Z pasją o edukacji seniorów. Poradnik dla edukatorów senioralnych.

Z pasją o edukacji seniorów. Poradnik dla edukatorów senioralnych.

Gerontolożka Ilona Zakowicz i psycholog Piotr Łącki połączyli siły! Efektem ich pasji do edukacji osób starszych jest praktyczny poradnik dla edukatorów, animatorów i liderów senioralnych. Finalizując pracę nad publikacją, zapraszają Czytelników naszej gazety do nadsyłania swoich przemyśleń i dobrych praktyk. My także przychylamy się do ich propozycji i zachęcamy do współpracy!

Aktywnie mimo wieku

Ilonę i Piotra połączyło przekonanie, że przekleństwem w podeszłym wieku nie jest słabnięcie ciała, lecz marazm ducha. Te słowa pochodzą od francuskiego pisarza André Maurois’a i stały się ideą przewodnią przygotowanej przez nich publikacji.
Wszyscy zdają sobie sprawę, że bez treningu nie da się przebiec maratonu. – zauważa Piotr Łącki: – Ciągle jednak za mało mówi się o tym, że nasz mózg trzeba regularnie zmuszać do wysiłku, aby funkcjonował optymalnie. Z kolei w przypadku edukatorów niezwykle ważne jest ciągłe rozwijanie swojego warsztatu i kompetencji, by adekwatnie reagować na potrzeby uczestników zajęć.

Reklama Reklama SU Bałtyk

Nowoczesna edukacja 60+

Autorzy zgodnie podkreślają, że zmiany, jakie zaszły w świecie w ciągu ostatnich 30 latach wymagają aktualizacji w podejściu do edukacji w wieku 60+, a zatem tej skierowanej do seniorów. Dlatego też w przygotowywanej publikacji Piotr Łącki i Ilona Zakowicz w przystępny sposób starają się pokazać możliwości wspierania procesu aktywnego starzenia się poprzez działania edukacyjne i aktywizacyjne. Wszystko po to, aby poprawić jakość życia na emeryturze, a także prowadzić aktywne, samodzielne i satysfakcjonujące życie.

Autorzy przeprowadzili setki godzin warsztatów, wykładów i szkoleń, wzięli pod lupę dziesiątki publikacji dotyczących edukacji osób starszych oraz wnioski z wielu rozmów z edukatorami 60+. Wszystko po to, aby wskazać skuteczne metody i techniki, za pomocą których edukatorzy senioralni będą mogli w przystępny, ciekawy i innowacyjny sposób przekazywać wiedzę, umiejętności i dobre praktyki.

Jak zauważa Ilona Zakowicz: – Uczenie się przez całe życie pozwala nam rozumieć szybko zmieniający się świat, nie uciekniemy przed nim. Jest także drogowskazem, który wyznacza nam kierunek w podróży. Warto w nią wyruszyć w każdym wieku!

Reklama Reklama PolisyTravel

Nic o nas, bez nas

Finalizując pracę nad poradnikiem, autorzy postanowili stworzyć przestrzeń do wymiany doświadczeń i dzielenia się dobrymi praktykami. Publikacja w ostatnim rozdziale będzie zatem zawierała propozycje i rekomendacje dotyczące edukacji zaczerpnięte od samych zainteresowanych – seniorów!

Ilona Zakowicz: – Współpracując z seniorami staramy się czynić ich głos bardziej słyszalnym. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do podzielenia się z nami swoimi przemyśleniami dotyczącymi edukacji 60+. Będziemy wdzięczni za opisy dobrych praktyk oraz zwrócenie uwagi na tematy, które nie zostały do tej pory wystarczająco omówione w innych publikacjach albo po prostu są dla Państwa ważne.

Propozycje można przesyłać na adresy mailowe autorów: info@ilonazakowicz.pl, kontakt@psychologdlaseniora.pl. Serdecznie zapraszamy do współpracy!


Zapisz się do Newslettera Gazety Senior, a otrzymasz na swój adres e-mailowy zbiór najciekawszych artykułów publikowanych w serwisie GazetaSenior.pl Zapisz się do Newslettera


Wyjątkowy PODRĘCZNIK do angielskiego dla seniorów

Redakcja
CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds