#Wspieraj Seniora w praktyce? Świnoujście

#Wspieraj Seniora w praktyce? Świnoujście

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Świnoujściu, rozpoczął akcję pomocy seniorom w ramach ogólnopolskiego programu – „#Wspieraj Seniora”. Pieniądze na realizację projektu, przyznał Wojewoda Zachodniopomorski. Program będzie realizowany do 31 grudnia 2020 r.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów

Przypominamy, że Solidarnościowy Korpus Wsparcia Seniorów to dedykowana infolinia dla seniorów, wsparcie wolontariuszy, współpraca wojsk obrony terytorialnej i pracowników pomocy społecznej w pomoc osobom starszym w czynnościach, które wymagają wyjścia z domu, a które utrudnione są przez panującą pandemię.

Autopromocja Prenumerata indywidualna Gazety Senior

Jak działa w praktyce?

Aby ułatwić seniorom możliwość skorzystania z pomocy, zgłoszenia przyjmowane są poprzez ogólnopolską infolinię – /22 505 11 11/.Po analizie zgłoszeń, przesyłane są do Ośrodków Pomocy Społecznej, gdzie zostają zweryfikowane. Pieniądze jakie miasto otrzymało w ramach programu „Wspieraj Seniora” – mówi Gabriela Poniedziałek-Petruk Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Świnoujściu, przeznaczone są na dowóz środków higieny czy też produktów żywnościowych, które zostaną dostarczone do domu osobie, która telefonicznie zgłosiła taką potrzebę na ogólnopolską infolinię.. Aktualnie leki czy też inne produkty pierwszej potrzeby, dostarczane są seniorom przez zatrudnionego zleceniobiorcę i wolontariuszy. Koszty zakupów pokrywa senior.
Program adresowany jest dla osób powyżej 70 roku życia, które zdecydowały się na pozostanie w domu, dla własnego bezpieczeństwa w czasie pandemii. W szczególnych przypadkach, pomoc może być udzielona osobie poniżej 70 roku życia. Z programu nie mogą korzystać osoby, które już otrzymują wsparcie w ramach usług opiekuńczych, czy specjalistycznych usług opiekuńczych.
Pieniądze – 31 380 zł – jakie miasto wyłożyło w ramach wkładu własnego w realizację projektu, to 20 % kwoty, jaką przyznał Wojewoda Zachodniopomorski. Całość dotacji przyznanej przez Wojewodę jak trafiła do Świnoujścia, wynosi 125.522 zł. Aktualnie chęć skorzystania z pomocy zgłosiło ok. 20 osób.

Korpus Wsparcia Seniorów krok po kroku. Komu pomoże – granica wieku. Numer kontaktowy

Do pomocy seniorom dołącza #CyfrowyWolontariusz! Co to takiego?

Andrzej Wiśniewski
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds