Wyciskarka do cytryn – jak wybrać odpowiedni model?

Świeżo wyciśnięty sok z cytryny to smaczny i pożywny dodatek do każdego posiłku oraz sposób na orzeźwienie się o każdej porze roku. Jeżeli chcesz raczyć się tym fantastycznym napojem, powinieneś zakupić wysokiej klasy wyciskarkę. Czym charakteryzuje się odpowiednia wyciskarka do cytryn? Co warto o niej wiedzieć?

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Wyciskarka do cytryn w kuchni potrafi zdziałać prawdziwe cuda! Świeży sok z cytryny to doskonały dodatek do herbaty, ciasta albo wody. Sok z pomarańczy, grejpfruta albo innego rodzaju owocu doskonale smakuje z kolei jako osobny napój, świetnie gaszący pragnienie.

Do przygotowania takich smakołyków konieczna jest wyciskarka do cytryn, czyli sprzęt, który efektywnie wyciśnie sok z owoców cytrusowych, bez utraty ani grama owocu. W jaki sposób wybrać odpowiedni sprzęt? Na co powinieneś zwracać uwagę?

Postaw na odpowiednią moc!

Wysokiej klasy wyciskarka do cytryn to przede wszystkim sprzęt mocny, radzący sobie z różnymi owocami. W naszej opinii dla potrzeb domowych w zupełności starczy urządzenie od 100 do około 250W. Z kolei jeżeli chcesz profesjonalnie wyciskać cytrusy, to konieczne będą wyciskarki ponad 250W. Unikaj chińskich sprzętów, których moc oscyluje w granicach 25W – takie wyciskarki najczęściej mają problem z wyciśnięciem nawet bardziej miękkich owoców.

Zwróć też uwagę na liczbę obrotów na minutę. Jeżeli wartość ta przekracza 40-70 obrotów, to znaczy, że urządzenie możesz spokojnie zastosować w domu.

Co jeszcze warto wiedzieć przed zakupem wyciskarki do cytryn?

Zwróć uwagę czy wyciskarka ma dodatkowe funkcje. Świetnie sprawdzi się np. regulator gęstości soku, szybki sposób na oczyszczenie urządzenia czy dostosowanie wielkości końcówki do rozmiaru wyciskanego owocu.

Dobrze, jeżeli urządzenie pasuje do wystroju Twojej kuchni. Zwykle wyciskarka do cytryn to sprzęt większy, który trudno jest ukryć w szafce czy szufladzie. Z tego względu najlepiej trzymaj go na blacie – szczególnie, jeżeli często z niego korzystasz. Jeżeli wyciskarka będzie pasowała do wystroju kuchnio, to całość będzie prezentowała się okazale i designersko.

Jak widzisz – wybór odpowiedniej wyciskarki nie jest wcale skomplikowany. Sprawdź również opinie na temat produktu, który chcesz nabyć, a także zwróć uwagę w jaki sposób jest wykonany. Wszystko powinno być dokładnie spasowane. Dzięki temu będziesz miał pewność, że zakupiona wyciskarka do cytryn i innych cytrusów długo będzie cieszyć Ciebie i innych domowników najlepszymi wyrobami spożywczymi.

Artykuł partnerski

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds