Agent Ubezpieczeniowy Senior – praca dodatkowa. Ile można zarobić w ubezpieczeniach? Stawki agentów 2023 [TABELA]

Agent Ubezpieczeniowy Senior – praca dodatkowa. Ile można zarobić w ubezpieczeniach? Stawki agentów 2023 [TABELA]

Aby mieć więcej w portfelu, najlepiej wziąć sprawy w swoje ręce. Dziś jest to o wiele prostsze niż jeszcze kilka lat temu! Rynek pracy zmienia się na korzyść osób pracujących. Praca jest dziś elastyczna, lepiej wynagradzana, a doświadczenie i wiek w wielu branżach stały się atutem. Niestety wysokość emerytury nie pozwala na beztroskę pod palmami, dlatego też coraz więcej seniorów wybiera powrót do pracy – dobrej pracy.

Patronat medialny, wspólna akcja Gazety Senior i agencji Multipolisa

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie głównej GazetaSenior.pl

Jakie płatne zajęcie jest idealne dla osób starszych?

Zacznijmy od odczarowania słowa „praca”, które kojarzy się z wysiłkiem, stresem i brakiem czasu. Nie musi tak być. W przypadku seniorów mówimy raczej o ciekawym zajęciu, o powrocie do aktywności, byciu wśród ludzi. Jaka praca jest więc najlepsza dla seniora? Spokojna, bez stresu, oferująca kontakt z drugim człowiekiem, gwarantująca czas dla rodziny, wnuków i dla siebie. I co najważniejsze – taka, która poprawi naszą sytuację finansową.

Dlaczego praca jest tak ważna w życiu seniora?

Dziś mamy pewność, że wydłużona aktywność zawodowa ma ogromny, pozytywny wpływ na długość i jakość naszego życia. Każdy z nas chce czuć się potrzebnym, odgrywać ważną rolę w swojej rodzinie i najbliższym otoczeniu. Jest to wpisane w ludzką naturę. Najstarszy praktykujący lekarz na świecie, dr Howard Tucker (101 lat) wskazuje 3 sposoby na sprawność umysłu:

  1. Idź do pracy.
  2. Pozostań towarzyski.
  3. Czytaj dla rozrywki.

Aktywność zawodowa jest u niego na pierwszym miejscu! Blisko 20 proc. emerytów w Polsce wyznaje podobne wartości, tzn. są aktywni zawodowo, a ich średni wiek wynosi 67 lat. Ale jakie zajęcie wybrać i jak je znaleźć?

Patronat medialny Patronat medialny Centralny Klub Pacjenta

Czyli jak wrócić do aktywności i pozwolić sobie na więcej? [Agent lub Agentka Ubezpieczeniowa]

Ubezpieczenia to jedno z takich miejsc. Praca w roli Agenta Ubezpieczeniowego oferuje satysfakcję, pieniądze, zajęcie jest elastyczne i zapewnia kontakt z ludźmi, i wcale nie jest zarezerwowane dla mężczyzn.

Jednocześnie ubezpieczenia odgrywają bardzo ważną rolę w naszym życiu – są nam wszystkim najzwyczajniej potrzebne. Klientem jest niemal każdy z nas, dlatego w tej branży można szybko zacząć zarabiać. Ponieważ sukces w tej dziedzinie w dużej mierze zależy od zdolności do nawiązania relacji z klientami, praca w ubezpieczeniach staje się dziś domeną seniorów.

Zarobki w branży ubezpieczeniowej

Tutaj wszystko w końcu zależy od Ciebie. Średnie zarobki Agenta Ubezpieczeniowego mogą wahać się od kilkuset złotych miesięcznie do kilku tysięcy. Seniorzy, którzy zbudowali solidną bazę klientów i mają bogate doświadczenie zarabiają znacznie więcej. Im dłużej pracujesz w tej roli, tym łatwiej zarabiasz, ponieważ doświadczasz efektu kuli śnieżnej. Co to oznacza? Z każdym rokiem naturalnie rośnie liczba Twoich polis, ponieważ klienci wracają do Ciebie i odnawiają ubezpieczenia.

Ile zarabia Agent Ubezpieczeniowy? [TABELA]

Jeśli rozważasz karierę jako Agent Ubezpieczeniowy, spójrz na kilka liczb, które przedstawiają, jak może wyglądać Twoje wynagrodzenie.

Rodzaj polisy Średnia
roczna
cena
polisy [zł]
Liczba sprzedanych polis w miesiącu Twoje wynagro-
dzenie
[zł]
Ubezpieczenie mieszkania 350 3 204,80
Ubezpieczenie domu 800 1 156,00
Ubezpieczenie samochodu OC 540 2 52,70
Ubezpieczenie samochodu (OC+AC) 2 000 1 195,00
Ubezpieczenie szkolne dziecka 75 2 14,60
Ubezpieczenie na życie 1 200 1 780,00

Twoje wynagrodzenie w tym przypadku wynosi 1470,40 zł. Co musisz zrobić, aby w Twoim portfelu znalazło się dodatkowe 1500 zł? Wystarczy kilka godzin w tygodniu, parę telefonów i możesz cieszyć się z dobrze wykonanej pracy.

Jeśli wciąż masz wątpliwości, oto kilka twardych danych, które obrazują, jak wygląda dziś rynek ubezpieczeń w Polsce i ile na nie wydajemy. Ubezpieczenia są niezbędne i pomocne w praktycznie każdej dziedzinie życia, a czasem wręcz nie mamy wyjścia, ponieważ ubezpieczenie jest wymagane przepisami prawa. Dlatego ubezpieczenia można podzielić na te obowiązkowe, takie jak polisa OC samochodu czy OC rolnika, oraz ubezpieczenia dobrowolne np. ubezpieczenie mieszkania czy podróży. Czy wiesz, że w 2022 roku wydaliśmy na ubezpieczenia 72 mld PLN [to 72 000 000 000 zł]?. Twoi znajomi, sąsiedzi i rodzina będą zadowoleni, jeśli pomożesz im ubezpieczyć swój majątek, zdrowie i życie w rozsądnej cenie!

Dlaczego senior to świetny kandydat do roli Agenta Ubezpieczeniowego?

W sprzedaży ubezpieczeń niesłychanie ważna jest wiarygodność, uczciwość i cierpliwość. Niezbędny jest czas na rozmowę z klientem i dokładne wsłuchanie się w jego oczekiwania. Doświadczenie życiowe i umiejętność budowania relacji stanowią ogromny atut w dziedzinie sprzedaży ubezpieczeń, a dobry Agent działa podobnie jak lekarz.

Osoby w wieku dojrzałym i starsze naturalnie budzą większe zaufanie i doskonale sprawdzają się w roli Agentów Ubezpieczeniowych. Dlatego też prawie 20 procent Agentów Ubezpieczeniowych ma więcej niż 50 lat, a zapotrzebowanie na takich specjalistów ciągle rośnie.

Czy poradzę sobie w roli Agenta Ubezpieczeniowego?

Każda osoba zainteresowana podjęciem współpracy otrzymuje kompleksowe wsparcie od dedykowanych pracowników, dzięki czemu szybko nabywa niezbędnych umiejętności do sprzedaży polis. Proces wdrożenia odbywa się stopniowo, krok po kroku, i nie zajmuje dużo czasu. Wystarczą dobre chęci i odrobina odwagi.

Jak pozyskać klientów w branży ubezpieczeniowej?

Po ukończeniu szkolenia nadejdzie czas, aby rozpocząć rozmowy z klientami. Gdzie ich szukać? Twoi potencjalni klienci znajdują się wszędzie, bliżej niż się wydaje. To mogą być członkowie rodziny, dzieci, wnuki, rodzeństwo, przyjaciele, znajomi z klubów seniora lub uniwersytetów trzeciego wieku, sąsiedzi, właściciel warzywniaka, krawcowa, zaprzyjaźniony rolnik i wiele innych osób.

Możesz zacząć od oferowania prostszych ubezpieczeń, a z czasem rozszerzyć swoją ofertę na te bardziej zaawansowane, wymagające większej wiedzy i doświadczenia. Co więcej, jeśli rozmowa z klientem i proces sprzedaży na początku sprawiają Ci trudności, zawsze możesz skierować klienta do agencji Multipolisa, która zajmie się obsługą polisy. W takim przypadku również otrzymasz swoje wynagrodzenie!

Warto także wiedzieć, że istnieje wiele różnych sposobów kontaktu z klientami i dokonywania sprzedaży. Możesz przeprowadzać rozmowy osobiste, ale jeśli preferujesz kontakt telefoniczny lub e-mailowy, to również jest możliwe.

Czy chciałabyś/chciałbyś zostać Agentem Ubezpieczeniowym i zarabiać? [ANKIETA]

Ścieżka do zostania Agentem Ubezpieczeniowym jest prosta. Wystarczy zgłosić chęć podjęcia takiej dodatkowej pracy, podpisać umowę, wziąć udział w bezpłatnych szkoleniach, złożyć kilka niezbędnych dokumentów, i gotowe. Teraz możesz oferować ubezpieczenia swoim znajomym i nie tylko, aby każdy z nich miał najlepszą możliwą ochronę i poczucie bezpieczeństwa w razie szkody. A to wszystko dzięki Tobie.

Szanowny Czytelniku,

Twoje zdanie może wpłynąć na to, jakie tematy będziemy poruszać w przyszłości. Odpowiedz na jedno pytanie w anonimowej ankiecie.

Czy chcesz zarabiać dodatkowo jako Agent Ubezpieczeniowy?

Dziękujemy za poświęcony czas. Twoja opinia pomoże nam lepiej dostosować tematykę portalu do potrzeb i oczekiwań Czytelników.

CATEGORIES
Share This

Zapisz się do newslettera Gazety Senior!

To proste, aby otrzymywać nasz Newsletter, wypełnij trzy pola poniżej i kliknij „Zapisz mnie do Newslettera”. Usługa jest bezpłatna.


This will close in 0 seconds