakazać udziału publiczności na widowni. Raz obiecuje zasiłki na przetrwanie dla zespołów, by się z tego po chwili wycofać. Taka niepewność nie sprzyja pracy twórczej.

Wojtek Dąbrowski wie, jak są realizowane przedstawienia telewizyjne. W wielu brał udział, więc na pewno z pracą kamer sobie poradzi.

Spis Treści

Prezenty

Bardzo zależy nam również na uśmiechu ludzi, którzy od połowy marca dzielnie walczą o zdrowie i życie nas wszystkich. Zdecydowaliśmy, że na pierwszy spektakl online, personel medyczny Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikulicza – Radeckiego we Wrocławiu, uzyska całkowicie darmowy dostęp. Nie ma obecnie nic bardziej istotnego, jak docenienie wytrwałości i tytanicznej pracy naszej służby zdrowia.

Spektakle

Zostały przygotowane trzy transmisje online. Już 5 grudnia „Boeing Boeing” a następne terminy spektakli znajdziecie Państwo  tutaj . Na tej stronie także można  kupić bilet.

Grudzień to czas wzajemnego wspierania się i radości, czas rozdawania prezentów.

W czasach greckich bogaci mieszczanie zapraszali na darmowe przedstawienia teatralnie swoich sąsiadów. Szkoda, że ten zwyczaj nie przetrwał do naszych czasów.

Latest posts by Jerzy Dudzik (see all)
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds